Rreth Google Translate - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rreth Google Translate

Rreth Google Translate

· 2 · 592

  • Postime: 328
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-09-2010, 14:04:42
A mendoni se nje dit Google translate do shfritzohet nga web masteret si sherbim per perkthim te lajmeve nga anglishtja ne shqip, ose qfardo gjuhe tjeter, te them te drejten un e shfritzoj me lehtson shum punen un pasi bej translae ndonjehet bej dhe contributes, por verej qe ka ber hapaa ne an pozitive, disa gjera i perkthen mrekullushem vetem te duhet ca nderhirje te vogla dhe gjithckaa eshte okej.

E shfritzoj per vet faktin se e kam shkrimin e gatshem pastaj ku duhet aty bej permisime, ku nuk e perkthej dot si duhet dhe e shoh se nuk eshte me rendsi e fshij fare at pjes lol.

Po ju sa e shfritzoni?
Sa jeni te kenaqur me ket sherbim?
Si e parashihni ne nje te ardhme te shkurter?
A mendoni se ja vlen te shfritzoni ket sherbim?
Sa jeni te kenaqur me pamjen e re?

Mua me duket per vete pamja me duket e me e mir dhe me qart pasi sheh te gjith tekstin si ne anen e majt ashtu edhe ne te djatht qe e ke me te leht per te permisuar shkrimin
« Editimi i fundit: 08-09-2010, 15:55:28 nga M A X »

  • Postime: 406
  • Karma: +1/-0

#1 ne: 08-09-2010, 15:11:33
personalisht une e perdor google translate te shtypidites.com dhe me duket ide e mire qe te perdoret nga te gjithe (ata qe pretendojne vizita nga jo shqiptar)... vertet perkthimi nuk eshte i sakte por te pakten thelbi perkthehet :)
« Editimi i fundit: 08-09-2010, 15:55:50 nga M A X »

Temat e fundit