Sa influence keni ne Internet? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa influence keni ne Internet?

Sa influence keni ne Internet?

· 24 · 2112

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-08-2010, 12:24:07
Doni te masni zotesit tuaja per te pare se sa influence keni ne Internet? Atehere projekti i Fast Company per te gjetur njerezit me me influence ne internet per vitin 2010 ua mundeson kete.

Mund te regjistroheni ketu http://fcinf.com/v/dzlw (duhet te prisni derisa te ngarkohen te gjithe antaret :( )

Gjithcka qe duhet te beni eshte te regjistroheni dhe te shperndani lidhjen tuaj ne Facebook, Tiwtter, Newsletter, apo ne cilendo faqe tuajen per te pare se sa klikime do te merni, ne varesi te se ciles rankoheni dhe ju.

Te gjithe pjesemarresit/et do te publikohen ne numrin e Nentorit te revistes Fast Company. Personat qe kan pas influencen me te madhe do ju shfaqet edhe foto me e madhe ne kete publikim.

Per personat qe duan te kene nje asocime te emrit te tyre ne revista prestigjoze, per te treguar se ne cilat jan shfaqur, ky eshte nje raste perfekt. :)

Deri ne kete moment une renditem i 9-i nga 26,305 persona qe marin pjese. Ketu mund te shihni rankun time:
=> http://fcinf.com/v/dzlw

Dhe ju mund te regjistroheni duke klikuar tek linku i mesiperm dhe mbasi te jete ngarkuar faqa plotesisht klikoni tek "GET STARTED" lart djathtas.

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 07-08-2010, 16:22:33
Interesante. Dhe me vjen mire qe qenke goxha lart deri tani.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 07-08-2010, 16:47:10
Jam #6 tani por nuk besoj ta mbaj ate vend sepse ka shume persona qe kan lista edhe rrjete me te madhaja se une... nuk besoj se i kan perdorur te gjitha mundesite! :P

Te ngelem ne 10-en me te mire deri me daten 16 do jem i kenaqur... Te shofim si do shkojne gjerat... :)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 21-10-2010, 09:42:41
#2 Personi me me influence ne internet per 2010-en, pas Shoemoney!!!

Ketu eshte artikulli i FastCompany mbi projektin:
http://www.fastcompany.com/magazine/150/the-influence-project.html

Ketu mund te shifni renditjen:
http://www.fastcompany.com/influence/

 :)

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-10-2010, 10:17:50
Po pse s'thua ti qe paske dale i dyti. Shume urime. Eshte nder qe nje shqiptar arrin kaq lart ne nje kompeticion nderkombetar. Bravo dhe nje here.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-10-2010, 10:43:45
Shume faleminderit MAX! :)

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 21-10-2010, 17:47:41
Me te vertete urime. Me behet vertete qjefi qe nje shqiptar ia del te renditet i dyti per nga influenca ne web. Nje BRAVO e madhe

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 21-10-2010, 18:35:56
Shume faleminderit Feniksi! : )
Me aq sa kam pare jan te paket Shqiptaret qe ndihen krenar per bashkombesit, shumica ndjejne shume xhelozi (urrejtje?) kur dikush arrin dicka. Gjithesesi eshte kenaqesi te shohe qe ka edhe njerez si ti edhe MAX edhe disa te tjere qe e vleresojne perpjekjen...

-Shef.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 21-10-2010, 19:31:41
urime, arritje e madhe kjo e jotja duke pare numrin e madh qe kan aplikuar nuk eshte pak meriton vemendje me te madhe se kaq. tani sforcohu ene icik dhe dil i pari e mos leviz me qe aty pastaj  :D

suksese te metejshme...  :)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-10-2010, 19:50:02
urime, arritje e madhe kjo e jotja duke pare numrin e madh qe kan aplikuar nuk eshte pak meriton vemendje me te madhe se kaq. tani sforcohu ene icik dhe dil i pari e mos leviz me qe aty pastaj  :D

suksese te metejshme...  :)

Faleminderit! Te shofim vitin tjeter per me lart se kete vit bera gabimin qe u regjistrova nepermjet linkut te Shoemoney edhe 50% te trafikut tim i kan shkuar edhe atij si kredit... Nejse flm per urimin. : )

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 21-10-2010, 20:06:24
Me behet qejfi qe nje shqiptar ka arritur te jete nder te paret rreth influences ne Web, verete urime shpresoj qe te dalesh i pari vitin e ardheshem!
 ^o)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 21-10-2010, 21:20:29
Me behet qejfi qe nje shqiptar ka arritur te jete nder te paret rreth influences ne Web, verete urime shpresoj qe te dalesh i pari vitin e ardheshem!
 ^o)

Faleminderit o VM, uroj qe edhe ti te maresh pjes vitin qe vjen, pse jo te dalesh edhe me mire se une! : )

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 21-10-2010, 22:28:32
Gjithashtu :) Shpresoj qe te marr pjese vitin e ardhem...
Pat qene keshtu edhe nje site para pak kohesh nje Konkurs i tille per Personat me me Influence ne Ballkan shqiptaret kane qene poshte ne renditje...

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 21-10-2010, 22:45:01
Te lumt ore sa me vjen mire :D

#14 ne: 21-10-2010, 23:19:19
Te lumt o Shefqedin. Veprat flasin me fort se fjalet dhe qysh prej momenti qe ti je ne vendin e dyte midis 30K+ konkurentve, vetem komplimente mund te maresh.

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 22-10-2010, 01:03:17
Pa shum fjame vetem postim per mrekulli.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 22-10-2010, 11:15:00

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 22-10-2010, 12:11:44
Te ka dale emri te TechCrunch dhe kjo eshte gjeja me e madhe  e pozitive qe mund t'i ndodhe dikujt qe merret me pune ne internet :)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 22-10-2010, 17:27:03
Te ka dale emri te TechCrunch dhe kjo eshte gjeja me e madhe  e pozitive qe mund t'i ndodhe dikujt qe merret me pune ne internet :)

Po o MAX e ka nxjer TechCrunch por Shqiptaret, me sa kam vene re, me shume kujdesen te publikojne mashtrime, si ai i Marcel Gashit, sesa arritje te verteta qe suportohen me fakte ne revista e blogje prestigjoze! : )

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 22-10-2010, 21:36:47
Vitin tjeter te uroj vemdin e pare. Suksese me tej.

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 22-10-2010, 23:39:39
Urime! Renditja jote tregon jo vetëm ndikimin që ke në Internet, por mbi të gjitha aftësitë e tua! ;)

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 22-10-2010, 23:43:29
Citim nga: A$H Da Master ne 22-10-2010, 17:27:03
Po o MAX e ka nxjer TechCrunch por Shqiptaret, me sa kam vene re, me shume kujdesen te publikojne mashtrime, si ai i Marcel Gashit, sesa arritje te verteta qe suportohen me fakte ne revista e blogje prestigjoze! : )

Mos e ca koken per ate pune ti jo. Shiko te marresh ndonje oferte te mire nga Silicon Valley tani ;)

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 22-10-2010, 23:44:52
E pash me vonese, se do kunkuroja dhe une, vec do me vinte keq per A$H Da Master se mbeste nje vend me poshte  :P
Gjithsesi te lumte se ne 32955 nuk eshte e lehte te dalish i 2, besoj qe eshte momenti i duhur te hapish nje websit ose blog personal nese nuk ke nje te tille akoma.

Ps: me kujtohet ne 2006 qe dola ne 10 te paret, "Kush eshte njeriu me i shquar i shekullit:
Organizuar nga Freshi.." ja kalova dhe figurave te njohurave dhe politikaneve edhe pse nuk isha me i shquar sa ata. Por shum website Shqiptare e publikuan ate sondazh bilese me duket se dhe disa gazeta dhe revista.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 23-10-2010, 10:17:05
@Epoka X, Syrgjyn: shume faleminderit! : )

@Simba: Flaeminderit. S'ka pse te te vinte keq, per mua do ishte kenqesi qe te renditej nje Shqiptar para meje! : ). Per blog apo website personal nuk kam shume kohe e kam menduar shume here por s'kam kohe. : P

Temat e fundit