×
Hyrja
Profili

Renie e spamit shqiptar

Renie e spamit shqiptar

· 6 · 697

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 03-01-2010, 19:06:26
Kohet e fundit me kenaqesi kam vene re nje renie te spamit shqiptar neper adresat e email-it, qe eshte bere i rralle, gati-gati i paperfillshem.

Sic po e shohim cdo dite biznesi shqiptar eshte teper mosperfilles ndaj reklamimit ne internet dhe spami ne email-e nuk mund te mos e pesoje nga ky realitet.

Gjithashtu dhe pritja nga ana e komunitetit te webmasterave dhe teknikeve te informatikes nuk ka qene e mire e mbase dhe ky ka qene nje tjeter faktor qe e denoi praktiken e spamit qe ne foshnjerine e tij.

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#1 ne: 03-01-2010, 21:42:58
Po tani me duket fare pak i pranishem spami tek ne! Ndersa te tjeret thone se spami eshte tejmase i perdorur nga shqiptaret!

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
mirfA Dj
#2 ne: 03-01-2010, 21:48:01
Shyqyr thuaj, para ca ditesh me erdhi nje spam nga nje kompani hostingu, gjithsesi spami sdo te vdese kurre mendoj.

 • Postime: 242
 • Gjinia: Mashkull
feniksi
#3 ne: 04-01-2010, 01:04:10
Dikur mund te ankoheshim kurse tashti me ka marr malli te shoh nje nga ato mesazhet e famshme "Loqk t'prita, pse s'erdhe". Megjithate duket se spami ka kaluar ne nje nivel te ri ate ne facebook permese grupeve te ndryshme qe po ma shpifin cdo dite qe futem ne fb.

Reagimi i webmasterave shqiptare ndaj perdoruesve te spamit beri se ka edhe rruge te tjera te fitimit te trafikut pa e perdorur spamin dhe mesa duket pati efekt.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 01-09-2011, 10:22:10
Muajt e fundit mund te me kete ardhur maksimum 1 spam ne muaj, ose akoma me rralle. Sic duket s'qe biznes aq fitimprures per shqiptaret :d

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#5 ne: 01-09-2011, 17:04:58
Ne fakt mua me kane ardhur nje sere e-mailesh nga faqe te ndryshme, qe duket se tani e kan ndryshuar krejtesisht menyren e te berit spam. Vijne e-maile me emra te ndryshem femrash qe thote se X te pelqeu foton tende ne Facebook.

Ndersa sa i perket "spamit" tradicional mund te them se nuk kam pranuar me.
 

Bursat në ‘rënie të lirë’

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 19-03-2020, 10:37:45
nga M A X
Rritje e Google dhe Bing, rënie e Yahoo

Nisur nga M A XRubrika Marketing Online

Postimi i fundit 15-03-2011, 13:25:38
nga M A X
Renie cilesie te Telegrafi.com

Nisur nga M A XRubrika Albwebmaster

Postimi i fundit 08-02-2011, 22:50:11
nga Eclipse6060
A ka renie te entuziazmit te bloguesve shqiptare?

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 31-05-2011, 23:44:38
nga M A X
Ndertimi, renie masive e investimeve

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 22-05-2010, 11:09:05
nga M A X