Sygjerim per script/theme - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sygjerim per script/theme

Sygjerim per script/theme

· 4 · 668

  • Postime: 343
  • Karma: +0/-0

ne: 23-12-2013, 15:20:14
Pershendetje te gjitheve!

Dua te ndihmoj nje mikun tim per nje website per RealEstate, e di qe theme ka plot dhe disa prej tyre i kam ne pc por dua dicka te tipit direktori.

Dua te kete funksionin e nje RealEstate normale por me mundesi futjesh te artikujve nga agjente te jashtem.

Po mendoja dicka te perafert:
http://gorillathemes.com/demo/automotive/

Futja artikujve:
http://gorillathemes.com/demo/automotive/sell-your-used-car/

Kjo eshte per makina por mund te pershtatet, megjithate do doja dicka si me te pergjitheshme jo "individuale".Nje pyetje tjeter per Mjeshtrat e WordPress.

Kam nje faqe per CarRental por faktikisht sme pelqen theme qe perdor.
A mund te zgjedh nje theme tjeter dhe te integroj nje plugin apo php/html script per Book?


Raste konkrete:

Perdor kete theme
http://bizzthemes.com/preview/?theme=2808

Me intereson qe SEARCH ta integroj diku tjeter (ka dhe plugin te gatshem si ky)

Shembull: http://codecanyon.net/search?utf8=%E2%9C%93&term=car+rent

Ajo qe me pengon te perdor theme te tjera eshte hapi i parafundit-fundit per te bere pagesen ONLINE.

Nese dikush mund ta bej te me dergoj nje cmim te perafert nqs ka mundesi.


Faleminderit!

  • Postime: 1116
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-12-2013, 21:49:05
kontakto URL pasi ai ka eksperienc per lidhjet e pagesave online.

  • Postime: 28
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 23-12-2013, 23:06:28
ai script per rentacar eshte i mire pse do ta ndrosh ?
per ta ndruar themen , duhet qe te jete i hapur kodi i scriptit per te bere modifikimet.

ndersa per imobiliare ai per makina i transforumuar eshte i mire, vetem nqs do qe ti shtosh funksione  te tjera plus.
une kam nje script per imobiliare per wp qe e kam pas blere para 5muajsh, por qe asnjehere nuk u bera mbare ta vija ne pune...

  • Postime: 343
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 24-12-2013, 00:11:25
Cfar theme ke?

Theme qe perdor seshte e keqe por me duket cik lemsh, e ngaterruar dhe paksa old... mendova 1 me moderne.
Mund te ble dhe versionin e plote por se di nqs do me pelqej pasi se kuptoja mire (kode te ngaterruara per mua, hyr ne 1 file me pas 1 ne tjeter per te edituar index etj).


URL e di qe eshte i mire ne WP por pagesat qe punuar ai sjane si ato qe kerkoj une, ke lexuar shkrimin por se ke provuar themen besoj :).


Ajo per makina duket e mire por ka nevoj per pershtatje, mendova mos ka te ngjashme por gati per funksion, fundja dhe ajo me lek eshte, sa te ble ate te ble dicka qe eshte fiks per cfar e kerkoj une.

Temat e fundit