Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube

Talenti paguhet mire - Shpik Youtube Instant merr oferte pune nga CEO i YouTube

· 2 · 612

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-09-2010, 01:22:16
“Kërkon punë?”. Ky është teksti i shkruar në Twitter, që studenti i shkencave kompjuterike i Stanford University, 19 vjeçari Feross Aboukhadijeh, ka parë në ekranin e kompjuterit të tij.

Oferta është bërë nga Chad Hurley, një nga themeluesit e “YouTube”, pasi ka parë në veprim aplikacionin e krijuar nga i riu, “YouTube Instant”.

Ideja nga e cila ka nisur aplikacioni i krijuar nga Aboukhadijeh është e njëjta që qëndron në bazën e “Google Instant”, kryerja e kërkimit thjesht duke shtypur fjalët në tastierë, pa shtypur “enter”.

Duke ndjekur progresionin e shkronjave, në mënyrë dinamike, rezultatet shfaqen në ekran. Top Channel

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-09-2010, 01:25:31
Ja biseda publike mes Feross Aboukhadijeh, shpikesit te Youtube Instant (i frymezuar nga Google instant) dhe Chad Hurley, bashke-themelues dhe CEO aktual i Youtube.

Temat e fundit