Përsëri spam nga MailReklama - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Përsëri spam nga MailReklama

· 32 · 2302

Përsëri spam nga MailReklama

· 32 · 2302

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #25 ne: 25-03-2009, 14:47:12
  ore ti mos na trego ligjet internacionale ,respekto njehere ligjet e shqiperise

  • Postime: 406
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #26 ne: 25-03-2009, 15:20:57
  flor84 , spam eshte nje problem shume shqetesuas dhe ti nuk duhet te kundershtosh asnje fjale qe thuhet me lart.

  Shiko cfare ben spam ne 2 adresat e mia per 1 muaj e pak dite jan te gjith mesazhet (dhe keto 2 adresa mi ka nxjerr jashte perdorimit sepse nuk marr vesh kush jan miqte e mi me...)

  Nese do i vuaje keto do e kishe kuptuar...

  SPAM eshte e bezdisshme dhe aspak morale...Nese e quajne veten kompani marketingu le te mbledhin adresa , te kerkojne verifikim nga te gjith fillimisht pastaj te vazhdojne me reklama.Ne cdo reklame te jepet mundesia per crregjistrim qe nga ai moment qe nuk na pelqen me...Eshte

  • Postime: 406
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #27 ne: 25-03-2009, 15:30:20
  me falni se po pergjigjem prap 2 her mbas vetes , shikoni pak kete screenshot te inboxit tim ne yahoo (pjeserisht faji i filtrave te yahoo :P)

  • Postime: 577
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #28 ne: 25-03-2009, 16:37:15
  Nga korrespondenca personale me spam-stafin e mailreklama:
  Citim
  Ke ndonje adrese qe do te heqesh apo jo?
  nese jo shiko punen tende dhe mos i jep gojes.

  > fatkeqsisht nuk e pi kafen! ;)
  > ___________________ _____________
  > From: "info@mailreklama.com" <info@mailreklama.com>
  > To: ~removed~
   
  ~removed~
  > Sent: Wednesday, March 25, 2009 8:34:09 AM
  > Subject: Re:
  >
  > Nqs faqja ime do mbyllet gje qe me prish mua pune te jesh i sigurte  qe do takohemi te pime nje kafe.

  Kjo pasi i kisha shkruar nje email qe ishte kunder ligjeve dhe rregullave te hostit te vet, dhe pasi i kisha thene se do e raportoja :P.
  Por mendoj se problemi me i madh nuk qendron se me erdhen mua SPAM (qe btw i kam rregulluar filtrat dhe seshte fundi i botes per inboxin tim) por ajo qe me shqeteson eshte mentaliteti i ketyre njerezve, qe e konsiderojne krejt normale dhe si rruge te vetme per web-marketing

  • Postime: 8
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #29 ne: 25-03-2009, 17:12:25
  Ky eshte emaili qe ke derguar ne fillim :

  Ndalni menjehere shperndarjen e emaileve SPAM. nqs nuk e dini kjo  perben nje shkelje
  ligjore. Tani po e mbaj pak fjalorin, por ju  premtoj qe, konform rregullave te hostit
  tuaj, faqja juaj do te  raportohet dhe me siguri do te mbyllet. Gjithashtu po komunikoj
  me  albaniaonline qe te bllokoje IP-te tuaja
  Rrjet.net

  pergjigja e mailreklamave ishte mese korrekte:

  Pershendetje ,
  Mund ta di kush jeni ?
  Se po flisni sikur njihemi prej vitesh
  Se dyti nese ke ndonje adrese qe do te heqesh nga databaza jone?
  Se treti ben mire qe e mban fjalorin sepse nuk njihemi aspak
  Diten e mire

  PS:mesa duket nuk ke adresa per te hequr dhe ben lloqe kot.

  • Postime: 8
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #30 ne: 25-03-2009, 17:21:37
  Problemi te dashir miq eshte se shumica kety jane adoleshenta sic eshte Freedom Overdose nje 17 vjecar prandaj nuk ja vlen te diskutojme me ne kete forum.

  • Postime: 577
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #31 ne: 25-03-2009, 18:23:52
  Ooo po shyqyr se na thave syte!! Ne thame se cne qe ti mbron me kaq fanatizem SPAM-in.
  Persa i perket moshes (te pergezoj per aftesite e shkelqyera ne Google) eshte e vertete, jam 17, Por nuk kuptoj se cfare problemi perben kjo gje. Mos valle ka ndonje rregull per limit moshe ne kete forum?! Ne vend qe te gjykoni te tjeret nga mosha qe kane, mundohuni te jepni argumenta me me vend, dhe, ne qofte se nuk mundeni, gjeja me e mire qe mund te beni eshte te mbyllni gojen sepse dihet si klasifikohen keto "sherbime marketingu" qe ju ofroni.
  Duke analizuar nivelin e argumentave dhe kriteret qe ju perdorni per te gjykuar bashkebiseduesit do te thoja se ju jeni i vetmi adoleshent ketu.  ;)

  Temat e fundit