Thirrje gjithe webmasterave shqiptare - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Thirrje gjithe webmasterave shqiptare

Thirrje gjithe webmasterave shqiptare

· 13 · 1957

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-09-2008, 01:00:03
Mora guximin, pas shum netve pa gjum, tju gjunjezohem juve, dhe tju them atë se qfar ndjej, diçka që dita ditës po më tret, shum kush do me shaj, e do thot që po mendoj të pamundërën, por e pamundur është vetë, zgjedhja e botës tjetër, nëse shkojm nparajs a n'fer. Gjtih jemi webmaster dhe fitojm prej web saiteve tona, un them të bëhemi një grup webmasterësh, të fillojm një projekt, ku gjtih shqiptart an e mban botës do mund të na ndimojn me klikime në reklama, dhe të bëjm një fondacion për familjet e dëshmorve, për ata që po riten pa prind, për familje që presën kush tju troket në der, kështu do mund dhe tju ofrojm lajme nëpërmjet aty webi, vizitorve qe ti terhekim ato me shum, njekohsisht të meremi vesh me kopmani të ndryshme për punësim, të personave të caktuar, dhe të mund ata të publikojn kur të ken nevoj për ndonjë puntor ( ket ofrojn shum kompani norvegjeze, slokave vetëm pun jo ndim popullit se ata nuk kan nevoj për ndim ) un e di që sdo kemi mundësi, të dërgojm çdo kund, por kur të kuptojn shqiptarët që ne po mundohemi me çdo kush tyu ndimojm një numer i madh njerzish do na bashkangjitej, fillimish do hapnim dhe një konto ne Shqipëri, pasi është me e leht, ( Ne maqedoni jo qe na e mbyllnin, po do na bënin 1 mij dredhi tjera ) ndonjë webmaster do mund të bisedoj dhe do benim të mundhsme që të shikohen ndodhit por mos mund të preken ata para, pa me qen prezent, 5 webmaster dhe pa me nenshkruara ata.
Pse dua të bëjm kët gjë, nuk dua që shqiptarët ti lëm në duar të politikanve dhe fatit, o njerëz ju e dini që sikur mos punojm me web faqe, sdo kenim para siç kemi tani, shumica dhe mbijetojn prej web saiteve. edhe ashtu sivjet nuk mund të organizojm webmaster day kështu parat që do harxhonim atje le tu ndimojm të farvërve e familjeve të dëshmorve. nuk dua tme respektoni mua respektoni popullin ton, që shum vet kan derdh gjak që një dit do i shikonim fmit e atyre, që një dyt do shinin drit edhe ata si ne, ata nuk kan laps nëpër shtëpi e le më kompjutera, jepni mendimet e juaja ju lutem sa ma kontrekt të jeni.
« Editimi i fundit: 10-09-2008, 10:52:48 nga M A X »

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#1 ne: 10-09-2008, 05:20:08
Sh2dow te falenderoj për temën dhe sinqeritetin.Person alisht keni mbeshtetjen time modeste.Ngritja e një websiti vërtetë do të ndihmonte sadopak por edhe do të ishte shembull i mirë për te gjithë.Shpresoj qe ideja juaj te kete mbeshtetje dhe te mos ngelet vetem ne teori si shume nisma te tjera.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-09-2008, 11:32:09
Iniciativa është shumë e mirë dhe për t'u pershendetur.
Pervec se ka diçka qe nuk shkon ne propozimin tënd. Nuk mund te besh diçka te mirë duke bërë diçka jo te ndershme si ne rastin kur thua
Citim
shqiptart an e mban botës do mund të na ndimojn me klikime në reklama
Kjo gjë mund te bëhet dhe duke e reklamuar ne gjithë faqet tona atëherë u kërkohet njerëzve qe te dhurojne diçka për këtë nismë. Janë me mijëra perdorues shqiptare ne internet dhe sikur nga 1$ te jape secili bëhen dhjetera mijëra dollare.
Por kjo gjë duhet te futet ne "to do list" qe duhet te këtë këtë radhe: 1) takim i webmasterave 2) krijim i një shoqate 3) krijimi i fondacionit qe sugjeron ti.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-09-2008, 15:02:16
Iniciativa është shumë e mirë dhe për t'u pershendetur.
Pervec se ka diçka qe nuk shkon ne propozimin tënd. Nuk mund te besh diçka te mirë duke bërë diçka jo te ndershme si ne rastin kur thua Kjo gjë mund te bëhet dhe duke e reklamuar ne gjithë faqet tona atëherë u kërkohet njerëzve qe te dhurojne diçka për këtë nismë. Janë me mijëra perdorues shqiptare ne internet dhe sikur nga 1$ te jape secili bëhen dhjetera mijëra dollare.
Por kjo gjë duhet te futet ne "to do list" qe duhet te këtë këtë radhe: 1) takim i webmasterave 2) krijim i një shoqate 3) krijimi i fondacionit qe sugjeron ti.

MAX un e di qe kam ber plot gabime, ne text, por kupton don ty ndimosh dikujt e nuk ki tjetër munsi për veç se te hapesh me tjert, un shpalosa idet e mia, duke e ditur qe sjan perfekte, por duke menduar qe ka njerëz edhe ma tmequr se un, dhe do me ndimojn te bejm diçka perfekte, un kam menduar një ashtu të hapim edhe një web si derektori ku du tregonim njerzve për vende pune, se kush për çka ka nevoj, e dim shum mir, qe shqiptart ne sezonin veror, nisen për ne shqipri nga maqedonia me shpres se do punojn dikun dhe do gjejn pun,dhe anasjlletas plot vin nga shqipria për te punuar ne maqedoni kështu qe shum gjëra do të jen leht qe ty kuptojn njeashtu edhe do ndimonim shum famile.


Gjithashtu nuk kemi nevoj për organizator biznismea qe ty bmushin gjepat e tyra gjithçka do bejm vet ne, un mund një ashtu te organizoj këtu ne maqedoni koncert tsjelli kengtar dhe gjith fondi qe do mbledhet te shkoj direkt ne konto, megjithatë me par duhen krijuaj kontoja bankare, nuk do thoja qe kemi nevoj për shoqat, nzemrat tona do jetoj ajo, këta jan pun qe shum mund te udh'heqim nëpër mjet kompjuterit, jo nëpërmjet birove, megjithatë po mund te krijonim një shoqat, ma mri do ishte vetëm te emronim ne dhe me shum te perkujdesemi për gjërat tjera, reth reklames se web satitit, njeashtu kam kontakte me disa televizione dhe gazeta këtu ne maqedoni, për shqipri do u kujdeseshit pak ju, për kosov, shpresoj tkemi edhe nbeshtetjaa nga ata, edhe sigurisht qe ata reklama do i nxjernim edhe ne web saitet tona, por për webin qe fola un, është edhe tju ofrojm diçka njerzve, mund te benim një staff tmrekullushem, dhe gjith te punonim ne menyr te barabart.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-09-2008, 15:31:39
Megjithatë gjithkush qe nuk e kupton se qfar duam te bejm, shkruani lirisht do ju japim shpjegime, kështu çdo kush qe e ndjen veten se mund te ndimoj WELCOME, s'ka numer tkufizuar Pa limit.

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 11-09-2008, 14:15:33
Mora guximin, pas shum netve pa gjum, tju gjunjezohem juve, dhe tju them atë se qfar ndjej, diçka që dita ditës po më tret, shum kush do me shaj, e do thot që po mendoj të pamundërën, por e pamundur është vetë, zgjedhja e botës tjetër, nëse shkojm nparajs a n'fer. Gjtih jemi webmaster dhe fitojm prej web saiteve tona, un them të bëhemi një grup webmasterësh, të fillojm një projekt, ku gjtih shqiptart an e mban botës do mund të na ndimojn me klikime në reklama, dhe të bëjm një fondacion për familjet e dëshmorve, për ata që po riten pa prind, për familje që presën kush tju troket në der, kështu do mund dhe tju ofrojm lajme nëpërmjet aty webi, vizitorve qe ti terhekim ato me shum, njekohsisht të meremi vesh me kopmani të ndryshme për punësim, të personave të caktuar, dhe të mund ata të publikojn kur të ken nevoj për ndonjë puntor ( ket ofrojn shum kompani norvegjeze, slokave vetëm pun jo ndim popullit se ata nuk kan nevoj për ndim ) un e di që sdo kemi mundësi, të dërgojm çdo kund, por kur të kuptojn shqiptarët që ne po mundohemi me çdo kush tyu ndimojm një numer i madh njerzish do na bashkangjitej, fillimish do hapnim dhe një konto ne Shqipëri, pasi është me e leht, ( Ne maqedoni jo qe na e mbyllnin, po do na bënin 1 mij dredhi tjera ) ndonjë webmaster do mund të bisedoj dhe do benim të mundhsme që të shikohen ndodhit por mos mund të preken ata para, pa me qen prezent, 5 webmaster dhe pa me nenshkruara ata.
Pse dua të bëjm kët gjë, nuk dua që shqiptarët ti lëm në duar të politikanve dhe fatit, o njerëz ju e dini që sikur mos punojm me web faqe, sdo kenim para siç kemi tani, shumica dhe mbijetojn prej web saiteve. edhe ashtu sivjet nuk mund të organizojm webmaster day kështu parat që do harxhonim atje le tu ndimojm të farvërve e familjeve të dëshmorve. nuk dua tme respektoni mua respektoni popullin ton, që shum vet kan derdh gjak që një dit do i shikonim fmit e atyre, që një dyt do shinin drit edhe ata si ne, ata nuk kan laps nëpër shtëpi e le më kompjutera, jepni mendimet e juaja ju lutem sa ma kontrekt të jeni.

Lal une kuptoj deshiren tende te mire per te ndihmuar te tjeret por,
shumica e webmasterave shqiptare jane ne krize financiare.Si mendon ti qe webmasteri te punoje...dhe te dergoje diku tjeter duke ditur se vete eshte ne krize?

Ajo cka propozoj une eshte qe te bashkohemi nje grup webmasterash dhe te krijojme nje adsense shqiptare.Do te marrin pjese ne te vetem sitet qe kane webmaster qe krijojne vete dhe ofrojne sherbime jo te klonuara.Webmaster qe respektojne te drejtat e autorit,qe jane serioz dhe krijojne.Keshtu veme ne zhvillim dhe sitet shqiptare qe ngelen duke kopjuar njeri tjetrin.
Te kontaktojme bisnese dhe ti fusim ne kete adsense,ku gjithe webmasterat qe marrin pjese te fitojne dicka.

Ajo cka fiton kjo adsense te shkoj per ndihma te ndryshme ne shqiperi.

pra: Nje adsense e krijuar nga webmaster si baza e reklamave e cila prodhon fitim 10%
Sitet shqiptare serioze qe marrin pjese ne te dhe fitojne ne baze te reklamave qe adsense ju ofron.

Kjo eshte ide.Jo ajo jotja.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 11-09-2008, 14:41:39
Degjo vllau im, tash te tregoj diçka un ty.

Kam përmendur edhe at qe ne fitojm ( e di do me then qe nvaren do prej kësaj ), un siduket nga ju kërkova qe te me perkraheni nuk kekrova shum, por vetëm përkrahjen tuaj, dhe te ndimohemi njeri me tjetrin te hapnin një web si derektori edhe du ofronim lajme venden pun e sene venen falas, e dim qe shum agjensione ofrojn për pun jasht kufive si maqedoni shqipri kosov etj. nëpërmjet kësaj ne do fitonim lek per keta fmailje nje ashtu dhe do u ndimonim atyre qe jan shnosh e mir te punojn, un nuk kërkova qe ty te humbesh punën nga webi yt, s'të kuptoj pse ty nuk do fitosh me po bërë ket gjë.

 • Postime: 691
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 11-09-2008, 14:41:53
Po ti sot u zgjove nga gjumi?Bota qe ti bën pjesë ka nja dymije vjet qe e shte e organizuar për te ndihmuar njerzit jo vetëm financiarish por dhe nga mënyra spirituale.Nëse krijohet universi i ri ty te lind e drejta për te hypesh aty nalt dhe të thuash se je shejtore. Pas teje do vine dhe te tjerë dhe do të thonë dhe ato si ty, e kështu s'dote lënë rehat,dhe kështu do të kemi po tenjejtat probleme.Shembulli i mësipërm është kur ti pretendon të bëhesh shejtor por ka dhe sgembuj te tjerë kur do me u bërë si Sudja,xhaferri,Silva,dhe këto sjane te keqije se i kam pare qe shkojnë ne xhami, si puna jote dhe mbajnë ramazan po ashtu si puna jote.Interesant dhe një tjetër intelektuale thoshte se paret për te qenë te sigurta se do të shkojnë tek personi ne nevojë(gerdec) coini ato me xhami e jo me llogari bankare.Hej Zot pak halle kemi, c;po na shton ca te tjera.Si the ti _Ishalla shqipetaret do na ndihmojne me klikime.Pra do me u ndihmuar ti dhe jo ai qe është ne nevojë.Pra dh ti qet një variant të ri -Cojini parate për njerzit ne nevojë neprmjet meje se unë jam me i besueshem se xhamija dhe se sistemi bankar.Po sikur te pi..dhesh prej këtu a nuk bën me mirë?Hik e rruaje mjekren,qelb..nik.Të lutem mos ma hiqni shkrimin,qe te mesojen se te tillë hajdute duhen te ndeshkohen.Je dhe me ramazan ti pleher..

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 11-09-2008, 14:46:54
Po ti sot u zgjove nga gjumi?Bota qe ti bën pjesë ka nja dymije vjet qe e shte e organizuar për te ndihmuar njerzit jo vetëm financiarish por dhe nga mënyra sirituale.Nëse krijohet universi i ri ty te lind e drejta për te hypesh aty nalt dhe të thuash se je shejtore. Pas teje do vine dhe te tjerë dhe do të thonë dhe ato si ty, e kështu s'dote lënë rehat,dhe kështu do të kemi po tenjejtat probleme.Shembulli i mësipërm është kur ti pretendon të bëhesh shejtor por ka dhe sgembuj te tjerë kur do me u bërë si Sudja,xhaferri,Silva,dhe këto sjane te keqije se i kam pare qe shkojnë ne xhami, si puna jote dhe mbajnë ramazan po ashtu si puna jote.Interesant dhe një tjetër intelektuale thoshte se paret për te qenë te sigurta se do të shkojnë tek personi ne nevojë(gerdec) coini ato me xhami e jo me llogari bankare.Hej Zot pak halle kemi, c;po na shton ca te tjera.

Me fal nuk te kuptova me mu e pate?

 • Postime: 53
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 02-10-2008, 01:58:23
sh2dow, te gjesh dy shqiptar me nje mendje eshte me e veshtire se te fitosh Telebingo!!!
kete e kemi ne gjak,,,trashgimeri!

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 02-10-2008, 15:10:42
color=red]Si the ti _Ishalla shqipetaret do na ndihmojne me klikime.Pra do me u ndihmuar ti dhe jo ai qe është ne nevojë.Pra dh ti qet një variant të ri -Cojini parate për njerzit ne nevojë neprmjet meje se unë jam me i besueshem se xhamija dhe se sistemi bankar.Po sikur te pi..dhesh prej këtu a nuk bën me mirë?Hik e rruaje mjekren,qelb..nik.Të lutem mos ma hiqni shkrimin,qe te mesojen se te tillë hajdute duhen te ndeshkohen.Je dhe me ramazan ti pleher.[/color].

Hahahahaha shum pak ke degjuar per mua, dhe sben te peshkruash njerez qe nuk i njeh, e din se nuk jetoj prej internetit, dhe keta para qe i mar nga interneti vetem i shfritzoj per shoqni, ndersa aty ku thash te punojm per shqiptar fola me gjith mend te punojm per ta po qte te bej mor lal ti je nga ata shqiptaret si do do qe kan shitur shqiprin per nje grue serbe ty shet maman per para, kurse un jo se nuk jetoj ne banes ( mso u prekni ju tjeret e kam me ket qunin dua ty shpjegoj se nuk jetoj nga interneti ) heheheh kam shtepi dhe kushtoin shum me shum se ty ske aq vlera, un thash tju ndimojm shqiptarve e jo te punojm per ne se nuk lodhem te fitoj para nga interneti kam diqnaet e mia, njeashtu kam shum drejtim te mir ne fakultet shum shpejt do jem ne nje firm si kontabilist firm e madhe po ashtu punoj ne nje firm te madhe ktu servic shop per pc or lal kam para saqe ty dhe familja ite smund te beni per 1 vjet un bej per 1 muaj, un desha tju ndimojm te varferve megjithate Moderator fshnini temen me keq ardhje u them gith webmasterve qe nuk paten guximin te shkruajn ketu dhe deshten tu ndimojn shqiptarve nuk ja vlen, se shqiptaret jetojn ende ne shekullin e 10 dhe kan xhelozi per njeri tjetrin jo te gjith por ajo pakic qe jeton na mer ftyren. dhe un ceka qe parat te shkojn ne bank dhe te jen 5 persona per at pun jo 1 qe te vjedh keshtu qe ska lidhje vazhdo me at kryn tende se do shohem ku do arish dhe do shohem ku do ari un.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 02-10-2008, 15:13:16
sh2dow, te gjesh dy shqiptar me një mendje është me e vështirë se të fitosh Telebingo!!!
këtë e kemi ne gjak,,,trashgimeri!

gjithsesi te falemenderoj lirenti per koreketesin tende qe tregove po eshte e vertet, dhe un spo mundohem me, te lufton nja kunder kunder milionave eshte pak apsurde se nuk jam supermen un keshtu qe moderator ju lutem fshini temen nuk ja vlen te diskutohet e para keta jan shum mendje mdhaj e dyta ja mbajn vetit per gjera qe sdin.

Te resh vetveten eshte budallallek.

 • Postime: 86
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 14-11-2008, 14:01:14
jam ne nje mendje me sh2dow
propozoj nje takim te webmasterave qe jetojne ne shqiperi,si mendoni,kush eshte dakort,disa mund te njihen me njeri tjetrin por ka edhe te tjere qe nuk njihen
a bie njeri dakort?

Temat e fundit