Si mund ti gjeni shokët me Google - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si mund ti gjeni shokët me Google

Si mund ti gjeni shokët me Google

· 1 · 788

  • Postime: 75
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-02-2009, 00:20:10
Google e ka njoftuar një funksion të ri që lejon përdoruesit ti ndajnë vende të zgjedhur ne mes  rrjeti të shokëve.

Ky sistem i merr gjerësiat gjeografike nga të dhënat e telefonit celular apo gjetja satalitore (GPS) për të treguar vendin automatikisht te ati personi.

Përdorues gjithashtu mund të vendosin manualisht vendndodhjen e tyre ,nga ana e transmetimit celular apo gjetjes satalitore(GPS).

Ky shërbim ka ngritur një numër të shqetësimeve të sigurisë, pasi shumë përdorues mund të mos jenë të ndërgjegjshëm se ku funksion i ri është i aktivizuar.

Gjerësia gjeografike është e bazuar në Google's My Location ,ky funksion ka qenë në fuqi që nga viti i kaluar.

Burimi http://kosovarja.ca/action/viewarticle/383/Si_mund_ti__gjeni_shok__t_me_Google/

Temat e fundit