Si te bej faqen time te popollarizuar ne internet? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te bej faqen time te popollarizuar ne internet?

Si te bej faqen time te popollarizuar ne internet?

· 13 · 4156

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 21-01-2007, 16:09:22
Cdo faqe qe hapet deshiron qe te kete shume vizita ne dite.
Prioritet duhet te jete designu i faqes dhe perdorimi.
Shume here kemi hasur ne designe katastrofale te bera nga shqiptaret dhe faqet e tyre nuk kane pasur suksese.Qe te kete nje faqe sukses duhet te jete se pari design i mire dhe perdorimi i lehte
Nese e vendosni nje sherbim per MP3 me mire perdorni portalin PHP NUKE ose ZINA qe mundesojne futjen e lehte te kengeve.
PHPNUKE eshte nje portal kryesisht i lehte per perdorim mirepo mund te hasni ne shume probleme.Mund ta merrni nga phpnuke.org
Zina gjithashtu ka bere BOOM koheve te fundit.Eshte i lehte per perdorim administrativ dhe i lehte per perdoruesit.
WEBMASTER SHQIPTARE qe te keni sukses ne faqe mos i beni te gjitha sherbimet me regjistrim,e asesi me votim.Eshte katastrofale dhe humbni shume vizita.
Qe te keni numer te madh vizitash reklamojeni ne fillim faqen ne disa toplista te medha,vendosni vetem nje link(foto)te toplistes ku votohet faqja juaj,tjerat vendosni ne forum.
TopListat zakonisht sjellin rreth 1000 vizita ne muaj varet nga vendi ne te cilin gjindeni.
Futeni faqen tuaj ne motoret e kerkimit.Ju garantoj se do te keni shume vizita ne dite po e futet ne motoret e kerkmit gjigand ne internet si yahoo,google,etj ku mund te merrni shume vizita unique ne dite.
Reklamojeni faqen tuaj ne forumet shqiptare ku jane rubrikat per tu reklamuar.
Bashkepunoni me faqet e mdhaja shqiptare ne internet,siguroni sa me shume vizita unique.
Para se gjithash merreni nje emer-domain websajti te mire dhe te lehte per tu shtypur dhe mbajur mend.
Pas zhvillimit te websajtit mos harroni qe qdo dite te merrni backupet sepse mund te ndodhe ndonje avash ne sitet tuaja.Preferohet qe qdo dite te keni backupin e faqes tuaj.
MOS BENI ABUSE ne faqe te tjera sepse provajderi juaj i hostingut mund t'jua mbylle faqen pa paralajmerim.Mjafto n vetem nje reklamim neper serveret e chatit dhe nje lajmerim nga ta ku e keni bere reklamen tek serveri ku gjindeni dhe datacenter do te njoftohet per reklamen dhe menjehere do t'ju mbyllet websajti.MOS PERDORNI PHP-MAILER e gjera te tjera qe merzisin vizitoret.
Mundohuni qe qdo sherbim ta beni falas.Nese keni MP3 ne faqe ju rekomandoj qe ti beni njehere me regjistrim,nese keni suksese ne regjistrimin e antareve dhe ne numrin e antareve online mos hezitoni dhe kthejeni menjehere ne sherbim falas pa u regjistruar.

Ky ishte nje tuturial i shkurter nga une.Ju siguroj se po ndiqet hapat me larte do te keni sukses neper sajtet tuaja.Njekohesisht mund te merrni edhe ju pjese ne kete teme dhe te diskutoni me shume rreth popollarizimit te webfaqeve shqiptare.

Per ZERIYT.com
Vigan Vllahinja 2007.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#1 ne: 21-01-2007, 19:49:38
Te uroj per kete guide.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-05-2008, 11:38:29
Un ja kam arritur shum thjesht,

Kam vendosur regjistruar faqen time neper shum top lista shqiptare dhe kodet i kam vendos ne faqen time duke marr vota jam pozicionuar ne 3 vendet e para qe me kan sjell shum vizitor, gjithashtu i kam ven rendesi fjaleve ne title dhe meta, pos kesaj e kam vendos faqen time neper direktori te ndryshme shqiptare.

Per 1 vit kisha web faqen me te vizituar shqiptare, per ket mendoj se arsyja me kryesore ka qen permbajtja e faqes sime, reklama vetem e ka shtyre pak...

Kjo esht nje tem e gjere per te cilen tani ne moment nuk kam kohe kaloni mire.

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 02-05-2008, 11:49:49
Kush eshte faqja juaj Alb4nian?

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 08-05-2008, 10:14:45
Sa për toplista kam përdorur edhe i perdori, po prej toplistave hyne thuase te njejtit vizitor brenda jave, duhesh ta ndrrosh bannerin qdo jave per me pase vizita, ne te kunderten zor.

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-07-2008, 03:15:54
Ka shumë mënyra, por hapat fillestare janë si me poshte:

1. Nëse nuk keni akoma faqe, mendoni mirë emrin e saj. Nga ajo varet shumë suksesi sipas fjalëve te kerkimit ne internet.
2. Beni kerkim për keywords qe përdorin konkurrentet tuaj, dhe zgjidhni ato me efektivet.
3. Perdorni direktorite për tu indeksuar, sidomos dmoz.org, googli e adhuron atë.
4. Mos abuzoni me faqe qe shkembejne banerat, ndryshe do të merrni vleresim negativ.
5. Perdorni SEO links (www.faqe.com/unë-shkoj-ne-plazh-html në vend te www.faqe.com/index.php&id=5), dhe vendosni në fund .html
6. Regjistrohuni ne google nëpërmjet panelit qe ve ne dispozicion, njelloj si yahoo e msn
7. Krijoni një sitemap për faqen
8. Punoni me filet robots.txt, qe te optimizoni botet
9. Mendoni mundësitë për te paguar për AdWords...te paktën për një periudhe te vogël
10. Vendosni material ORIGJINAL dhe te optimizuar, mundesisht w3c
11. Rinfreskoheni rregullisht me permbajtje te reja, dhe shkembeni linke me faqe te tjera te rendesishme (jo banner-exchange, por thjesht linke ne faqen tuaj)
12. Tregojini botes qe egzistoni, duke perdorur RSS feeds dhe i regjistroni permbajtjet tuaja dhe ne social profiles si hi5, facebook apo myspace...
13. Lexoni lexoni lexoni :)

Po e nderpres këtu... te tjerat janë me pagese  ;).

Suksese gjithkujt, por mos harroni respektin e te drejtave te autorit.

 • Postime: 85
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 03-08-2008, 12:32:30
@ romaku: shume flm, duket qe je shume profesional :)

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 23-11-2008, 02:53:15
a do te mundte ndokush qe te me jap nje liste te toplistave shqiptare ku do te mund ta fusja webfaqen time si dhe disa forume ku kane kategori per reklamimin e webfaqeve.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 23-11-2008, 14:00:14
a do të mundte ndokush qe te me jap një liste te toplistave shqiptare ku do të mund ta fusja webfaqen time si dhe disa forume ku kanë kategori për reklamimin e webfaqeve.


Ka shum toplista por shumica nuk jane serioze, e mbajne nje muaj ose dy toplisten pastaj e fshijne dhe e mbyllin ose e bejn forward cdo vote ne faqen e tyre.

Un njoh www.mitrovica-top.com qe eshte online nje kohe te gjate, gjithashtu mund te garantoj dhe per top.argetohu.com ndersa albanian-top.com deri tani ka qen mire tani nuk di pse e kan prish projektin qe  kan pas me heret.

Mund te shtosh dhe toplista tjera por duhet te kesh kujdes cdo dit se mund te fshihen ose te mbyllen.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 06-12-2008, 19:48:42
Hi te falenderoj per shpjegimet, por a ka mundesi te tregosh se si regjistroj nje faqe ne makinat e google Yahoo ose MSN?

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 06-12-2008, 20:11:55
shko te http://www.google.com/addurl/

Po une nuk ta keshilloj ta besh nje gje te tille.

Nese ke jep adresen e faqes tende mbase mund te te jap ndonje keshille me shume.

Gjithsesi, ajo qe duhet te besh eshte te rregjistrohesh te Digg.com
hap nje llogari aty dhe me pas bej submit faqen tende. Te pershkrimi jep sa me shume keywords; si prsh muzike shqiptare, mizuke mp3 e te tjera (varet se cfare faqe ke)

Nese e ben submit diretk te google mbase do te duhet te presesh 3 muaj para se te shikosh faqen tende ne indexin e google.

Pas disa oresh qe e ke bere kete postimin te Digg.com faqja jote do te vizitohet nga google. Mos me pyet pse eshte keshtu po beje ate qe them une.

Per te pare nese faqja jote eshte apo jo ne indexin e google hap google.com dhe shkruaj site:emriifaqestende.com , me kete komande shikon se sa faqe ke ne indexin e google.

per shembull per faqen time http://lojrafalasonline.com google njeh 768 faqe
http://www.google.com/search?hl=en&q=site%3Alojrafalasonline.com&btnG=Search&lr=

Provoje se ka per te funksionuar.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 06-12-2008, 20:37:47
E kam provuar disa here nga google/add por hiç asgjë faqa ime është një forum free por kam mare edhe një free regjister nga co.cc
edhe faqa është www.poshnja.co.cc
E bera nje regjistrim aty por nuk shikoj ndonje vend per regjistrim faqeje. A mund te me ndimosh edhe pak akoma?

#12 ne: 11-02-2011, 19:46:33
**********
« Editimi i fundit: 12-02-2011, 00:39:50 nga M A X »

Temat e fundit