Top 100 sitet tek Alexa - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Top 100 sitet tek Alexa

Top 100 sitet tek Alexa

· 28 · 2579

  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 02-05-2008, 10:49:29
Un i shikoj:

http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=AL&ts_mode=country&lang=none

Sa e pash un google.com ishte faqja me e vizituar nga Republika e Shqiperise, pastaj yahoo, windows live, hi5, youtube, msn.com, rapidshare.com, wikipendia, dhe e 9-ta top-channel.tv faqe shqiptare e 11 balkanweb.com, forumi zeriyt ishte i 50 ne liste.

  • Postime: 35
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 14-07-2008, 01:09:13
I ka denycomputers.com 20 mijë unike ne ditë?

Hmmm se thu dyfishin e Zeriyt.com ka Denycomputers.com

po a ke degju per menyren e re fake user e nese jo ateher ngjite kete script ne websajtin tuaj ose krijo user.html ti qet Random Number

Tani e ke prej 10-25 vizitor me te dal mundesh me rrit edhe e sheh se shumë faqe shqipetare i kan Vizitor te rrejshem ne dyshim jam edhe per DenyComputers.com
---------------------------------------

function randomGen($min, $max)
{
    // setup our seed
    srand((float) microtime() * 10000000);
    // Generate the number
    $random = rand($min,$max);
   // Return the number
    return $random;
}
/*adjust these numbers to display a random number within a range-
make sure the low number is on the left.*/

$random_number = randomGen(10,25);
echo "
Tani jan " .$random_number. " Vizitor Online";


 

  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 14-07-2008, 17:34:56
Kush po flet për SEO këtu njëherë?
E vërtetë qe s'jan faqe te optimizuara për search engine, sepse s'kanë nevojë kan trafik direkt.
Ne po flasim për vizitore...

Mirë pra, le të themi qe statistikat qe perdor nuk jan dhe aq te mira se ke ti fajin...
Nëse do të matesh me faqet qe të thashë unë është e thjeshtë:
Vendos statistikat e motigo.net dhe e shohim...


Pastaj nuk është gare kjo pune, nuk është se një faqe qe ka më pak duhet te ofendohet. Është thjesht informacion për tu ditur...
Pershembull unë se shohe dot denycomputers sepse ta shpif, por për vizitore s'ke ci thua.

Top-channel.tv ndryshe nga c'thonë shumica është faqe e papare. Ai qe e ka bërë bravo i qoftë. Faqe e veçantë dhe fiks fare për një faqe televizoni qe jep News lajme. Vetëm forumin e kan te dobët.

Te jesh i bindur sikur ta vendos zeriyt.com kodin e motigo ne cdo faqe qe ka do te dale mbi 130 000 vizitor per 24 ore.

Kete e kam provuar vet me argetohu.com duke vendos kodin e motigo vetem ne index te faqes ka patur 32 000 vizitor per 1 dit, mund ti imagjinoni shifrat sikur te vendosja kodin ne cdo faqe qe ka argetohu.com

Measuring since … 19 November 2006
  Total number of page views up till now 34,405
  Busiest day so far 20 November 2006
  Page views 33,859

http://webstats.motigo.com/s?tab=1&link=1&id=4177286

E kam vendos vetem per 1 dite qe ta provoj sa vizitor do te ket, dhe nuk e kam mbajt me gjat sepse kodi i motigo i hap reklame cdo vizitori qe vjen nga shtetet e forta boterore si USA, Canada, dhe shtete tjera kryesore te Europes, edhe kete gje e kam verifikuar me kolege nga shum vende te botes, ne Maqedoni, Shqiperi dhe vende tjera ballkanike reklama nuk i hapet askujt ndersa nga Zvicra, Gjermania dhe USA cdo vizitor qe hyn ne faqe ku ka kod te motigo.com hapet popup, prandaj dhe nuk e perdor me ate sherbim por dhe shum sherbime tjera si kjo sepse tegjitha kodet e faqeve tjera qe i fut ne faqe te hapin reklama.

Temat e fundit