Sulmohet edhe livefutboll.net !!! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sulmohet edhe livefutboll.net !!!

Sulmohet edhe livefutboll.net !!!

· 25 · 1793

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

ne: 02-02-2011, 17:01:09
ka qe dje ne dark mbas ndeshjeve te darkes qe ndaj faqes time eshte nisur nje sulm e cila e ka nxjerr faqen offline.sdi cfare te bej as ne panel nuk futem dot ,faqia hostohet ne hostgator/...

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 02-02-2011, 17:20:15
gjithashtu rivali yne kryesor per trasmetime ndeshjesh http://atdhe.net/  i eshte mbyllur faqia

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-02-2011, 19:03:47
Faqja jote hapet shume mire tani, cdo gje eshte eshte OK, spo shoh ndonje problem serioz...

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 02-02-2011, 20:16:01
Faqja jote hapet shume mire tani, cdo gje eshte eshte OK, spo shoh ndonje problem serioz...mu sme hapet  hmmmmm:

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 02-02-2011, 20:22:20
na sulmun edhe ne fb na moren faqen me 40 mij fansa

Хахахахха домен, интернет, фацебоок страници се не враћа. Молимо Вас да куптојини ових правила који је офанзива ће бити Банн. Kosovo is Srbija !

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 02-02-2011, 20:40:54
Nese nuk keni ndonje admin te fsheht, mos pritni tju japin fanpage, me mire filloni me raport, dhe hapeni nje fanpage te re...

Shpresoj ta marresh

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 02-02-2011, 20:43:41
si jane keta adminat e fshehte se un nuk marr vesh shum,fanpage e kam hapur un por ja kam len dikujt tjeter per mirmbajtje,un si krijues psh mund te bej ndonje gje?

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 02-02-2011, 21:17:39
Edhe une sot e mesova se si behet, se edhe mua si ty me morren fanpage..

Kta adminat e fsheht po beheshin duke e deaktivizuar accountin dhe duke e len "i'll be back" ndersa adminat e tjere sdo ken mundesi te shohin se kush eshte admini...

me vjen shume keq qe edhe ty te ndodhi kjo..

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 02-02-2011, 23:04:40
mu sme hapet  hmmmmm:
Po faqja hapem shume mire, por shiko se mos personat qe kane tentuar te sulmojne kane perdorur IP tende dhe te ka bere BAN hostuesi, kontakto hostuesin jepi IP qe te heqin Ban dhe do jeshe ok  ;) :D

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 02-02-2011, 23:08:30
poshnja ,disa u hapet disave jo

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 02-02-2011, 23:09:48
Si u merrkan keto FanPage ne FB kaq lehtesisht?
http://livefutboll.net/ mua aktualisht me hapet shume mire.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 02-02-2011, 23:12:09
Si u merrkan keto FanPage ne FB kaq lehtesisht?
http://livefutboll.net/ mua aktualisht me hapet shume mire.

olti nuk e di lal ca behet me fb,ate personin qe kam len si mirmbajtes thot qe e mori perseri,nejse gjithsesi me intereson livefutboll.net tani sepse disave nuk u hapet perfshi edhe mua..

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 02-02-2011, 23:16:25
Provo te hysh me Proxy qe ta shohesh ne hapet dhe te ty.
Mqs ra fjala http://livefutboll.al/ u dukeka goxha mire. Hap nje teme qe te te bej ca kritika :D

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 02-02-2011, 23:20:22
Provo te hysh me Proxy qe ta shohesh ne hapet dhe te ty.
Mqs ra fjala http://livefutboll.al/ u dukeka goxha mire. Hap nje teme qe te te bej ca kritika :D

sdu sdu  :P

ore si e shikon ti,me iku truri me lale as livefutboll.net as livefutboll.al  as livebigbrother.com  te gjitha kto ne nje host nuk me hapen

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 02-02-2011, 23:29:12
edhe persona te tjere nuk e shohin si faqe,

nderkohe kta te hostgator me derguan e-mail duke me thene se vazhdojne sulmet, ne momentin qe ato do te nderpriten ateher gjithcka do kthehet ne normalitet.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 04-02-2011, 17:10:32
o cuna si tja bej un me kte IP-ne se nuk arrij te shikoj faqen,si un ka edhe te tjere qe nuk e shohin dot,ndersa pjesa tjeter e shikon.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 04-02-2011, 18:59:40
provo hudhja nje sy me www.hidemyass.com se un e shikova mir eshte

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 04-02-2011, 19:04:47
provo hudhja nje sy me www.hidemyass.com se un e shikova mir eshte

nuk ka rezultat sh2dow,dmth kur i hap me keto sitet faqia e livefutboll me hapet ndersa kur e vendos adresen thjeshte per ta hapur ne browser faqia nuk me hapet,mos kane te bejne edhe keto IP statike dhe IP dinamike???

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 04-02-2011, 23:32:05
nuk ka rezultat sh2dow,dmth kur i hap me keto sitet faqia e livefutboll me hapet ndersa kur e vendos adresen thjeshte per ta hapur ne browser faqia nuk me hapet,mos kane te bejne edhe keto IP statike dhe IP dinamike???

Kontakto hostuesin e faqes dhe vetem dergoju nje mesazh tende duke ju then se kan ber ban edhe IP adresen tende keshtu qe ata duhet te largojn menjeher. 

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 04-02-2011, 23:37:08
u eshte bere ban ip, me shume atyre se nga vijne sulmet, me sa di une do gati 1 muaj qe te njihet ip  perseri :D

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 04-02-2011, 23:39:28
Dhe mua mire me hapet nuk ka asnje lloj problemi.

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 05-02-2011, 10:27:15
Provo njehere te nderrosh DNS-te me keto qe po te jap:

8.8.8.8

8.8.4.4

Pastaj nese ke IP dinamike vendet e IP-ve leri bosh, pra selekto ate qe thote:
Obtain an IP address automatically  --> dhe jepi OK.
Mundesh qe ti japesh nje restart PC-se!

Nese ke IP statike veri IP-te ke vendi qe eshte posacerisht per IP statike dhe selekto:
Use the following IP address --> dhe jepi OK.
Mundesh qe ti japesh PC-se nje restart!

Sa per IP-te statike nje sqarim:
Nese ke 2 PC apo me shume (te lidhur ne rrjet ndermet tyre) sigurohu qe IP-te te mos jene te njejta nga nje PC ne tjetren sepse ka perplasje IP-ish, dhe nese ke vene te njejtin IP ne 2 PC apo edhe me shume ne njerin nga PC-te nuk te hapet interneti, pra secili PC duhet te kete IP-ne unike te tij,nese behet fjale per IP statike.

Pastaj shiko edhe ne Host nga cpaneli yt, shko aty ku thote: IP Deny Manager

Selektoje ate dhe nese shikon ndonje IP aty beji Copy/Paste ne Browserin tend me http:// para, nese del ndonje gje e tille si me poshte:

Ky eshte Setupi i Reuter-it tim, ti ka mundesi ta kesh ndryshe ne varesi te ISP-se nga ku e ke marre linjen e internetit.
Pra nese te del dicka e tille (apo ndryshe) si me siper, atehere hiqe ate IP nga aty (nga cpanel--> IP Deny Manager) duke i dhene "Remove this IP"

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 05-02-2011, 15:40:41
Livefutboll me qe te hapen faqet e tejra ,porbleme me DNS dhe lidhjen ne interrnet ne pergjithesi nuk ke, keshtu qe i vetmi shpjegim eshte qe i eshte bere BAN IP-adreses tende. Per ta vertetuar kete, shko futu ne ndonje internet kafe (mundesisht gjej nje iternet kafe qe ka tjeter porvider nga ai qe ke ti ne shtepi apo ne zyre ku nuk te hapet dhe shiqo se cpo ndodh).

Na shjego pak si qasesh ne interrnet d.m.th lidhjen tende ne rrejte ta shofim nese mund te te ndihmojme ne ndonjegje.

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 05-02-2011, 16:29:37
Ky eshte dhe mendimi im. Ata te Hostgator sic duket kane bllokuar te gjitha IP-te qe kane pasur kerkesa te shpeshta dhe ti duke qene se e ke tenden faqen me siguri e ke vizituar shume shpesh. Kontakto ata te Hostgator, jepi IP tende dhe pyeti nese e kane bllokuar apo jo.

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 20-02-2011, 18:18:38
mbas shum ditesh sot po arrij te shikoj faqen siduket eshte hequr ai ban i IP-se problemi eshte se tani kur klikoj livefutboll.net zgjat shum dhe ne fund nxjerr ate faqen standarte te moxillas ku thot "Lidhjes i përfundoi koha. Shërbyesi te livefutboll.net po e zgjat si shumë për përgjigje.
*   "Site"-i mund të jetë përkohësisht jashtë pune ose tepër i zënë. Riprovoni pas pak çastesh.
*   Nëse nuk arrini të ngarkoni qoftë edhe një faqe, kontrolloni lidhjen në rrjet për kompjuterin tuaj.
*   Nëse kompjuteri apo rrjeti juaj mbrohet nga një "firewall" ose ndërmjetës, sigurohuniqë Firefox-it i është lejuar hyrja në Web.
  ndersa kur e hap me opera adresen, me vonon pak per tu hapur por hapet dhe jo 100 % pasi le shum foto dhe pjese te faqes pa shfaqur, duhet ti japesh  disa her refresh qe te plotesohet faqia tamam.

sbesoj ta ket shpejtesia e linjes se internetit pasi faqet e tjera te ndryshme qe hap i hap menjeher....

nuk e di nese jam spjeguar qart me lart.
ndonje mendim ??  hmmmmm:

Temat e fundit