phpBB to Icy Phoenix? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

phpBB to Icy Phoenix?

phpBB to Icy Phoenix?

· 6 · 3384

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0

ne: 18-06-2007, 19:27:44
Kush mund te me ndihmoj ne konvertimin e nje forumi phpBB2 ne Icy Phoenix? >-> http://www.icyphoenix.com/
Web faqja ime eshte ilovekosova.com
Dua pak ndihmen dhe sygjerimet tuaja...

pak a shume e marr vesh dhe une.

flm
Lord

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-06-2007, 07:59:45
Per konvertim nga phpBB2 ne SMF te ndihmojme, por Icy Phoenix?!...

Ke bere kerkime ne forumin e tyre?

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 19-06-2007, 08:17:41
Syrgjyn kerkese tjeter skam bere...
Icy Phoenix vetem i shtohet ne direktorin e /phpBB2/

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 19-06-2007, 23:41:03
# Is Icy Phoenix easy to install and upgrade from other platforms?
# Icy Phoenix has its own setup procedure which guides the user through the steps of the setup process. An upgrading file is provided to upgrade the package from standard phpBB and phpBB XS. Hopefully an upgrade procedure from any platform will be written in the future: at the moment the only way to upgrade from another premodded is by downgrading it to phpBB (has been written a procedure for this) and then run the provided upgrade procedure.

******

Sic thuhet ne websajtin e tyre ke nje kartele qe ben te mundur kalimin. Une do te sugjeroja te beje nje kopje te bazes se te dhenave te faqes aktuale dhe pastaj provo ta besh vete kalimin ne Ice Phoenix duke ndjekur hapat qe te jepen gjate procedures. Nese pastaj ke probleme na njofto ketu.

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 20-06-2007, 08:57:15
MAX nje gje nuk e kuptoj Ky eshte instalim nga fillimi apo nje gje qe i shtohet ne direktorin psh: /phpBB2/ dhe pas instalimit te jep Icy Phoenix?

Flm

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-06-2007, 15:19:20
Shiko ketu: http://www.icyphoenix.com/viewforum.php?f=4
Besoj aty do mund te gjesh pergjigjet e pyetjeve te tua. Puna eshte se ne ketu kemi eksperience gati zero me PHPBB dhe nuk dime te te japim pergjigjet e duhura :)

Temat e fundit