Turizmi Shqiptar & Interneti ? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Turizmi Shqiptar & Interneti ?

Turizmi Shqiptar & Interneti ?

· 5 · 1993

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-12-2007, 20:55:44
Pershendetje !

Besoj se nje fushe qe le per te deshiruar ne internet eshte turizmi shqiptar prandaj do te deshiroja te degjoja opinionet tuaj lidhur me kte fakt. A keni ndonje plan te ndihmoni sadopak Shqiperine (fjali e madhe kjo :)) duke krijuar nje site rreth vendeve me te bukura turistike ne menyre qe bota te jete ne gjendje ta njohe Shqiperine te pakten nepermjet Internetit ?

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-12-2007, 21:31:58
ideja eshte interesante mirepo duhet ndonje shtyse edhe nga shteti shqiptar.

1) te vinte ne dispozicion nje domain p.sh http://www.turizmi.al/ pra .al

2) te vinte ne dispozicion nje shume te vogel lekesh

3) mendoni ju ndonje gje se spo me vjen tjeter ne mendje

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 20-06-2008, 10:04:48
Nje pergjigje per Turizmin Shqiptar. Me qense prej pas luftes kam qen shum here ne shqipri, sepse kam atje njerzit e mi. Prej te gjithave qka me ka pelqyer eshte lumi lana.Pas rregullimit te fundit,Parku i Pishinave e mos ti numroi tani me radh.Shqipria i kishte te gjitha te mirat vetem duhet me pas njerz te cilit din ti shfrytezoin.Te mirat natyrore. PERSHENDETJ.     

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-06-2008, 14:41:03
Olgi, turizmi per momentin eshte akoma foshnjerak ashtu si dhe interneti shqiptar.
Nese flasim per turizmin qe bejne shqiptaret, nese behet brenda vendit nuk ka nevoje te reklamohet, ndersa kur u drejtohet destinacioneve jashte RSH atehere firmat turistike reklamojne produktet dhe sherbimet e tyre ne gazeta dhe tv. Kurse ne internet s'u intereson te reklamojne sepse interneti arrin me shume ata qe jane jashte Shqiperise, publik ky qe nuk u intereson ketyre firmave.

Por besoj se brenda dy vjetesh do rritet shume interesi i te huajve per turizem ne Shqiperi dhe pikerisht ky do jete momenti kur interneti dhe faqet shqiptare te internetit do marrin rendesine e tyre.

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 09-07-2008, 01:29:04
E drejte pyetja, dhe shoh qe ka 1 vit qe eshte bere...

Tani, deri me sot egzistojne disa faqe shqiptare qe kane vendosur materiale ne internet duke kerkuar te arrijne dhe publikun online. Gjithashtu ministia e Turizmit ka bere dhe faqen e saj te re, shume te mire.

Une personalisht mendoj se nje faqe interesante, ku vizitoret mund te shkruajne vete mendimet e tyre, dhe jo thjesht te lexojne çfare thote tjetri, eshte blogu shqiptar tek http://www.turizmi.com/blog

Te pakten ketu gjithçka eshte per turizmin, dhe u drejtohet pikerisht atyre qe duan te ndihmojne njeri tjetrin e informacion qe nuk gjendet lehte neper agjenci apo faqe online. Diku lexova qe eshte vetem nje pjese e projektit me te madh qe po bejne...shpresoj ta bejne tamam se ka lezet. Deri tani faqja duket teper premtuese... mendimi im.

Kurse te tjera, psh per hotele, jane disa tip albania-hotel.com etj. Por prape jane shume larg faqeve te tjera, siç u tha dhe me lart, per shkak te foshnjerise se turizmit.

Temat e fundit