Pse perdorni [quote] tek linket ? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse perdorni [quote] tek linket ?

Pse perdorni [quote] tek linket ?

· 3 · 654

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-02-2009, 15:00:38
Shumica e posimeve qe permbajne nje link vondosen si me poshte linkun, kjo metod eshte e perdorme me se shumti tek sitet warez qe vendosin linke per shkarkime brenda kllapave, bilese ca forume e kan si rregullore qe linku te jet brenda kllapave, prandaj me lindi pyetja, Pse Kjo Metod ?
Ndoshta eshte nje pyetje fare kot por un vertet skam arritur ti jap nje pergjigj'je te sakte...!

Citim
www.zeriyt.com
ose
Kodi: [Zgjidh]
www.zeriyt.com

  • Postime: 238
  • Karma: +1/-1
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-02-2009, 15:07:43
Shumica e posimeve qe permbajne nje link vondosen si me poshte linkun, kjo metod eshte e perdorme me se shumti tek sitet warez qe vendosin linke per shkarkime brenda kllapave, bilese ca forume e kan si rregullore qe linku te jet brenda kllapave, prandaj me lindi pyetja, Pse Kjo Metod ?
Ndoshta eshte nje pyetje fare kot por un vertet skam arritur ti jap nje pergjigj'je te sakte...!
ose
Kodi: [Zgjidh]
www.zeriyt.com

Tani un nje pergjigje di ta jap por nuk e di sa i sakte mund te jem. Nese ndonje e din me mire te me korrigjoj.
Ne forumet warez perdoret kjo gje per te shmangut FOLLOW qe i bejne linku faqes. Se pshe nese dikush ben FLAGT nje faqe apo nje shkarkim ne Rapidshare, gjeja e pare qe bejne shofin nga kan ardhur ato persona qe kan shkarkuar ate link. Edhe nese aty ke faqen tende ti qe ka warez ateher te bejne denoncim tek Hostuesi per ta mbyllur ose gjera te tilla.
Tani ka hoste qe jan offshare (se di e mbaj mend tamam termin) edhe eshte e lejueshme postimi warez por qe bejne shume shtrenjte e nuk i perballon cdo kush.
Pra ne nje fare menyre me ndaluar ate follow qe i ben linku sepse marrin informacione te tjeret se nga vine userat e kush i poston gjerat ilegale.

Shpresoj qe te kem qen pak i qarte

  • Postime: 28009
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-02-2009, 15:51:25
Ketu shume rralle ndodh dicka e tille. Neper forume te tjera, sidomos ne ato Warez perdoret gjeresisht kjo praktike dhe arsyet i ka shpjeguar mire Romeo.

Temat e fundit