×
Hyrja
Profili

Skripte per statistika!

Skripte per statistika!

· 3 · 1221

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 17-11-2005, 06:44:11
Cdo webmaster eshte i interesuar te kete statistika sa me te sakta per faqen e tij. Kete mund ta realizoje vetem duke pasur te instaluar ne server ndonje program qe e ben kete pune.

Disa prej tyre jane:

AWstats - http://www.awstats.org/

The Webalizer - http://www.mrunix.net/webalizer/

Se fundi Google ka nxjerre nje menyre te sajen per te bere statistikat e faqeve te ndryshme te internetit. Mjafton te kesh nje llogari ne Google dhe pasi je rregjistruar te Google Analytics - http://www.google.com/analytics/ merr nje kod te cilin e vendos ne faqen tende dhe Google pastaj te ben statistikat e perditshme.
Ne fakt ky eshte nje sherbim i ri i Google dhe kam lexuar qe shume jane ankuar per kete sherbim pasi eshte i ngadalte dhe jo mjaft i sakte. Une provova ta ve dje dhe kam pershtypjen qe ai kod na solli nje problem ne forum per disa ore.

  • Postime: 294
N I K
#1 ne: 28-11-2005, 15:04:31
Kisha 1 pyetje ne lidhje. A funksionon edhe me server virtual ?

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 29-11-2005, 07:25:28
Kisha 1 pyetje ne lidhje. A funksionon edhe me server virtual ?

Nuk ta kuptova mire kete pyetjen! Ne ne serverin tone kemi te instaluar kete Webalizer dhe mund ta shohesh ketu ne veprim: http://www.zeriyt.com/plesk-stat/webstat/
 

Liste me skripte per forume

Nisur nga M A XRubrika AdminZone

Postimi i fundit 14-04-2011, 01:37:58
nga M A X
Shes skripte dhe programe te gjitha tipet:

Nisur nga SmibaRubrika Tregu Webmasterave

Postimi i fundit 29-03-2008, 20:18:32
nga web2.0