TwitCam, Shërbim i ri për Twitter! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

TwitCam, Shërbim i ri për Twitter!

TwitCam, Shërbim i ri për Twitter!

· 1 · 662

  • Postime: 165
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 21-07-2009, 15:15:03
Twitter, ky shërbim i ri kohën e fundit ka filluar të marrë shum popullaritet në të gjithë botën, si platformë për micro bloging shum persona e përdorin atë për të shkruar atë se çka janë duke bërë në moment, së fundmi ky shërbim është vënë nën shenjestrën e Webmasterave për ta përdorur atë si Formë Marketingu për të rritur trafikun, tashmë është vënë në përdorim edhe një shërbim tjetër i krijuar posaçërisht për Twitter i quajtur TwitCam, në këtë shërbim i krijuar nga Kompania LiveStream, mundeni të transmetoni video Live(drejt për drejt) si një shërbim “TV Broadcasting“, karakteristikë e këtij shërbimi është se nëse shkruani diçka në Twitcam ky shkrim automatikisht dërgohet si @reply edhe në Twitter, çka e bënë këtë shërbim më të lidhur me twitter.
Link: TwitCam.Com

Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/07/twitcam-sherbim-i-ri-per-twitter/

Temat e fundit