×
Hyrja
Profili

Shitet KosoftAds

Shitet KosoftAds

· 7 · 934

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-10-2010, 00:55:54


Sipas nje cicerime ne Twitter, qe i referohet nje postimi ne WM.al, KosoftAds, firma e njohur shqiptare me baze ne Prishtine, qe merret me reklamime ne internet, eshte shitur per nje shume te rreth 30 mije Euro. KosoftAds duket se eshte blere nga nje tjeter firme, po ashtu me qender ne Kosove.

Sidoqofte keto jane akoma zera, sepse konfirmim zyrtar nga KosoftAds ende nuk ka.
Une e shoh si nje hap interesant kete. Eshte interesant se shihet se ka interes nga firma shqiptare per te investuar ne internet.

 • Postime: 409
 • Gjinia: Mashkull
VM.
#1 ne: 08-10-2010, 12:12:44
Po ashtu sipas nje postimi tjeter ne Twitter  behet fjale se Kompania ka pranuar nje oferte po nuk eshte asgje konkrete!
« Editimi i fundit: 08-10-2010, 13:41:30 nga M A X »

 • Postime: 211
 • Gjinia: Mashkull
besart
#2 ne: 18-10-2010, 11:46:38
Definitivisht KosoftADS nuk eshte shitur!

 • Postime: 372
livefutboll
#3 ne: 18-10-2010, 16:31:17
Definitivisht KosoftADS nuk eshte shitur!

pse?

 • Postime: 211
 • Gjinia: Mashkull
besart
#4 ne: 19-10-2010, 09:51:12
pse?

Sepse kompania qe ka shprehur interesimin per te blere KosoftADS, nuk ishte serioze ne shume aspekte.

Per kete ne nuk arrtem te kemi nje marreveshje te kenaqshme per te dyja palet.

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#5 ne: 19-10-2010, 11:19:22
Bravo Besart!

Ky eshte nje veprim me ter mend i nje personi serioz ne punet e tij.
Dhe mund te them qe nuk ke nevoje ta shesesh,por ta mbash po vete.
Ashtu ndodhi edhe me GOOGLE,me specifikisht me Sergey Brin dhe me Larry Page,vendosen ta shisnin kompanine e tyre te sapo krijuar tek nje firme qe sot nuk ben 2$ ne boten e internetit,por bene mire me veprimin e tyre sepse sic e shikojme te gjithe sot GOOGLE nuk i percaktohet dot nje cmim :)

Une do te kisha krijuar nja 2 portale lajmesh(nga te gjitha llojet e lajmeve)dhe me nje staf te kualifikuar qe lajmet t'i prodhojne vete dhe ti publikohen tek keto portale,dhe jo ti merrni me copy/paste.Pastaj te vendosni reklamat e KOSOFTADS tek keto portale.Dhe mendoj qe gjithashtu duhet te beni edhe fletushka reklamimi dhe t'i shperndani ato ne zona te poulluara,te qyteteve apo edhe duke ua futur poshte dyerve te apartamenteve.Dhe te zgjeroni stafin me menaxhere te zote dhe t'i shperndani ne Kosove,Maqedoni dhe Shqiperi,dhe ky staf te synoje qe te reklamoje produktet e saj ne mediat e shkruara apo ato vizive,duke bere edhe shkembime reklamash nese eshte e mundur apo edhe produktet e njera tjetres.
Gjithsesi suksese plako,pse jo ne nje te ardhme do te mund te degjohet edhe emri yt si puna e Mark Zuckerberg-ut nga hic-i.

P.S:Mark Zuckerberg-u eshte lindur shkolluar dhe rritur ne Gjermani,dhe tani thote qe jam CIFUT,Shkerd...ta!

 • Postime: 229
Epoka X
#6 ne: 19-10-2010, 14:15:34
Ca pate me mark zuckerberg ti?
 

lajme.info - sa mund te shitet ?

Nisur nga lajmeRubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 18-01-2014, 16:27:26
nga lajme
Shitet domain Shitblerje.biz

Nisur nga Dr0mAsRubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 30-12-2013, 21:30:12
nga Dr0mAs
Shitet : AlbanianWebmaster.com

Nisur nga Alb.vRubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 18-11-2013, 14:24:42
nga Poshnjari
Shitet Nje Fanpage Shqipetare 10k

Nisur nga gert1Rubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 27-10-2013, 17:48:34
nga gert1
Shitet Fan Page!

Nisur nga immortal.boyRubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 06-10-2013, 18:09:27
nga immortal.boy