×
Hyrja
Profili

Si vidhen te dhenat e shqiptareve ne FACEBOOK!!!!

Si vidhen te dhenat e shqiptareve ne FACEBOOK!!!!

· 6 · 2293

  • Postime: 577
Freedom Overdose
ne: 10-04-2009, 15:59:21
Pershendetje
Te gjithe i keni pare ato grupet "Shih se kush te viziton profilin"
"Perfito rimbushje falas" etjetj. Te gjithe e dime qe jan rrena, dhe deri sot une kujtoja se i vetmi perfitim ishte marketingu me mesazhe private i anetareve (pasi kane rreth 30.000 anetare shqiptare :O ). Gjithsesi sapo pashe dicka...
albanian-f@cebook.tk- (linket i ndryshova)MOS U IDENTIFIKONI!!!!!!!!!!!!
eshte nje faqje qe nqs fut te dhenat e tua te facebook, ajo automatikisht i regjistron ne databaze dhe e reklamon faqjen phishing ne statusin tend. Ok, deri tani pa lidhje...
rastesisht me ra rruga ne grupin "Shiko kush te viziton profilin" dhe "Gjej sozine tende" dhe po shihja, respektivisht:
per te accessuar scriptin duhet te logoheni:
http://www.nationalyellowpages.us/j@v@scripts/index.php(linket i ndryshova)

dhe

per te pare listen e fotove qe kemi zbuluar shkoni ne:
http://www.nationalyellowpages.us/j!v!scripts/index.php (linket i ndryshova)


dhe cfare shoh?! Eshte i njejti person qe i ka keto grupe gjidande, dhe faqjet te cilat linkohen aty te cojne tek site phishing!! Duke perdorur Facebook API kuptohet lehte se cfare mund te beje ai person qe disponon databazat me te dhenat...
Po i raportoj keto grupe dhe shpresoj qe facebook te marre masa

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 10-04-2009, 16:05:33
Si ka arritur te mbledhe aq shume anetare?!

  • Postime: 577
Freedom Overdose
#2 ne: 10-04-2009, 16:08:34
Shum e thjeshte max:
per te aktivizuar scriptin duhet te besh invite te gjithe shoket e tu!
dhe me vjen keq ta them, por 98% e robve ne FB jan aq tranguj sa e besojne

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 10-04-2009, 16:11:45
Kush ka 30 mije shoke dhe te njohur? Me fal per pyetjet e mija por une ne Facebook hyj nje here ne 6 muaj dhe qendroj 1 minute. Edhe se jam rregjistruar qe ne fillimet e tij, kur ende ishte vetem per studente.

  • Postime: 577
Freedom Overdose
#4 ne: 10-04-2009, 16:28:22
Nuk eshte se ka njeri me 30k shoke, po ja psh: un kam nja 100-200
edhe ti gjithashtu
Une e shoh grupin, dhe i dergoj invite 100-200 vetave qe kam ne facebook (me shpresen se kjo gje "aktivizon" scriptin).
Keshtu, nje nga personat qe ja dergoj ftesen je ti, qe ke nja 100-200 shoke te tjere. E lexon, edhe ti e beson, behesh pjese e grupit dhe fton dhe ti shoket e tu
e keshtu me rradhe...
Keshtu pra eshte nje progresion gjeometrik!!

  • Postime: 577
Freedom Overdose
#5 ne: 10-04-2009, 17:01:46
hajde trafik nga facebook hajde!! nja 15 vet po shoh tani un :P
 

Si te krijoni nje avatar personal ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 26-05-2020, 13:55:54
nga M A X
Martesa e shqiptareve me serb

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:27:30
nga InfoZ
Ne Luginen e Presheves po ndodh spastrim etnik i shqiptareve

Nisur nga M A XRubrika Lugina e Presheves

Postimi i fundit 15-05-2020, 20:26:54
nga M A X
Te Gatuajm ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 30-04-2020, 14:00:27
nga M A X
Per Nenat ne Facebook

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 08-04-2020, 14:49:33
nga M A X