×
Hyrja
Profili

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?

· 16 · 1806

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 18-01-2009, 01:52:28
Po shikoja tani "bandwidth" qe harxhonin faqet e mija dhe mendova teh hap nje teme ne lidhje me kete qe te kembejme statistika dhe mendime ne lidhje me kete ceshtje.

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?!

E kam te qarte se bandwidth varet nga natyra e faqes (psh faqet me foto apo video harxhojne me shume) dhe harxhimi varion nga faqja ne faqe duke mos qene tregues i vertete i sasise se trafikut qe nje faqe mund te kete.

Gjate muajit dhjetor Zeriyt.com ka harxhuar 103.42 Gig.
Por rekord mban GaleriShqiptare.net me 362.12 Gig.

 • Postime: 255
 • Gjinia: Mashkull
AlbDigital
#1 ne: 18-01-2009, 03:18:40
ZeriKosovar.com ne dhjetor 2008

Total   207952   3179791   13660009   361.80 GB

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
#2 ne: 21-01-2009, 18:35:34
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 22-01-2009, 12:34:12
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

WTF :O

Nuk besoj te kete faqe tjeter shqiptare qe te harxhoje kaq shume, apo ta tejkaloje.

 • Postime: 238
 • Gjinia: Mashkull
RomeoLab
#4 ne: 22-01-2009, 13:06:14
WTF :O

Nuk besoj te kete faqe tjeter shqiptare qe te harxhoje kaq shume, apo ta tejkaloje.

Aq me shume nje faqe qe si ka as te hosti vet filmat e hostuar :) kshu qe besoj qe eshte nje shume akoma me e vogel. Videot jan te hostuara ne google video, megaupload etj etj. S'besoj as un kurre qe nje faqe e tille harxhon kaq shume.

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#5 ne: 22-01-2009, 13:27:21
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

 :O WTF!

Je i sigurte qe ato 200GB/dite nuk jane 200MB?

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 22-01-2009, 14:03:46
Mp3 jane ato qe harxhojne shume. Te gjitha faqet qe kane mp3 te hostuara vete harxhojne shume.

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#7 ne: 22-01-2009, 16:39:01
Mp3 jane ato qe harxhojne shume. Te gjitha faqet qe kane mp3 te hostuara vete harxhojne shume.

Vertet, Argetohu.com ka kenge MP3 te hostuara te serveri i tyre. Kjo e shpjegon pse kane aq shume trafik.

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
#8 ne: 22-01-2009, 18:43:31
Hahaha i prisja keto komente :)Harxhoj kaq shume per shkak te shpejtesis madhe qe gezojne vizitoret duke shkarkuar mp3 si dhe numri i madh i atyre qe shkarkojne.

 • Postime: 416
 • Gjinia: Mashkull
Konjaku
#9 ne: 22-01-2009, 20:32:10
Po argetohu.com ka nje shpejtesi te madhe te shkarkimit poashtu edhe shume kenge ne serverin e tyre me duket normale te harxhohen aq shume.

 • Postime: 81
 • Gjinia: Mashkull
elvis1987
#10 ne: 22-01-2009, 20:46:44
1.411716 terabytes ne muaj me filmashqipfalas.com
1.111799 terabytes ne muaj me muzikshqipfalas.com
114.15050 gigabytes ne muaj me zemershqiptare.com

Ja pra qe ja kalojme argetohut :P

Thjesht sepse kemi ato filma dhe muzike.. nuk eshte e veshtire te harxhosh shum bandwidth!

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
#11 ne: 02-02-2010, 23:13:55
Elvis ti ke max 1.4 TB ne muaj ndersa un harxhoja 2.0, por tani nuk harxhoj aq sepse jan larguar mp3 nga faqja.

 • Postime: 46
Webster
#12 ne: 04-02-2010, 17:43:22
Forumi i argetohu.com nuk hapet prej ditesh

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#13 ne: 05-02-2010, 11:43:55
1.411716 terabytes ne muaj me filmashqipfalas.com
1.111799 terabytes ne muaj me muzikshqipfalas.com
114.15050 gigabytes ne muaj me zemershqiptare.com

Ja pra qe ja kalojme argetohut :P

Thjesht sepse kemi ato filma dhe muzike.. nuk eshte e veshtire te harxhosh shum bandwidth!

U zhduke ti plako, bashke me faqet e tua :) Uroj te jesh mire.
Sa per temen: s'i shikoj me fare keto gjera. Se kam idene se sa trafik harxhojne faqet tashme.

 • Postime: 118
 • Gjinia: Mashkull
Alb4nian
#14 ne: 06-02-2010, 09:30:52
Forumi i argetohu.com nuk hapet prej ditesh

Tani eshte gjithcka ne regull pas problemeve qe kishim me fushat e veprimit SSD te cilat ishin beta dhe shkaktuan humbje te te dhenave qe ishin mbledhur ne te gjat dy muajve te fundit.

 • Postime: 19
gramoz.!
#15 ne: 15-02-2010, 02:15:54
me http://fitolek.info
Nga 1-15 kam harxhuar 372.94 MB
lolz :D :P