×
Hyrja
Profili

Sa eshte jetegjatesia mesatare e nje websiti shqiptar?

Sa eshte jetegjatesia mesatare e nje websiti shqiptar?

· 5 · 1215

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 23-09-2010, 00:31:56
Sa mendoni se e ka jetegjatesine mesatare nje webfaqe shqiptare? Kohet e fundit jam duke hasur neper internet shume faqe e projekte, qe as dhe nje vit s'e kane jeten e tyre online. Shume jane mbyllur fare, disa kane nderruar destinacion dhe disa te tjera nuk perditesohen prej muajsh. Mos valle bumi i internetit shqiptar eshte tashme histori, pra eshte ai qe qe para nje viti e dicka, e kohe jo te mira po vijne?

  • Postime: 123
sektor
#1 ne: 23-09-2010, 01:15:09
statistikisht 85% e cdo produkti te ri falimenton brenda nje viti.Perfshire dhe webfaqe.

persa i perket webfaqeve,do shume pune ti mbash online,edhe fitohet pake nga reklamat.
Qe te fitosh duhet te ofrosh nje prodhim tendin.

  • Postime: 119
S.A
#2 ne: 23-09-2010, 09:57:55
Mendoj se sa me gjet te mbahet online nje faqe aq me mire esht dhe gjasat per te fituar jan me te medha mirpo problemi esht qe dikush don me pak pun te fitoj shum. :)

  • Postime: 229
Epoka X
#3 ne: 24-09-2010, 20:50:56
Mendoj 1 vit e dicka. Aq sa zgjat regjistr i domainit.

  • Postime: 409
  • Gjinia: Mashkull
VM.
#4 ne: 24-09-2010, 21:01:14
Shqiptaret jan te pakt ata te cilet fillojne nje projekt serioz dhe nuk e lene, kam pare shum raste kur kan qele forume, faqe interesante dhe mbas disa muajsh jane mbyllur ose administratori i tyre e ka vendosur ne shitje...
Personalisht un kam dy faqe njera shqip tjetra anglisht qe te dyja rreth historise shqiptare, te dy sitet kan bere nga 1 vjet tash :) po sigurisht nuk do i le anash besoj qe do vazhdoj me to te punoj edhe per nja 9 vjet tjera :P!