×
Hyrja
Profili

Rreth Google Translate

Rreth Google Translate

· 2 · 517

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
ne: 08-09-2010, 14:04:42
A mendoni se nje dit Google translate do shfritzohet nga web masteret si sherbim per perkthim te lajmeve nga anglishtja ne shqip, ose qfardo gjuhe tjeter, te them te drejten un e shfritzoj me lehtson shum punen un pasi bej translae ndonjehet bej dhe contributes, por verej qe ka ber hapaa ne an pozitive, disa gjera i perkthen mrekullushem vetem te duhet ca nderhirje te vogla dhe gjithckaa eshte okej.

E shfritzoj per vet faktin se e kam shkrimin e gatshem pastaj ku duhet aty bej permisime, ku nuk e perkthej dot si duhet dhe e shoh se nuk eshte me rendsi e fshij fare at pjes lol.

Po ju sa e shfritzoni?
Sa jeni te kenaqur me ket sherbim?
Si e parashihni ne nje te ardhme te shkurter?
A mendoni se ja vlen te shfritzoni ket sherbim?
Sa jeni te kenaqur me pamjen e re?

Mua me duket per vete pamja me duket e me e mir dhe me qart pasi sheh te gjith tekstin si ne anen e majt ashtu edhe ne te djatht qe e ke me te leht per te permisuar shkrimin
« Editimi i fundit: 08-09-2010, 15:55:28 nga M A X »

  • Postime: 406
[Joni]
#1 ne: 08-09-2010, 15:11:33
personalisht une e perdor google translate te shtypidites.com dhe me duket ide e mire qe te perdoret nga te gjithe (ata qe pretendojne vizita nga jo shqiptar)... vertet perkthimi nuk eshte i sakte por te pakten thelbi perkthehet :)
« Editimi i fundit: 08-09-2010, 15:55:50 nga M A X »
 

informacione rreth seksit

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:31:06
nga InfoZ
Fakte interesante rreth Finlandës

Nisur nga M A XRubrika Gjeografia e Shteteve

Postimi i fundit 10-04-2020, 10:17:28
nga M A X
Rakia dhe mitet shqiptare rreth saj

Nisur nga M A XRubrika Tryeza

Postimi i fundit 27-03-2020, 20:27:12
nga erlehta
Rreth Botës ne FB

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 19-03-2020, 13:23:31
nga M A X
10 fakte magjepsëse rreth numrave

Nisur nga M A XRubrika Matematikë / Fizikë

Postimi i fundit 02-02-2020, 20:05:22
nga M A X