WampServer 2.3 (Beta Version) - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

WampServer 2.3 (Beta Version)

WampServer 2.3 (Beta Version)

· 3 · 998

  • Postime: 328
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 05-12-2011, 00:24:40
Sapo shkarkova verzionin e ri te wampserver 2.3 i cili eshte ende Beta Version dhe me te vertet u befesova.

Per ata qe nuk e din se per qfar po flas, nje shpjegim te shkurter.

WampServer eshte nje lloj serveri ne kompjuterin ton pa pasur nevoj qe te ngarkojm hostin ton me prova te ndryshme apo skripte te cilat diskutohet shum nga webmaster te ndryshem mund ti testojm leht ne wampserver nuk kufizohet krijimi i DB (me sa kam njohuri une).

Ne versionin  e fundit i cili eshte ne beta version nuk kishe nevoj per te krijuar nje database perpara se te fillosh instalimin thjesht ajo e krijon automatikisht, (te pakten keshtu ndodhi me mua e shkruajta emrin e db pa krijuaj nje te till).

Per momentin kam instaluar joomla 1.7 dhe po e verej qe gjithcka eshte ne rregull.

Shkarko: WampServer 2.2a (32 bits) http://www.wampserver.com/en/dl32.php (Softueri eshte falas).

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-12-2011, 15:57:09
Me kishte shpetuar kjo tema. Faleminderit qe e ndave me ne :)

  • Postime: 328
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-12-2011, 23:37:41
Linku me lart nuk funksionon sepse wampserver ka publikuar verzionin perfundimtar.

Ja te rejat ne wamp server:

2.2-a -- 26/09/2011
VC9 Build
Passage à PHP 5.3.8
Passage à Apache 2.2.26
Passage à Mysql 5.5.16
Passage à PhpMyadmin 3.4.5
Passage à SQLBuddy 1.3.3
Passage à XDebug 2.1.2

Shkarko: WampServer 2.2a (32 bits):              http://downloads.sourceforge.net/project/wampserver/WampServer%202/WampServer%202.2/WampServer2.2a-x32.exe?r=http%3A%2F%2Fwww.wampserver.com%2Fen%2Fdownload-wampserver-32bits%2F&ts=1324161376&use_mirror=freefr

Temat e fundit