Piratët shkatërrojnë sitin e FSHF - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Piratët shkatërrojnë sitin e FSHF

Piratët shkatërrojnë sitin e FSHF

· 4 · 1163

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 12-02-2007, 13:11:57
Uebsajti zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit, (www.fshf.org) është shkatërruar disa ditë më parë nga “piratë” të internetit. Lajmin e kanë bërë të ditur burime brenda institucionit të futbollit, të cilët njëkohësisht i kanë dhënë shpjegim edhe faktit që faqja zyrtare e FSHF-së në internet nuk funksionon prej 7 ditësh. Zëdhënësi për shtyp i Federatës, Lysjen Nurishmi dhe njëkohësisht personi që kujdeset për uebsajtin, është detyruar që ta shpërndajë informacionin gjatë ditëve të fundit nëpërmjet e-mailit, por ai nuk ka preferuar që të japë asnjë shpjegim për mosfunksionimin e faqes zyrtare duke iu përgjigjur thatë pyetjeve të gazetarëve: “Nuk e di se çfarë ka ndodhur. Ndoshta ka ndonjë problem në rrjet”. E vërteta është krejt ndryshe, sepse disa ekspertë të internetit kanë mundur të futen në sistemin e faqes zyrtare të FSHF-së dhe e kanë shkatërruar atë. Ajo që kanë mundur të zbulojnë drejtuesit e Federatës është se këta “piratë” janë nga Italia, por ende nuk e dinë arsyen e veprimit të tyre, nëse ata e kanë bërë me ndonjë qëllim të caktuar, apo e kanë shkatërruar uebsajtin thjesht për t’u argëtuar. E vetmja gjë që shpresohet tani është që faqja zyrtare e Federatës të mund të rindërtohet sa më shpejt dhe padyshim të jetë më shumë efikase, sepse deri tani ka qenë e një niveli të dobët për sa i përket programacionit dhe pasqyrimit të aktiviteteve futbollistike që ndodhnin në vendin tonë.

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 13-02-2007, 21:15:07
"Server not found
Firefox can't find the server at fshf.akkett.it."

Pra, serveri i faqes se FSHF eshte ne Itali...

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-02-2007, 21:54:12
"Server not found
Firefox can't find the server at fshf.akkett.it."
Pra, serveri i faqes se FSHF është ne Itali...
Jo!
Eshte ketu:
Kodi: [Zgjidh]
customer-side2-telecomalbania.atnet.com.al --> aolweb01.albaniaonline.net

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 13-02-2007, 22:46:22
Paskan bere ata tipat redirect si duket  :(
Te FSHF :
Name Server:AOL1.ALBANIAONLINE. NET
Name Server:AOL2.ALBANIAONLINE. NET

Temat e fundit