Toshiba c100 Android - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Toshiba c100 Android

Toshiba c100 Android

· 8 · 925

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

ne: 29-07-2011, 16:47:08
Nje miku im ka mare nje lap top Toshiba me Android.
Une ne fakt se kam pare qe tju jap shum detaje,
ajo qe do te dije miku im eshte nese mund te zvendesoje Android me Windows

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-07-2011, 00:17:26
Nuk besoj!
Pastaj Toshiba c100 duhet te jete tablet dhe jo laptop.
Me sa di une nuk ka laptope me Android, por vetem tablete dhe smartphone.
Nese eshte laptop ka shance qe te behet duke i dhene nje riformatim, nese eshte tablet ndoshta s'eshte e pamundur, por me siguri e veshtire.

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-07-2011, 00:21:32
Googlova pak dhe po shoh qe Toshiba c100 qenka TV :d http://toshiba-c100.blogspot.com/

Tablet i Toshibas me Android qenka ky:

Toshiba Folio 100 Android tablet demo

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 30-07-2011, 00:58:24
kto i kam pare dhe une ne google, po meqe ai me tha lap top thash mos nuk kisha gjetur gje te sakt.
Do pyes prap neser mikun tim nese eshte tablet apo ka ngaterruar version. (ai smer vesh nga keto, rrezik dhe tabletes lap top i thot :D).

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 30-07-2011, 12:54:44
Po e korrigjoj pak, eshte Toshiba AC100 dmth laptop. them se duket keshtu:

 • Postime: 28220
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-07-2011, 15:27:06
Atehere me nje riformatim duhet te arrihet instalimi i Windows. Por vini re se sa i fuqishem eshte laptopi. Nese eshte tip Netbook, qe ka shume mundesi te jete i tille pasi kane vendosur Android aty, atehere me mire Windows XP apo maksimum Vista, sepse Win7 kerkon shume resurse, te cilat ky laptop veshtire se mund t'i kete nese eshte Netbook.

 • Postime: 343
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 30-07-2011, 18:13:55
MAX ky eshte notebok per fat te keq!
Rrofsh per informacionin :D

Temat e fundit