×
Hyrja
Profili

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ne nje interviste te vitit 2005

· 1 · 592

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 13-09-2010, 16:10:16
Me poshte keni nje video me nje interviste interesante te vitit 2005 me Mark Zuckerberg. Ne ate kohe Facebook kishte vetem 1 vit e gjysem qe ishte krijuar dhe nuk ishte shume i njohur per publikun e gjere. Ne fakt ne ate kohe Facebook ishte i hapur dhe perdorej vetm nga studente dhe stafe akademike.
Zuckerberg tregon ne kete interviste se Facebook sapo kishte kaluar numrin e 5 milione anetareve. Fitonte 1 milione dollare ne muaj me reklama.
Interesante eshte te permendet se ai e quan Facebook ne ate kohe vetem “an online directory” apo ” a social utility”, por ne asnje rast Social Network.

Video e intervistes gjendet ketu: http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=1499
« Editimi i fundit: 15-09-2010, 15:29:51 nga M A X »