Renie e spamit shqiptar - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Renie e spamit shqiptar

Renie e spamit shqiptar

· 6 · 844

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-01-2010, 19:06:26
Kohet e fundit me kenaqesi kam vene re nje renie te spamit shqiptar neper adresat e email-it, qe eshte bere i rralle, gati-gati i paperfillshem.

Sic po e shohim cdo dite biznesi shqiptar eshte teper mosperfilles ndaj reklamimit ne internet dhe spami ne email-e nuk mund te mos e pesoje nga ky realitet.

Gjithashtu dhe pritja nga ana e komunitetit te webmasterave dhe teknikeve te informatikes nuk ka qene e mire e mbase dhe ky ka qene nje tjeter faktor qe e denoi praktiken e spamit qe ne foshnjerine e tij.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-01-2010, 21:42:58
Po tani me duket fare pak i pranishem spami tek ne! Ndersa te tjeret thone se spami eshte tejmase i perdorur nga shqiptaret!

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-01-2010, 21:48:01
Shyqyr thuaj, para ca ditesh me erdhi nje spam nga nje kompani hostingu, gjithsesi spami sdo te vdese kurre mendoj.

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-01-2010, 01:04:10
Dikur mund te ankoheshim kurse tashti me ka marr malli te shoh nje nga ato mesazhet e famshme "Loqk t'prita, pse s'erdhe". Megjithate duket se spami ka kaluar ne nje nivel te ri ate ne facebook permese grupeve te ndryshme qe po ma shpifin cdo dite qe futem ne fb.

Reagimi i webmasterave shqiptare ndaj perdoruesve te spamit beri se ka edhe rruge te tjera te fitimit te trafikut pa e perdorur spamin dhe mesa duket pati efekt.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 01-09-2011, 10:22:10
Muajt e fundit mund te me kete ardhur maksimum 1 spam ne muaj, ose akoma me rralle. Sic duket s'qe biznes aq fitimprures per shqiptaret :d

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 01-09-2011, 17:04:58
Ne fakt mua me kane ardhur nje sere e-mailesh nga faqe te ndryshme, qe duket se tani e kan ndryshuar krejtesisht menyren e te berit spam. Vijne e-maile me emra te ndryshem femrash qe thote se X te pelqeu foton tende ne Facebook.

Ndersa sa i perket "spamit" tradicional mund te them se nuk kam pranuar me.

Temat e fundit