Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005

· 1 · 678

  • Postime: 28110
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 13-09-2010, 16:10:16
Me poshte keni nje video me nje interviste interesante te vitit 2005 me Mark Zuckerberg. Ne ate kohe Facebook kishte vetem 1 vit e gjysem qe ishte krijuar dhe nuk ishte shume i njohur per publikun e gjere. Ne fakt ne ate kohe Facebook ishte i hapur dhe perdorej vetm nga studente dhe stafe akademike.
Zuckerberg tregon ne kete interviste se Facebook sapo kishte kaluar numrin e 5 milione anetareve. Fitonte 1 milione dollare ne muaj me reklama.
Interesante eshte te permendet se ai e quan Facebook ne ate kohe vetem “an online directory” apo ” a social utility”, por ne asnje rast Social Network.

Video e intervistes gjendet ketu: http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=1499
« Editimi i fundit: 15-09-2010, 15:29:51 nga M A X »

Temat e fundit