×
Hyrja
Profili

Telegrafi.com faqja me e vizituar shqiptare

Telegrafi.com faqja me e vizituar shqiptare

· 5 · 1969

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 01-06-2010, 15:44:59
Ne kerkim te faqes me te madhe shqiptare



Postimi i meparshem kishte te bente me kerkimin e faqes me te mire shqiptare, por padyshim qe nga ana e marketimit dhe e impaktit social, interesi kryesor eshte ne percaktimin e faqes me te madhe shqiptare.

Faqja me e madhe ka te beje me numrin e vizitave unike ne faqe dhe kur morem statistikat e Top-channel.tv para ca ditesh menduam se numri ishte tejet i madh dhe i pamundur te kalohej nga ndonje faqe tjeter. U perpoqem te saktesonim informacionin qe kishim per Balkanweb.com, nje faqe me shume trafik dhe ajo, por ne cdo rast statistikat e Top-channel.tv ishin nje kufi goxha i larte per t'u tejkaluar. Pervec lajmit ditor, Top-channel.tv eshte nje faqe popullore ku me videot e emisioneve dhe spektaklet e saj terheq nje audience unike ne llojin e saj.

Ne castin kur menduam se ekuacioni i faqes me te madhe shqiptare ishte zgjidhur, arritem te merrnim nje tjeter statistike, kesaj rradhe nga Kosova :). Ka kohe qe vihej re qe trafiku ne faqet shqiptare ndikohej shume nga vizitore kosovare, por nuk mendonim qe nje faqe mediatike kosovare te thyente kufirin e vizitave te mbi 115 000 vizita unike ne dite! Behet fjale per telegrafi.com, nje faqe mediatike qe ka arritur te jete autoritare persa i perket informacionit mediatik ne Kosove. Padyshim ndikimi i trafikut te kesaj faqeje ka te beje dhe me aksesin me te larte te perdoruesve ne Kosove, por kjo eshte nje teme tjeter.

Per te permbledhur, sipas statistikave tona 3 faqet me te vizituara nder shqiptare jane:
1. Telegrafi.com
2. Top-Channel.tv
3. Balkanweb.com

http://www.shqiperia.com/lajme/lajm/nr/7724/Ne-kerkim-te-faqes-me-te-madhe-shqiptare

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 02-06-2010, 01:01:49
Ja dhe nje screenshot e statistikave te Telegrafi.com



Impresionuese.

Sidoqofte, nje karakteristike kane faqet e vizituara shume; vizitoret jane gati te njejte cdo dite (13% vizitore te rinj ne dite te Telegrafi dhe 16% te Top Channel TV ) gje qe ka te mirat e saj, por dhe ane negative, sidomos kur behet fjale per reklamim PPC.

  • Postime: 2649
  • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#2 ne: 02-06-2010, 09:46:25
Te pakten ne Kosove vizitohet nga cdo shtrese, ka informacione te fresketa dhe te larmishme, nuk eshte aspakt çudi qe eshte e para. ;)

  • Postime: 982
  • Gjinia: Mashkull
UrL
#3 ne: 02-06-2010, 13:18:16
Gjithashtu mund te shtoj se faqe e tyre eshte mjaft e bukur dhe profesionale...

I takon ky sukses qe kane , pasi punojne dhe jane origjinal. Urime!

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 02-06-2010, 14:11:15
Normalisht qe punojne mire pasi kane nisur gjithcka ne menyre profesionale. Ata duhet te kene zyra dhe punetore qe punojne gjithe diten per faqe. Keshtu e suksesi s'ka si te mungoje. Gjithashtu ka te beje dhe fakti se shqiptaret e kosoves jane perdorues shume me te zellshem te internetit se ata ne RSH. Ne Shqiperi njerezit shyqyr qe kane mesuar Facebook-un.