Twitter duke u bere multimedial - Do te lejojne foto e video ne cicerima? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Twitter duke u bere multimedial - Do te lejojne foto e video ne cicerima?

Twitter duke u bere multimedial - Do te lejojne foto e video ne cicerima?

· 6 · 761

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-09-2010, 00:54:40
Prej disa oresh ka zera se Twitter do te filloje te lejoje perdoruesit te vendosin direkt ne postime foto e video, te cilat do mund te shihen direkt ne faqen e Twitter, pa pasur nevoje te dalesh jashte saj. Deri tani kane qene nje mori sherbimesh qe mundesonin te shihje foto apo video te postuara ne Twitter, por gjithmone duke dale prej Twitter, sepse sic e dime deri tani Twitter lejon vetem postimin e teksteve dhe lidhjeve.
Twitter po e ben edhe me te paparashikueshme situaten duke u treguar shume te fshehte dhe misterioz. Vetem disa momente perpara postuan foton e nje veze?!

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-09-2010, 01:07:03
Ngjarja po pritet me shume kuriozitet nga bloguesit dhe thashathemexhinjte e IT. Si TechCrunch dhe Mashable po bejne postime direkt nga konferanca e Twitter ne San Francisco duke e mbuluar ngjarjen me te rendesishme te dites minute pas minute.

Nje postim interesant nga Mashable. http://mashable.com/2010/09/14/facebook-twitter-3/

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-09-2010, 02:15:56
Ja dhe Twitter i ri

Twitter: discover what's new in your world

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 29-09-2010, 13:13:18
Sot pashe qe me ishte aktivizuar twitter i ri dhe me pelqen shume si e kane bere. Ndoshta duhet pak kohe per t'u ambjentuar me ndryshimet, por jane shume te mira ama.
Besoj se Twitter eshte bere nje alternative shume e mire ndaj Facebook. Madje Twitter mund te perdoret perkrah FB. Facebook per miqte e te njohurit ne jeten reale. Twitter per ata qe ne pergjithesi i njeh virtualisht, apo per te ndjekur persona interesante qe s'i njeh fare.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-09-2010, 19:52:29
Po gjithashtu edhe mua me esht Aktivizuar para nje jave me duket!
Po sinqerisht kjo pamja e re esht shum e mire se e vejtra :) ke opcione te reja dhe eshte shum me e perdorueshme....
 :D

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 03-08-2011, 14:41:57
Më s’do të ketë “Old Twitter”

Twitter më në fund është duke e larguar versionin e vjetër të shërbimit të vet të vjetër, gati pas një viti që kur u lëshua Twitter i ri.
“Nëse jeni duke e përdorur Twitter-in e vjetër, ne duam të ju bëjmë me dije gjatë kësaj jave, ju do të kaloni në Twitter-in e ri” lajmëroi ndërmarrja në një cicërimë.

Twitter i ka lajmëruar përdoruesit që nga lëshimi i Twitter-it të ri që versioni i vjetër do të mund të “pensionohej”. Në qershor, ndërmarrja e këtij rrjeti e bëri paralajmërimin e vet më si më urgjent. Twitter na ka informuar me kohë që një kalim i përhershëm në formën e re po afrohej.

Kush nga ju ende e përdor Twitter-in e vjetër?/pcworldalbanian

Temat e fundit