×
Hyrja
Profili

Twitter ne vend te RSS?

Twitter ne vend te RSS?

· 2 · 659

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 06-05-2009, 09:31:10
Sipas ketij artikulli ne TechCrunch RSS eshte ne rrugen e vdekjes dhe Twitter do te jete zevendesuesi.

Ka vdekur RSS vertete?
Personalisht nuk kam qen ndonjehere perdorues i RSS, por di se shume perdorues te internetit e perdorin per te qendruar ne kontakt te vazhdueshem me faqet e preferuara.
Edhe Twitter vete ofron RSS Feed. Cfare ironie :)

  • Postime: 114
AB
#1 ne: 06-05-2009, 12:39:30
RSS nuk mund te vdese, por Twitter eshte bere si dikur Golden Rush. Te gjithe ndjehen te detyruar ta perdorin, por perdorimi paresor per shumekend eshte pak banal (te lexosh qe dikush po shkon ne banjo, apo po shijojne nje gote caj ne dritare eshte pa vlere, shih shkrimin e Romeos).

Tek ky shkrimi kisha  permendur qe Twitter eshte interesant si: Platforme Reklamimi dhe Platforme Leximi. Ndoshta Twitter ta kuptoje kete dhe ta drejtoje biznesin ne kete drejtim.

Sidoqofte RSS do ngelet nje platforme e pashmangshme per njoftimin e lajmeve dhe ne te ardhmen besoj.
 

Edi Rama ne Twitter

Nisur nga M A XRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 30-03-2020, 17:12:54
nga M A X
Si te rregjistrohem ne Twitter?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 01-04-2020, 18:12:49
nga M A X
Shqiptare interesante ne Twitter

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 30-03-2020, 17:15:06
nga M A X
Profili im ne Twitter

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 21-03-2020, 15:08:36
nga InfoZ
Profilet shqiptare ne Twitter me me shume ndjekes

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 04-03-2020, 17:29:58
nga InfoZ