×
Hyrja
Profili

Shqip apo Anglisht

Shqip apo Anglisht

· 4 · 848

  • Postime: 260
reklamat
ne: 03-04-2009, 17:02:25
Pak a shume te gjithe kemi website ne Shqip dhe Anglisht. Nisur nga eksperienca juaj:
Ke preferoni Shqip apo Anglisht?
Kush jane me fitimprures?
Ku jeni me te sukseshem?
Kush ka me shume trafik?
Cilet jane me te lehte per tu mirembajtur etj

Mendimi juaj!!!!

 

  • Postime: 982
  • Gjinia: Mashkull
UrL
#1 ne: 03-04-2009, 18:40:32
Kam me teper faqe te huaja.. dhe kane shume me teper fitim se keto shqipetaret.
SHqipetaret i mbaj thjesht per qejf skam ndo nje pretendim perfitimi nga ato.

  • Postime: 119
S.A
#2 ne: 03-04-2009, 23:47:21
Kam me teper faqe te huaja.. dhe kane shume me teper fitim se keto shqipetaret.
SHqipetaret i mbaj thjesht per qejf skam ndo nje pretendim perfitimi nga ato.
Mund te na tregosh ndonje faqe tenden ne anglisht ?

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 04-04-2009, 00:14:29
Ne radhe te pare varet se ne cfare gjuhe te huaj ben faqen. Nese e ben anglisht vertete ekziston mundesia te kesh sukses me te madhe se me nje faqe shqip, por ama duhet marre shume parasysh konkurenca, qe ne kete rast eshte qindra here me e madhe se ajo mes faqeve shqip.

Pastaj ka dhe faktore te tjere qe duhen konsideruar seriozisht nese i hyn rruges se faqeve anglisht, ku me me rendesi une do te permendja: sa e thelle eshte njohuria qe ke per anglishten? Eshte tjeter anglishtja qe ke mesuar dhe perdor aty ketu dhe eshte gje tjeter te shkruash vete pa pushim ne anglisht. Per ata qe jetojne prej kohesh ne vende anglishtfolese ky nuk duhet te jete problem sidoqofte!
Me shume rendesi eshte dhe kujdesi qe duhet pasur per te mos shkelur copyright-in gjate punes me faqen. Ka me shume shance te kesh probleme me te huaj se me shqiptare ne kete pike.
 

Alberie Hadergjonaj vs. Arkiva Shqip

Nisur nga M A XRubrika VIP

Postimi i fundit 10-09-2020, 21:31:51
nga M A X
Emra Shqip per Vajza

Nisur nga InfoZRubrika Këndi i Prindërve

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:48:45
nga InfoZ
Barcoleta shqip te pista

Nisur nga InfoZRubrika Qesh

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:48:14
nga InfoZ
Barcaleta te reja shqip

Nisur nga InfoZRubrika Qesh

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:45:40
nga InfoZ
Perrallat e Andersenit ne shqip

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:37:57
nga InfoZ