Telegrafi.com faqja me e vizituar shqiptare - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Telegrafi.com faqja me e vizituar shqiptare

Telegrafi.com faqja me e vizituar shqiptare

· 5 · 2058

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 01-06-2010, 15:44:59
Ne kerkim te faqes me te madhe shqiptare

Postimi i meparshem kishte te bente me kerkimin e faqes me te mire shqiptare, por padyshim qe nga ana e marketimit dhe e impaktit social, interesi kryesor eshte ne percaktimin e faqes me te madhe shqiptare.

Faqja me e madhe ka te beje me numrin e vizitave unike ne faqe dhe kur morem statistikat e Top-channel.tv para ca ditesh menduam se numri ishte tejet i madh dhe i pamundur te kalohej nga ndonje faqe tjeter. U perpoqem te saktesonim informacionin qe kishim per Balkanweb.com, nje faqe me shume trafik dhe ajo, por ne cdo rast statistikat e Top-channel.tv ishin nje kufi goxha i larte per t'u tejkaluar. Pervec lajmit ditor, Top-channel.tv eshte nje faqe popullore ku me videot e emisioneve dhe spektaklet e saj terheq nje audience unike ne llojin e saj.

Ne castin kur menduam se ekuacioni i faqes me te madhe shqiptare ishte zgjidhur, arritem te merrnim nje tjeter statistike, kesaj rradhe nga Kosova :). Ka kohe qe vihej re qe trafiku ne faqet shqiptare ndikohej shume nga vizitore kosovare, por nuk mendonim qe nje faqe mediatike kosovare te thyente kufirin e vizitave te mbi 115 000 vizita unike ne dite! Behet fjale per telegrafi.com, nje faqe mediatike qe ka arritur te jete autoritare persa i perket informacionit mediatik ne Kosove. Padyshim ndikimi i trafikut te kesaj faqeje ka te beje dhe me aksesin me te larte te perdoruesve ne Kosove, por kjo eshte nje teme tjeter.

Per te permbledhur, sipas statistikave tona 3 faqet me te vizituara nder shqiptare jane:
1. Telegrafi.com
2. Top-Channel.tv
3. Balkanweb.com

http://www.shqiperia.com/lajme/lajm/nr/7724/Ne-kerkim-te-faqes-me-te-madhe-shqiptare
« Editimi i fundit: 28-10-2020, 07:34:58 nga M A X »

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 02-06-2010, 01:01:49
Ja dhe nje screenshot e statistikave te Telegrafi.comImpresionuese.

Sidoqofte, nje karakteristike kane faqet e vizituara shume; vizitoret jane gati te njejte cdo dite (13% vizitore te rinj ne dite te Telegrafi dhe 16% te Top Channel TV ) gje qe ka te mirat e saj, por dhe ane negative, sidomos kur behet fjale per reklamim PPC.

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-06-2010, 09:46:25
Te pakten ne Kosove vizitohet nga cdo shtrese, ka informacione te fresketa dhe te larmishme, nuk eshte aspakt çudi qe eshte e para. ;)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 02-06-2010, 13:18:16
Gjithashtu mund te shtoj se faqe e tyre eshte mjaft e bukur dhe profesionale...

I takon ky sukses qe kane , pasi punojne dhe jane origjinal. Urime!

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 02-06-2010, 14:11:15
Normalisht qe punojne mire pasi kane nisur gjithcka ne menyre profesionale. Ata duhet te kene zyra dhe punetore qe punojne gjithe diten per faqe. Keshtu e suksesi s'ka si te mungoje. Gjithashtu ka te beje dhe fakti se shqiptaret e Kosoves jane perdorues shume me te zellshem te internetit se ata ne RSH. Ne Shqiperi njerezit shyqyr qe kane mesuar Facebook-un.
« Editimi i fundit: 28-10-2020, 07:33:12 nga M A X »

Temat e fundit