Shqip apo Anglisht - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shqip apo Anglisht

Shqip apo Anglisht

· 4 · 915

  • Postime: 260
  • Karma: +2/-5

ne: 03-04-2009, 17:02:25
Pak a shume te gjithe kemi website ne Shqip dhe Anglisht. Nisur nga eksperienca juaj:
Ke preferoni Shqip apo Anglisht?
Kush jane me fitimprures?
Ku jeni me te sukseshem?
Kush ka me shume trafik?
Cilet jane me te lehte per tu mirembajtur etj

Mendimi juaj!!!!

 

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-04-2009, 18:40:32
Kam me teper faqe te huaja.. dhe kane shume me teper fitim se keto shqipetaret.
SHqipetaret i mbaj thjesht per qejf skam ndo nje pretendim perfitimi nga ato.

  • Postime: 119
  • Karma: +1/-0

#2 ne: 03-04-2009, 23:47:21
Kam me teper faqe te huaja.. dhe kane shume me teper fitim se keto shqipetaret.
SHqipetaret i mbaj thjesht per qejf skam ndo nje pretendim perfitimi nga ato.
Mund te na tregosh ndonje faqe tenden ne anglisht ?

  • Postime: 27931
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-04-2009, 00:14:29
Ne radhe te pare varet se ne cfare gjuhe te huaj ben faqen. Nese e ben anglisht vertete ekziston mundesia te kesh sukses me te madhe se me nje faqe shqip, por ama duhet marre shume parasysh konkurenca, qe ne kete rast eshte qindra here me e madhe se ajo mes faqeve shqip.

Pastaj ka dhe faktore te tjere qe duhen konsideruar seriozisht nese i hyn rruges se faqeve anglisht, ku me me rendesi une do te permendja: sa e thelle eshte njohuria qe ke per anglishten? Eshte tjeter anglishtja qe ke mesuar dhe perdor aty ketu dhe eshte gje tjeter te shkruash vete pa pushim ne anglisht. Per ata qe jetojne prej kohesh ne vende anglishtfolese ky nuk duhet te jete problem sidoqofte!
Me shume rendesi eshte dhe kujdesi qe duhet pasur per te mos shkelur copyright-in gjate punes me faqen. Ka me shume shance te kesh probleme me te huaj se me shqiptare ne kete pike.

Temat e fundit