Si te raportoni postajuaj.com per aktivitet spam. - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te raportoni postajuaj.com per aktivitet spam.

Si te raportoni postajuaj.com per aktivitet spam.

· 3 · 1309

  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-06-2012, 23:25:20
U hap nje teme para ca kohesh qe u be aq e gjate dhe ju dha kaq shume rendesi ketyre palacove sa mendova se zune mend.

Lexojeni http://www.zeriyt.com/kujt-i-ka-ardhur-ne-maj-te-hundes-me-postajuajcom-t77112.15.html

Pas disa justifikimesh idiote dhe nje arrogance medioker nga PostaJuaj qe eshte anetare ZY, ai u terhoq dhe me dergoi nje liste emailesh te cilat presupozoheshin te ishin hequr nga listat e tyre te spamit. Une nuk e publikova ne forum pasi mi dergoi si mesazh privat. Mendova se zuri mend dhe filloi te kuptoje se aktiviteti i tij i piset qe e ka perzemer ta quaj "biznes", kerkonte vertete ndryshime.

Ne te vertete qe prej asaj dite une nuk kam pare me spam nga ta. Por nuk zgjati shume dhe filluan prape akoma me keq. 4-5 emaile ne dite.

Me keqardhje po e them se tani eshte personale.

Te dhenat personale te  www. postajuaj. com

Emri: Besim Imami
Telefoni: +355-693275723
nameservers: NS63.DOMAINCONTROL. COM
                       NS64.DOMAINCONTROL. COM

Raportojeni si spam me:

1- Godaddy kompania qe e hoston

https://supportcenter.godaddy.com/Abuse/SpamReport.aspx

Copy/paste kete informacion ne mesazh
Citim
We would like to notify "Go Daddy Operating Company, LLC" regarding massive spam from the above domain towards our company emails.
Please note that the above domain is in violation of your legal agreement which clearly states:

Section #9 NO SPAM; LIQUIDATED DAMAGES
"You acknowledge you have read, understand and agree to be bound by Go Daddy’s Anti-Spam Policy referenced above and available here.  You agree Go Daddy may immediately terminate any Account which it believes, in its sole and absolute discretion, is transmitting or is otherwise connected with any spam or other unsolicited bulk email. In addition, if actual damages cannot be reasonably calculated then you agree to pay Go Daddy liquidated damages in the amount of $1.00 for each piece of spam or unsolicited bulk email transmitted from or otherwise connected with your Account."

Emails sent by the offending domain include various marketing materials and do not offer an unsubscribe option.

Please take immediate, appropriate actions ASAP.

Thank you

2- Public domain regystry
Citim
http://www.publicdomainregistry.com/contactus/report-spam/

3- FTC Bureau of Consumers
Citim
https://www.ftccomplaintassistant.gov/FTC_Wizard.aspx?Lang=en

Keto jane sa per fillim  ;)


Pasi te keni cuar formen e pare per postajuaj.com dergojeni edhe per

http://infinitplus.com/

Megjithese hostin nuke ka me godaddy, prape godaddy eshte domain deal qe ja ka shitur si emer dhe ka pergjegjesi per spam ne baze te ligjeve Amerikane.

PostaJuaj e bazon "biznesin" ne ligjet Shqiptare po haron biznesmeni qe e ka .com domainin.


  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-06-2012, 23:30:25
Ky eshte mesazhi privat qe me dergoi ( lista e emails ishte e gjate keshtuqe po postoj vetem mesazhin
Citim
Pershendetje,

Me poshte po ju dergoj listen e te gjithe atyre qe jane c'regjistruar. Jane gjithesej 1533 vete.
Ne shenje verifikimi mund ti kontaktoni edhe vete. Meqe adresat po jua dergoj te kamufluara, lutem qe te perzgjidhni disa me te cilet deshironi te komunikoni dhe adresat e tyre do jua dergoj te plota.

Si profesionist duhet ta dini se nuk ka rendesi madhesia e listes, por cilesia e saj. Ne disponojme edhe 100 mije adresa te tjera, por nuk i perdorim per shkak se eshte e pamundur qe te dergohet ne nje liste aq te gjate.
Krahas anes etike, pastrimi i listave per ne eshte edhe ceshtje teknike qe e zbatojme me rreptesi edhe per interesin tone. Sepse duke shperndare ne nje liste te gjate dhe per 24 ore, duam te menjanojme sa me shume klikimet si spam te emailit gjate ketij intervali. Ne menyre qe ne serverat prites te mos arrihet kufiri kritik i klasifikimit te emaileve te metejshme si spam.

Me lejoni te shtoj se kam dyshime te forta qe kjo fushate po sponsorizohet nga konkurrentet.

Duke ju uruar cdo te mire,
Artan

xxx-ifti@gmail.com
xxx-in_fr@hotmail.com
xxx-_alb@hotmail.com
xxx-liallisi@hotmail.com
xxx-pica@hotmail.com
xxx-o_1981@hotmail.com

Edhe per emrin genjen Artan apo Besim??  :D

  • Postime: 955
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 16-06-2012, 10:31:45
Bukur shume :D
Une e raportova disa here, pra me te gjitha emailet e mia, dhe sigurisht sa here e raportoja me secilin nga emailet ndryshoja dhe IP-ne, ne menyre qe raportimi te duket sa me korrekt se sa kur raportohet nga nje IP e vetme disa here, sepse duket sikur eshte i njejti person.
Dhe raportimin e kam bere ne  te gjitha format e mesiperme, dhe sidomos me e rendesishmja eshte ajo ke godaddy sepse kjo kompani i ka ofruar domainin ne fjale: https://supportcenter.godaddy.com/Abuse/SpamReport.aspx

Per te gjetur "Message Headers" gati per te gjithe webmail provider-at me te perdorur sot klikoni linkun me poshte:
http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=22454

Temat e fundit