Samsung Galaxy S10 mund të zhbllokohet me çfarëdo gjurmë gishtash - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Samsung Galaxy S10 mund të zhbllokohet me çfarëdo gjurmë gishtash

Samsung Galaxy S10 mund të zhbllokohet me çfarëdo gjurmë gishtash

· 7 · 1562

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

ne: 18-10-2019, 16:18:59
Ashtu si çdo telefon tjetër (duke filluar nga pajisjet e lira prej 200 $ Android deri tek pajisjet premium Pixel), Galaxy S10 i Samsung duhet të zhbllokohet kur përdorni zhbllokimin e gjurmëve të gishtërinjve.

Sidoqoftë, çfarë do të bënit nëse e zhbllokon pajisjen edhe nëse gjurmët e gishtave nuk përputhen? Kjo është e shqetësuese nëse keni ruajtur dokumente të rëndësishme.

Dhe siç duket, kjo është ajo që ndodh me Galaxy S10 të ri.

Samsung ka një rekord të pëlqyeshëm për marrjen e sigurisë seriozisht, por kësaj radhe duket se ata kanë diçka të rëndësishme për të rregulluar.

Me ndihmën e disa raporteve, zbulohet se nëse përdorni një mbrojtës të ekranit në pajisjen tuaj, çdokush mund të anashkalojë zhbllokimin e gjurmëve të gishtave.

Kjo e metë lejon secilin me një gjurmë të gishtërinjve të ndryshëm të zhbllokojë pajisjen nëse telefoni ka të instaluar një mbrojtës të ekranit.

Nëse nuk keni një mbrojtës të ekranit, ndoshta jeni të sigurt.

Padyshim është një çështje e çuditshme dhe e bezdisshme për përdoruesit me një mbrojtës të ekranit (pothuajse të gjithë përdorin një mbrojtës të ekranit në ditët e sotme).

Samsung i është përgjigjur çështjes duke premtuar një rregullim për të, sa më shpejt. Megjithatë, nuk ka ndonjë detaj zyrtar për disponueshmërinë e azhurnimit të softuerit për të zgjidhur problemin.

Kjo është padyshim një çështje shqetësuese për përdoruesit e Samsung Galaxy S10

/Telegrafi.com

 • Postime: 7506
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-10-2019, 16:35:01
Asnjehere si kam pelqyer androids... ska si iPhone.:)

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-10-2019, 14:08:20
Asnjehere si kam pelqyer androids... ska si iPhone.:)

Kjo nuk ka te bej dhe aq me cfare telefoni perdor, sepse vetem para disa javesh doli qe ne iOS ka pasur vrima serioze sigurie prej vitesh qe Apple nuk i ka adresuar, apo i ka neglizhuar per nje kohe te gjate.

Per vete nuk kam simpati per Apple, jo sepse ka produkte te keqia, qe per te thene te drejten nuk kane te share, por eshte filozofia e firmes, metoda si funksionon, arroganca dhe krijimi rreth vetvetes i nje lloj kulti, qe me ben te mos i deshiroj aq produktet me molle nga prapa.

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#3 ne: 19-10-2019, 15:05:32
Asnjehere si kam pelqyer androids... ska si iPhone.:)

Kjo varet nga shija e njeriut ;) iPhone ka shume kufizime ne sistem, andaj nuk e kam preferuar asnjehere. Ky duhet te jete ndonje BUG tek sistemi operativ android, me te cilin Samsung shume shpejt do ta rregullon me ndonje update security patch.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 19-10-2019, 19:11:38
Besoj se identifikimi me sy nuk le gjurmë 😉
Përdor Samsung vite me rradhë për arsye të disa funksioneve të parainstaluara.
Molla e kafshuar figuron në dorën e çdo të mituri dhe seniori dhe po, është praktik dhe i lehtë në përdorim.

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#5 ne: 19-10-2019, 20:02:47
Megjithate, identifikimi me sy nuk eshte me i mundur tek modelet e reja te Samsung. Edhe une perdor Samsung qe 9 vite. Ka diapazon me te gjere te sistemit dhe te aplikacioneve. Vdes per vecorite qe i ka UI i Samsung :D dicka qe iPhone i mungojne ose te pakten tani ka fillu ta komplikoj icik :D

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 03-12-2019, 11:41:34
Ok po filloj me pak shpjegime se ku i kalon iphon telefonat e tjer apo edhe Samsung. Ajo qfar tha MAX nuk i pelqen molla ateher vetem ta pyesem se qfar deshiron te blesh nje open source i cili mbyll kapitujt e ti shum shpejt eshte me keq se windows nuk kan jetegjstsi aq te madhe e vetmja gje qe behet atje update jan vetprogramet dhe jo sistemi operativ (ka update shum te rralle dhe jo me shum se 2-3 ) Gje qe nuk ndodh me mollen.

Sa i perket asaj se cdo femij dhe senior ka iphone eshte e vertrt sepse jan shum me kualitet perpos telefonave qe ju i keni riparuar tashme nga pjesa e perparme apo mbrapa dhe ato thehen apo prishen shum me leht ngase. Nuk jan pjes origjinale te prodhuara nga iphone por jan kompani te ndryshme.

Nje shembull konkret shikoni samsung galaxy s6 i prodhuar ne prill te 2015 dhe shikoni iphone 6 i prodhuar ne shtator 2015 do e shihni se ki i fundit eshte ende ne perdorim.

Pastaj se qfar na pelqejn ne brendsi tek tuk eshte diqka tjeter.

Temat e fundit