Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?

· 16 · 1933

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 18-01-2009, 01:52:28
Po shikoja tani "bandwidth" qe harxhonin faqet e mija dhe mendova teh hap nje teme ne lidhje me kete qe te kembejme statistika dhe mendime ne lidhje me kete ceshtje.

Sa bandwidth harxhojne faqet tuaja?!

E kam te qarte se bandwidth varet nga natyra e faqes (psh faqet me foto apo video harxhojne me shume) dhe harxhimi varion nga faqja ne faqe duke mos qene tregues i vertete i sasise se trafikut qe nje faqe mund te kete.

Gjate muajit dhjetor Zeriyt.com ka harxhuar 103.42 Gig.
Por rekord mban GaleriShqiptare.net me 362.12 Gig.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-01-2009, 03:18:40
ZeriKosovar.com ne dhjetor 2008

Total   207952   3179791   13660009   361.80 GB

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-01-2009, 18:35:34
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-01-2009, 12:34:12
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

WTF :O

Nuk besoj te kete faqe tjeter shqiptare qe te harxhoje kaq shume, apo ta tejkaloje.

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 22-01-2009, 13:06:14
WTF :O

Nuk besoj te kete faqe tjeter shqiptare qe te harxhoje kaq shume, apo ta tejkaloje.

Aq me shume nje faqe qe si ka as te hosti vet filmat e hostuar :) kshu qe besoj qe eshte nje shume akoma me e vogel. Videot jan te hostuara ne google video, megaupload etj etj. S'besoj as un kurre qe nje faqe e tille harxhon kaq shume.

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 22-01-2009, 13:27:21
Argetohu.com gjat 24 oreve harxhon diku 200GB ndersa gjat nje muaji perafersisht 2TB

 :O WTF!

Je i sigurte qe ato 200GB/dite nuk jane 200MB?

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 22-01-2009, 14:03:46
Mp3 jane ato qe harxhojne shume. Te gjitha faqet qe kane mp3 te hostuara vete harxhojne shume.

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 22-01-2009, 16:39:01
Mp3 jane ato qe harxhojne shume. Te gjitha faqet qe kane mp3 te hostuara vete harxhojne shume.

Vertet, Argetohu.com ka kenge MP3 te hostuara te serveri i tyre. Kjo e shpjegon pse kane aq shume trafik.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 22-01-2009, 18:43:31
Hahaha i prisja keto komente :)Harxhoj kaq shume per shkak te shpejtesis madhe qe gezojne vizitoret duke shkarkuar mp3 si dhe numri i madh i atyre qe shkarkojne.

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 22-01-2009, 20:32:10
Po argetohu.com ka nje shpejtesi te madhe te shkarkimit poashtu edhe shume kenge ne serverin e tyre me duket normale te harxhohen aq shume.

 • Postime: 80
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 22-01-2009, 20:46:44
1.411716 terabytes ne muaj me filmashqipfalas.com
1.111799 terabytes ne muaj me muzikshqipfalas.com
114.15050 gigabytes ne muaj me zemershqiptare.com

Ja pra qe ja kalojme argetohut :P

Thjesht sepse kemi ato filma dhe muzike.. nuk eshte e veshtire te harxhosh shum bandwidth!

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 02-02-2010, 23:13:55
Elvis ti ke max 1.4 TB ne muaj ndersa un harxhoja 2.0, por tani nuk harxhoj aq sepse jan larguar mp3 nga faqja.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 04-02-2010, 17:43:22
Forumi i argetohu.com nuk hapet prej ditesh

 • Postime: 27931
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 05-02-2010, 11:43:55
1.411716 terabytes ne muaj me filmashqipfalas.com
1.111799 terabytes ne muaj me muzikshqipfalas.com
114.15050 gigabytes ne muaj me zemershqiptare.com

Ja pra qe ja kalojme argetohut :P

Thjesht sepse kemi ato filma dhe muzike.. nuk eshte e veshtire te harxhosh shum bandwidth!

U zhduke ti plako, bashke me faqet e tua :) Uroj te jesh mire.
Sa per temen: s'i shikoj me fare keto gjera. Se kam idene se sa trafik harxhojne faqet tashme.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 06-02-2010, 09:30:52
Forumi i argetohu.com nuk hapet prej ditesh

Tani eshte gjithcka ne regull pas problemeve qe kishim me fushat e veprimit SSD te cilat ishin beta dhe shkaktuan humbje te te dhenave qe ishin mbledhur ne te gjat dy muajve te fundit.

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 15-02-2010, 02:15:54
me http://fitolek.info
Nga 1-15 kam harxhuar 372.94 MB
lolz :D :P

Temat e fundit