savekosovo.org - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

savekosovo.org

savekosovo.org

· 9 · 1938

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 17-05-2006, 09:31:28
Kjo është një faqe serbe e mbeshtetur nga një lob proserb ne Amerikë, e cila synon te pengoje pavarsine e Kosovës. Faqja http://www.savekosovo.org/ ka kushtuar si projekt 600 000 dollare dhe qeveria serbe paguan çdo muaj 10 000 dollare për mbajtjen e saj dhe stafit prej 30 vetash qe punon për te.
Ka ndonjë mundësi për ta rrezuar këtë faqe?!

***
Me poshtë po ve një artikull te gazetës Shekulli qe flet për këtë faqe.

Këshilli nacional sërb për Kosovën ka angazhuar shoqaten Lobi-s'të Amerikane "Venable" që lufton kundër pavarësisë së Kosovës.
savekosovo.org është faqe lobiste Sërbe që ka kushtuar 600.000 $ për të filluar me luftën e medias kundër Pavarësisë së Kosovës dhe tashmë qeveria e Sërbisë paguan për mirëmbajtjen e kësaj faqeje 100.000 $ në muaj, ka një ekip prej 30 përsonash, duke marrë parasysh se të gjithat mediat sërbe janë në ndihmë të reçensimit dhe japin ndihmë materiale propaganduese kundër popullit shqiptar në përgjithësi.
Faqja në fjalë është përmendur për herë të parë para 2 muajve por ka qënë në punim e sipër, në telexin e qeverisë Sërbe për këtë faqe shkruhet:
-Lufta për Media kundër pavarësisë së Kosovës ka filluar në SHBA me ndihmën e firmës amerikane "Venable"-

Ndërkohë në mbështetje te pavarësisë së Kosovës është krijuar një faqe: www.savekosova.org ( ndryshimi i vetëm është kosova jo kosovo.org)
Në këtë faqe jepen gjithë krimet që serbet kanë bërë kundër shqiptarëve gjithashtu në faqen kryesore thuhet “Say yes to Kosovo Indipendence” ( Thuaji PO Pavaresise se Kosovës).

Ndërkohë duket hapur lufta qe serbet bëjnë kundër pavarësisë së Kosovës duke përdorur media të ndryshme, radio, televizione dhe internetin të financuara nga shoqëri të ndryshme në botë.

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-06-2006, 06:14:27
me vjen shum mire Max qe edhe ti e paske verejtur kete website edhe un jam shum i interesuar qe ta rrezoj kete website por une nuk jam ndonje hacker qe mund ta rrezoj nese din si ta rrezoh kete website edhe un te bashkangjitem ty dhe te ndihmoj imaili im eshte albania_bh@hotmail.com

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-06-2006, 07:05:35
Fatkeqsisht (per keto tip rastesh) as une nuk di kshu gjerash :) Po ka plot hacker-a shqiptare qe merren me rrezime faqesh serbe e greke.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-12-2007, 20:47:11
Ngadale cuna se nuk eshte nevoja te hackim cdi site qe eshte kundra nesh. Le te thone cte done , Kosova brenda Qershorit do jete e pavarur keshtu qe qeveria serbe me mire ti investoj ne ndonje gje tjeter leket sesa ti hedh kot

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 22-12-2007, 21:57:37
Pegjigjja i eshte dhene me nje website tjeter.

http://savekosova.org/

-keto dy website jane te ngjashem nga disegn. (me perpara edhe me shume , tani pak me pak)

beni diferencen:

http://www.savekosovo.org/
http://savekosova.org/

#5 ne: 17-03-2008, 00:27:14
Heheheh Pi shoh do muhalife do komente pa pik lidhje po ju drejtohem krejteve ne ket koment, kush o Khg bre qka ban Khg po i thuni vetit hackera ku 2 lidhje per kompjuter si kini aj qe mendon qe din per kompjuter leta mer ket email temin i.am_hacker@hotmail.com. e ta kqyri qfar hackera kuki A dini qka osht Fjala hacker bre  po nashta hackera per me hi ne msn messenger per qato nashta po ose me hi ne mIrC e me sulmu Me flood o Khg kush o Khg Qka bani bre ju me keto rrena po qoma naj faqe serbe se u nal pi jush nashta kini qef mu kon amo me sa po e shoh une kuki Noba te mdhaj Fmijaqa shko shkarkoni naj liber e msoni njo 3 muj esht libri i Ciscos edhe i Attit Libri 70 270 e i keni edhe me video e hyni mesoni e ateher hajdeni tju jap Programin me Rrxu 1 Web qysh e rxon ni web  mas pari ja mer Ip addresen e kqyr ne cilat Faqe po hyn mas shumti me sa web faqe ka kontakte e ateher shko sumoni po qfar hackera bre jeni ju bre po mos te ju nin kush nashta e sulmon dikush ni web site e ju i thuni vetit  une e sulmova apo heheh bre Fmi te kqi hajde regjisromni ne email folim ta kqyrim kush o Khg qka ban khg une e kom shkollen e Cisco networkit ketu ne Holand e ka bazen Cisco network e kisha pas qef me msu dishka pi jush se i kom lexu do emaila e do Shpifje  Khg  e rrezoj Faqen e mtv i ka disa muj e bash sod me tregoj ni shqiptar ketu per khg e e po e sho kishe ne luft me Hackerat serb hecni bre shkoni bani najsen me ket jet te juj e mos mirri me muhalife  kishe hackera e skini lidhje sen per kompjuter hajde kallxom ne email se kush jeni ju edhe qka dini per kompjuter nrastese dini po ju jap Librin e Attit 70 270 ndishi qka o  esht ...( liber per ata qe kan diheni per kompjuter i ki videot i shef te thot  kliko ketu bane kete  edhe ti e ban edhe duhesh me hy shum aty edhe per 3 muj e meson at liber e aj liber esht ne Vler prej 10.000 mij Dollarve american nkofsh amatera mos me hini aty hiq ne msn veq nrastese dini diqka per hacker e ta kqyri shka dini per hacker  1 kshilll Gjdo Faqe mundet mu bo Hack  po duhet me i qu 1 lloj te virusit se ti jep do inf... e Faqja Sulmohet Naten e jo mase ta sulmojsh me i shkru emaila Vizitorve e e vizitojn at faqe mi shkru tilifar marrinash e sumon edhe ju qon vizitorve tyne Email i thuni na vjen Keq Po Sjan Sjell mir keta me ne tash duhet me ju kthy borgjin e jo me ju shajt Vizitort qe i kan ne Website e di qe tye nkeni mar vesh najsen se e di se 2 lidhje si kini as sdini qka o hackeri po merni ket email e ju kallxoj e kallxomni kush o qaj hacker se pi sulmojka Faqet  se ishi kon 300 vet khg 300 Amatera i.am_hacker Sjam hacker po di ma shum se ni hacker nese e dini qka esht Cisco network ateher mjafton

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-03-2008, 09:46:30
Ronald gezohem qe paskemi nje hacker kaq te madh shqiptar ose qe e mban veten per te till, por kjo nuk do thot qe ska te tjer dhe je veq ti ai qe merr vesht nga keto pune, prandaj mos flit me ironi per te tjeret, gjithsesi sa per temen ajo qe thoni juve per ta rrezua kete web sit nuk eshte aspak e veshtire por thjesht se nuk ja vlene te rrezikojshe, pasi me kete staf dhe buxhet qe paska ky sit jam i sigurte qe akoma pa e rrezuar komplet ata e kan ngritur perseri, prandaj nese ndonjerit i ka shkuar ne mendje kjo gje ja keshilloj mos ta provoje fare te pakten un as qe e kam nderment ta provoj sepse eshte e kote qe te humbish kohen me te.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 18-03-2008, 12:53:23
Roland përmend cissco sa të duash.
Puna e hackerit sa e mbaj mend unë nuk është te rrezoje webfaqe por te hyj ne sistemet kompjuterike të ndryshme apo te thej ndonjë banke apo ndonjë sistem shum të madh.
Një webfaqe mund te rrëzohet shum thjeshtë duke dërguar paketa ne serverin e webit, mund te bëhet përmes  root , por edhe me lehtë përmes një programi qe quhet SPRUT qe dergon paketa pa-nderprere tek websajti i cili sulmohet.Mirëpo nëse serveri i faqes ka një antiddos te fort do ta evitoje sprutin dhe do ta bëj ban ne IP tënde.

Pastaj mirë tha Smiba.. na behesh shum i fortë ti.
Sa për KHG unë kam dëgjuar për ata çunat dhe e di qe jan ca kosovare aty qe kogja kan njohuri rreth hackerizmit.
E di qe kan rrezuar shum faqe greke dhe serbe.. dhe sa e di biles kan ndihmuar edhe faqe shqiptare qe te mbyllin birucat e tyre.

Pastaj na paske një xhelozi te tepruar ndaj KHG nuk e di për çfarë arsye.

P.S na spjego pak ket CISCO lol.  :P

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 19-03-2008, 15:01:53
Ky siti poshte do ju ndihmoje te shkaterroni qdo sit qe deshironi  :D.
http://www.netdisaster.com/

E testo pak para dhe ishte verte nje katastrofe, por thjesht pa rrezultat  :P

Temat e fundit