Portal 3 gjuhesh? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Portal 3 gjuhesh?

Portal 3 gjuhesh?

· 6 · 696

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-02-2009, 09:03:58
Pershendetje !
Di dikush ndo nje script qe te jete tregjuhesh ?
C`nenkuptoj me tre gjuhesh ?

Qe ne menu e gjuhes siper Pshm : Shqip | Ang | It
Te mund te klikosh ne njeren prej tyre edhe faqe te shfaqet ne ate gjuhe , jo vetem struktura e menu-se por dhe shkrimet ne te ..

Nese do me ndihmoj dikush do i jem shume mirenjohes

ja dhe nje shembull

http://www.lobi.com.mk/

« Editimi i fundit: 26-02-2009, 11:44:45 nga M A X »

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-02-2009, 09:09:50
C'lloj skripti do? CMS apo cfare?

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-02-2009, 09:24:29
Cms do ishte ideale por gjithsesi me duhet patjeter te kene mundesine te postojne 1 text  te perjthyer ne 3 gjuhe te ndryshme dhe kto tekste te shfaqen sipas gjuhes qe vizitori zgjedh . Pak a shume si ne shembullin e mesiperm.

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 26-02-2009, 10:30:46
WordPress te jep kete mundesi. Thjeshte instalon plugins per gjuhe, aktivizon ate dhe pastaj kur shkruan nje artikull aty per aty ke faqet per secilen gjuhe. Apo nuk te hyn ne pune WP?

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-02-2009, 11:03:53
Per WordPress shiko nese qTranslate apo xLanguage e bejne kete qe do ti. Plugine te tjera per mbeshtetje te disa gjuheve ne WP i gjen te http://wordpress.org/extend/plugins/tags/multilingual

Ki parasysh se disa plugine te listuara aty nuk jane per kete qe do ti, por per te lidhur blogun tend me faqe dhe sherbime te jashtme perkthimi.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-02-2009, 11:21:04
Ju faleminderit shume qe te dyve :))

Nuk isha ne dijeni per kte plugin dhe pse e perdor shume wordpress

Faleminderit shume

Temat e fundit