Server të Linux-it apo Windowsit? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Server të Linux-it apo Windowsit?

Server të Linux-it apo Windowsit?

· 1 · 935

  • Postime: 328
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-01-2007, 23:35:56
Çka mendoni cilët servera janë më të sigurtë?
Të Linux-it apo Windowsit?
...Zeriyt psh është i vendosur në server të Linux-it.
Kodi: [Zgjidh]
# ./info_serveri.rb www.zeriyt.com
Serveri tek www.zeriyt.com eshte Apache/1.3.37 (Unix) mod_gzip/1.3.26.1a mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 PHP/4.4.4 FrontPage/5.0.2.2635.SR1.2 mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.7a

Temat e fundit