SMF Shqip - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

SMF Shqip

SMF Shqip

· 13 · 2310

 • Postime: 38
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-02-2008, 11:16:46
Përshëndetje Të Gjithve WebMastrave....

Unë Dua Një Ndihmë Nga Ju...Se Vete Jam Munduar Po Nuk Ja Kam Arrite Qellimit

Kam Një Portal...Po Kur I Shtone Video I Do Me Links Kështu: P.sh.. www.emriwebit.con/video.avi ....

Po unë dua qe ta kethej qe ti mar me links e youtubes dhe te googles....

Kodet jan këto:
« Editimi i fundit: 03-09-2008, 04:33:41 nga M A X »

 • Postime: 28027
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 07-02-2008, 13:23:21
Eno, më vjen keq te të kritikoj, por tema është nisur me këmbë jo te mbarë. Së pari titulli nuk shkon: nuk mund të thuash dua ndihme pa thënë konkretisht se për çfarë bëhet fjale. Duhet te gjesh mënyrën e duhur qe ne titull te sqarosh disi problemin tënd. Së dyti, nuk është e nevojshme qe çdo fjale ta shkruash me germe te madhe ne fillim.
Së treti, na trego konkretisht faqen se ku do t'i vesh videot dhe sqaroje pak me qartë problemin sepse është gati e pamundur te te ndihmojme thjeshtë duke thënë se ta ka qejfi te vesh video nga YotuTube (ku?) dhe duke na treguar dy kartela plot me kode.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 07-02-2008, 16:35:11
Pershendetje!

MAX me sa kuptova une, ai do qe videot ti dalin sikur i ke marre tek youtube ose google.

AlbEno  se pari duhet te kesh portalin e youtube ose google, ose si e ka tubeshqip, dhe ne kete menyr ti mund te vendosh video ne webfaqen tende dhe te hapen si ne youtube!

Pastaj nuk i kuptoje ato video 1 dhe video 2 txt qe i ke venduar aty?
Ska ndonje sqarim te sakte?

Kalofsh mire Gjumashi!

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 15-02-2008, 22:28:13
pershendetje te gjithve....kam hapur forum te ri(smf) por nuk di si te instaloj gjuhen shqip.....ka njeri qe mund te me ndihmoje??flm shum

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-02-2008, 14:40:46
I nderuar une sigurisht do te kisha ndihmu por SMF  te perkthyer ne gjuhen shqipe nuk e kam sigurisht keta te ZeriYT stafi mund te ndihmojn?

Por si ta besh eshte shm e thjesh per ta perkthyer por duhet pune epr ta pekthyer.
Shiko brenda tek SMF pasi qe ke shkaru brenda ke nje follder English dhe merr filet brenda gjitah boni edit
P.sh

"Welcome";
"Miresevini";

Etj etj.

 • Postime: 28027
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-02-2008, 15:01:41
Perkthimin shqip mund t'ua jap pa problem une. Problemi eshte se perkthimi eshte i pjesshem. Jane vetem disa kartela te perkthyera qe perbejne kryesisht ate qe shohin vizitoret dhe anetaret.
Instalimi i gjuhes shqipe behet thjeshte fare duke ngarkuar kartelat ne vendin ku jane ato te gjuhes angleze dhe duke i zevendesuar ato. Ka dhe nje menyre me te komplikuar, por ate e leme menjane per momentin.

 • Postime: 28027
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-02-2008, 15:10:51
Me poshte si attachment eshte nje dosje .zip me kartelat shqip te SMF.
Une do te sugjeroja qe t'i riemertosh psh nga index.shqip.php beje index.english.php dhe hidhe tek /Themes/default/languages/ duke zevendesuar index.english.php qe ndodhet aktualisht aty.
Per siguri te sugjeroj qe index.english.php te mos e fshish por ta emertosh index.english1.php ne menyre qe ta kesh aty nese ndodh dicka qe nuk shkon me keto kartelat e gjuhes shqipe qe po te jap.

#7 ne: 07-05-2008, 09:01:31
doja te shkarikoja kenget e "Kenga magjike 2007"

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 07-05-2008, 10:30:37
Kliko te ky linku i meposhtem se i ke te gjitha.

KENGA MAGJIKE 2007

P.s nuk eshte vendi i duhur qe ke bere kete postimin, kur tme kthesh pergjigje per kete do i fshij keto postimet e fundit.

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 15-05-2008, 14:27:20
max flm shum për ndihmën qe  me ofruat... :D :D :)nuk di si mund tja u shperblej :)

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 27-11-2009, 17:27:12
MAX zevendesova fajllat qe keni permendur ju, por nuk po ndryshohet asgje

E rregullova krejt por shkronja ë nuk me shfaqet :L

 • Postime: 28027
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-11-2009, 19:41:14
Shiko ne panel se mbase duhet te zgjedhesh dhe aty gjuhen qe deshiron. Nese ke emertuar index.english ne index.english1 atehere sistemi mund te kete zgjedhur kete si gjuhe, pra english1. Hyr atje dhe vendos index.english si gjuhe per forumin tend.

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 27-11-2009, 20:18:08
E rregullova duke i editur te gjithe fajllat dhe duke hequr shkronjen "ë" dhe duke e zevendesuar me "e" sepse problemi nuk ishte tek artikujt vetem tek sistemi ne pergjithesi :) sdi a po shprehem qarte :)

Temat e fundit