×
Hyrja
Profili

Shikim në zyrat e reja të Google

Shikim në zyrat e reja të Google

· 9 · 1063

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 11-03-2011, 15:23:04

Google është një kompani e cila i trajton punonjësit në mënyrë perfekte, “të kënaqesh duke punuar atje”. Zyrat e Google, atmosferë e këndshme, pamje e bukur dhe trajtimet relaksuese janë pjesë e politikës së tyre e suksesit.

Këto zyra janë ambientet e reja të punonjësve të Google-s në Milano, kurse dizajni është i AMA – Albera Monti Associati. Filozofia e kompanisë është e përfaqësuar me sukses përmes atmosferës këtu.

Shikoni këto pamje të bukura, dhe relaksohuni.

 


http://www.itshqip.com/fotoshikim-ne-zyrat-e-reja-te-google

 • Postime: 1106
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#1 ne: 12-03-2011, 01:14:08
Bravo, atije do vajtur per te punuar  :D

 • Postime: 119
S.A
#2 ne: 12-03-2011, 11:40:46
Me keto ngjyrat shumta me shum i ngjan nje kopshti per femij sesa zyrave te Google-s :D

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 25-03-2011, 13:22:10
Me keto ngjyrat shumta me shum i ngjan nje kopshti per femij sesa zyrave te Google-s :D
Ne GooglePlex nuk ka orare pune apo orare pushime. Je gjithmone ne pune dhe njekohesisht ne pushim :)

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#4 ne: 27-03-2011, 16:01:59
Habitem për faktin që aty ende u përdorkan telefonat, si në shekullin e 20-të...  ^o)

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 28-03-2011, 00:54:07
Telefonat fiks njesoj jane kudo. Si i pret ti te jene? Pastaj, sado eshte zhvilluar telefonia celulare perseri nuk mundet ta zevendesoje ate fikse, te pakten akoma jo dhe per shume vjet ne vazhdim.

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#6 ne: 03-04-2011, 01:46:10
Iteresante dhe te bukura  :)

Mendoj qe telefonat fiks jane te pazevendesueshem neper zyra, qe sherbejne per te komunikuar stafi ndermjet vete aty, por kane edhe si pika fikse ku u pergjigjen kerkesave apo cfardo telefonate nga jshte ma merr menja.

Aq me teper ata qe po shoh aty jane teknologji e fundit e telefonave fiks, IP Phone qe shfrytezojne IP-te  dhe lidhen ne LAN njesoj si nje PC, biles kane edhe nje port ethernet dales ku munt ta lidhesh  PC pra duke e shfrytezuar si switch  :)

Koheve te fundit IPKO jep nje sherbim te tille ketu  ne Kosove. :)

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#7 ne: 30-07-2011, 15:48:30
    Google, pishinë serfi për nënpunësit

Ping pong-u dhe bilardo nuk mjaftonte. Në godinën e përgjithshme të Google, në Mountain View, me mbërritjen e verës, nëpunjësve iu është ofruar një tjetër mënyrë për tu qetësuar, një pishinë që lejon të bësh sërf si në oqean, ose pothuajse. Edhe themeluesit e kompanisë, miliarderët Sergey Brin dhe Larry Page, kanë dëshiruar të shtrihen në tavolinën e sërfit me shumë sukses. Entuziazmi i nënpunësve është i madh aq sa kanë mbajtur rradhë për të prenotuar një xhiro. (d.xh/BalkanWeb)

 • Postime: 287
 • Gjinia: Mashkull
N3twork
#8 ne: 30-07-2011, 20:27:38
Kesaj i thone te punosh me qejf  :engjell: