Shikim në zyrat e reja të Google - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shikim në zyrat e reja të Google

Shikim në zyrat e reja të Google

· 9 · 1185

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-03-2011, 15:23:04

Google është një kompani e cila i trajton punonjësit në mënyrë perfekte, “të kënaqesh duke punuar atje”. Zyrat e Google, atmosferë e këndshme, pamje e bukur dhe trajtimet relaksuese janë pjesë e politikës së tyre e suksesit.

Këto zyra janë ambientet e reja të punonjësve të Google-s në Milano, kurse dizajni është i AMA – Albera Monti Associati. Filozofia e kompanisë është e përfaqësuar me sukses përmes atmosferës këtu.

Shikoni këto pamje të bukura, dhe relaksohuni.

 


http://www.itshqip.com/fotoshikim-ne-zyrat-e-reja-te-google

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-03-2011, 01:14:08
Bravo, atije do vajtur per te punuar  :D

 • Postime: 119
 • Karma: +1/-0

#2 ne: 12-03-2011, 11:40:46
Me keto ngjyrat shumta me shum i ngjan nje kopshti per femij sesa zyrave te Google-s :D

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-03-2011, 13:22:10
Me keto ngjyrat shumta me shum i ngjan nje kopshti per femij sesa zyrave te Google-s :D
Ne GooglePlex nuk ka orare pune apo orare pushime. Je gjithmone ne pune dhe njekohesisht ne pushim :)

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 27-03-2011, 16:01:59
Habitem për faktin që aty ende u përdorkan telefonat, si në shekullin e 20-të...  ^o)

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 28-03-2011, 00:54:07
Telefonat fiks njesoj jane kudo. Si i pret ti te jene? Pastaj, sado eshte zhvilluar telefonia celulare perseri nuk mundet ta zevendesoje ate fikse, te pakten akoma jo dhe per shume vjet ne vazhdim.

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 03-04-2011, 01:46:10
Iteresante dhe te bukura  :)

Mendoj qe telefonat fiks jane te pazevendesueshem neper zyra, qe sherbejne per te komunikuar stafi ndermjet vete aty, por kane edhe si pika fikse ku u pergjigjen kerkesave apo cfardo telefonate nga jshte ma merr menja.

Aq me teper ata qe po shoh aty jane teknologji e fundit e telefonave fiks, IP Phone qe shfrytezojne IP-te  dhe lidhen ne LAN njesoj si nje PC, biles kane edhe nje port ethernet dales ku munt ta lidhesh  PC pra duke e shfrytezuar si switch  :)

Koheve te fundit IPKO jep nje sherbim te tille ketu  ne Kosove. :)

 • Postime: 28193
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 30-07-2011, 15:48:30
    Google, pishinë serfi për nënpunësit

Ping pong-u dhe bilardo nuk mjaftonte. Në godinën e përgjithshme të Google, në Mountain View, me mbërritjen e verës, nëpunjësve iu është ofruar një tjetër mënyrë për tu qetësuar, një pishinë që lejon të bësh sërf si në oqean, ose pothuajse. Edhe themeluesit e kompanisë, miliarderët Sergey Brin dhe Larry Page, kanë dëshiruar të shtrihen në tavolinën e sërfit me shumë sukses. Entuziazmi i nënpunësve është i madh aq sa kanë mbajtur rradhë për të prenotuar një xhiro. (d.xh/BalkanWeb)

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 30-07-2011, 20:27:38
Kesaj i thone te punosh me qejf  :engjell:

Temat e fundit