×
Hyrja
Profili

Profilet e reja te Facebook

Profilet e reja te Facebook

· 5 · 605

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 22-09-2011, 23:40:31
Sic mund ta keni degjuar sot Facebook ka prezantuar profilet e reja, mes shume ndryshimesh te tjera gjithashtu. Ne TechCrunch ishte dhe nje guide qe tregon se mund te aktivizohen profilet e reja menjehere, pa pritur qe FB t'i aktivizoje ato per te gjithe anetaret e rrjetit. Per momentin vetem une mund ta shoh profilin e ri, ndaj po tregoj ketu nje screenshot te tij. Duhet te them se me pelqen cfare kane realizuar.

  • Postime: 691
  • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#1 ne: 23-09-2011, 10:48:11
Dhe une  ekativizova por perdoruesit e rinj do i corientoj fare profili i ri :), dhe me Ticker qe esht djathtas e ka prish punen e privatesise se aty shef ne kohe reale dhe ca i shkruan ne wall, ose status "friend of freinds" qe se njeh fare.

  • Postime: 691
  • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#2 ne: 23-09-2011, 15:31:43
Me Open Graph Beta shtohen mundesite e integrimit te websiteve ne Facebook, dhe rritja e konsiderueshme e trafikut te websiteve, pasi aktiviteti i perdoruesve shfaqet ne kohe reale te Ticker, prsh: SocialNetwork is reading ZeriYt article Profilet e reja te Facebook, e njejta gje dhe per watching,listening etj, pra jepet mundesia per ta modifikuar vet sherbimin e websitit tend per tia ofruar perdoruesit.   Prandaj kodues filloni nga puna :)

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 23-09-2011, 15:43:44
Mu' ai ticker s'me pelqen. Ne pergjithesi s'i kam qejf seksionet ne nje faqe, qe te detyron ta shikosh dhe kur ben scroll.

  • Postime: 691
  • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#4 ne: 23-09-2011, 15:50:25
Ka te keqe qe bie ndesh me rregullat e reja te privatesise, momentin qe hodhi me shume buje opsionet e reja per privatesine, me Ticker u krijua nje konfuzion sepse lexon, dhe te lexojne ato cka bisedon ne wall,post,foto me miqt e tu, mir qe i lexojne miqt, por dhe miqt e miqve qe ske lidhje fare me ta, dhe ska vene kontroll privatesie te detajuar per kte gje (perdoruesit e thjeshte akoma sjane mesuar me opsionet e privatesise jo me me ticker, dhe me profilin e ri timeline qe do e braktisin b fare), gjithsesi me kto veprime,opsione te reja shoh "friken" ndaj Google+ dhe rivaliteti shtohet cdo dit e me shume.
 

Profilet shqiptare ne Twitter me me shume ndjekes

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 04-03-2020, 17:29:58
nga InfoZ
Facebook ridizenjon profilet (perseri)

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 18-03-2011, 23:30:57
nga M A X