Spam nga MailReklama - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Spam nga MailReklama

Spam nga MailReklama

· 4 · 816

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-02-2009, 11:24:39


Headers (adresen time e kam zevendesuar me x@y.com):
Kodi: [Zgjidh]
Delivered-To: x@y.com
Received: by 10.103.221.6 with SMTP id y6cs95306muq;
        Fri, 20 Feb 2009 00:01:33 -0800 (PST)
Received: by 10.140.187.14 with SMTP id k14mr282636rvf.136.1235116891391;
        Fri, 20 Feb 2009 00:01:31 -0800 (PST)
Return-Path: <mailr1@obi.lunarbreeze.com>
Received: from obi.lunarbreeze.com (obi.lunarbreeze.com [216.97.239.105])
        by mx.google.com with ESMTP id k41si2348396rvb.6.2009.02.20.00.01.20;
        Fri, 20 Feb 2009 00:01:21 -0800 (PST)
Received-SPF: error (google.com: error in processing during lookup of mailr1@obi.lunarbreeze.com: DNS timeout) client-ip=216.97.239.105;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=temperror (google.com: error in processing during lookup of mailr1@obi.lunarbreeze.com: DNS timeout) smtp.mail=mailr1@obi.lunarbreeze.com
Received: from mailr1 by obi.lunarbreeze.com with local (Exim 4.69)
(envelope-from <mailr1@obi.lunarbreeze.com>)
id 1LaQJx-0001hF-Qb
for x@y.com; Fri, 20 Feb 2009 00:01:17 -0800
To: x@y.com
Subject:  Keni menduar të blini një shtëpi të re?
MIME-Version: 1.0
Content-type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
From: info@matrix-konstruksion.com
Message-Id: <E1LaQJx-0001hF-Qb@obi.lunarbreeze.com>
Date: Fri, 20 Feb 2009 00:01:17 -0800
X-AntiAbuse: This header was added to track abuse, please include it with any abuse report
X-AntiAbuse: Primary Hostname - obi.lunarbreeze.com
X-AntiAbuse: Original Domain - gmail.com
X-AntiAbuse: Originator/Caller UID/GID - [32114 32003] / [47 12]
X-AntiAbuse: Sender Address Domain - obi.lunarbreeze.com
X-Source: /usr/bin/php
X-Source-Args: php /home/mailr1/public_html/flori/luajme/luajme13.php
X-Source-Dir: mailreklama.com:/public_html/flori/luajme

Do te kontaktoj MailReklama per kete; nese nuk marr pergjigje dhe nese vazhdojne te me vijne reklama, do t'i raportoj per abuzim te LunarPages.

Ne dallim nga Posta Juaj, MailReklama nuk me duket se japin mundesine e heqjes se adreses tende te e-mail nga lista e tyre. Te pakten une nuk shoh asnje informacion per kete ne faqen e tyre.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-02-2009, 12:14:55
Ja dhe artikull-reklama mbi kete MailReklama.

Citim
Reklamimi i produkteve apo sherbimeve te ndryshme nepermjet e-mailit sa vjen e po rritet ne tregun shqiptar. E-maile te tilla po bombardojne perdite adresen elektronike te shume shqiptareve. Sa kushtojne dhe perparesite e nje forme te tille marketingu

Pak a shume te gjitheve na ka ndodhur qe ne posten tone elektronike te kene mberritur mesazhe publicitare te prezantuara nga kompani te ndryshme. Ato vijne ne posten tuaj si nje mesazh “inbox” dhe kur klikoni ne te shikoni nje oferte per nje produkt ose sherbim te caktuar. Kjo eshte strategjia me e re e marketingut ne Shqiperi. Eshte nje model marketingu i importuar nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes, por qe ka dhene sinjalet e para se eshte i preferuar edhe nga biznesi shqiptar. Kjo forme marketingu synon te konkurroje me çmime te arsyeshme per te qene i prekshem nga te gjithe perdoruesit e internetit ne kohe reale.
http://www.monitor.al/index.php?in=news&nid=14630&cat=2017&faqe=6/

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-02-2009, 13:42:51
Edhe un kam marr sot reklamen e njejte ne 3 email adresat e mia private, shikova nese mund te ben unsubscribe por ne faqen e tyre nuk kishte formular per te be kete ose te kunderten, nuk e kuptoj si ka mundesi te prezantohet si kompani e mail reklamave dhe kete ebejn haptazi kur qart shihet se emailat i marrin nga qarqe te ndryshme dhe i keqperdorin duke perfituar nga ato te holla.

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-02-2009, 15:26:50
U shkrova qe ta hiqnin adresen time nga lista e tyre. Kete here s'me erdhi lajmerim qe e kane inbox-in plot...

Adresa e tyre e kontaktit eshte info@mailreklama.com

Temat e fundit