×
Hyrja
Profili

Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube

Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube

· 2 · 525

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 14-09-2010, 01:22:16
“Kërkon punë?”. Ky është teksti i shkruar në Twitter, që studenti i shkencave kompjuterike i Stanford University, 19 vjeçari Feross Aboukhadijeh, ka parë në ekranin e kompjuterit të tij.

Oferta është bërë nga Chad Hurley, një nga themeluesit e “YouTube”, pasi ka parë në veprim aplikacionin e krijuar nga i riu, “YouTube Instant”.

Ideja nga e cila ka nisur aplikacioni i krijuar nga Aboukhadijeh është e njëjta që qëndron në bazën e “Google Instant”, kryerja e kërkimit thjesht duke shtypur fjalët në tastierë, pa shtypur “enter”.

Duke ndjekur progresionin e shkronjave, në mënyrë dinamike, rezultatet shfaqen në ekran. Top Channel

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 14-09-2010, 01:25:31
Ja biseda publike mes Feross Aboukhadijeh, shpikesit te Youtube Instant (i frymezuar nga Google instant) dhe Chad Hurley, bashke-themelues dhe CEO aktual i Youtube.

 

Cfare eshte talenti?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 21-03-2020, 17:36:16
nga InfoZ
Sin Boy, talenti shqiptar në muzikën greke

Nisur nga M A XRubrika Muzika

Postimi i fundit 09-06-2020, 17:14:47
nga M A X
Talenti juaj ?

Nisur nga KisssRubrika Diskutime

Postimi i fundit 21-07-2012, 10:17:29
nga Kisss
Talenti i futbollit 9 vjeçar nga Prizreni

Nisur nga OqeaniRubrika Imazhe

Postimi i fundit 23-05-2011, 13:06:44
nga Oqeani
Talenti sekret i Sylvester Stallone

Nisur nga M A XRubrika Pikturë

Postimi i fundit 16-04-2011, 22:26:46
nga erlehta