×
Hyrja
Profili

Spam politik

Spam politik

· 1 · 728

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 13-06-2009, 10:02:06
Para disa vjetesh, gjate nje pale zgjedhjesh ne Kosove, ishin politikanet e Kosoves qe filluan praktiken e dergimit te mesazheve politike me ane te email-it, mesazhe keto te pakerkuara dhe te padeshiruara per ata qe nuk ishin te interesuar; pra SPAM.

Tani ne prag te zgjedhjeve parlamentare ne Republiken e Shqiperise kane filluar dhe politikanet e Tiranes te dergojne SPAM me sfond politik.

Ndoshta ata s'e kane idene fare se te dergosh mesazhe te pakerkuara dhe pa asnje mundesi per t'u c'rregjistruar quhet SPAM, por sidoqofte e gjeta te rastit ta bej te ditur kete fenomen ende ne nisje, por qe mund dhe te behet shqetesues duke pasur parasysh subjektet e shumte politike dhe parane e madhe qe hidhet per fushaten e elektorale.