×
Hyrja
Profili

WampServer 2.3 (Beta Version)

WampServer 2.3 (Beta Version)

· 3 · 836

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
ne: 05-12-2011, 00:24:40
Sapo shkarkova verzionin e ri te wampserver 2.3 i cili eshte ende Beta Version dhe me te vertet u befesova.

Per ata qe nuk e din se per qfar po flas, nje shpjegim te shkurter.

WampServer eshte nje lloj serveri ne kompjuterin ton pa pasur nevoj qe te ngarkojm hostin ton me prova te ndryshme apo skripte te cilat diskutohet shum nga webmaster te ndryshem mund ti testojm leht ne wampserver nuk kufizohet krijimi i DB (me sa kam njohuri une).

Ne versionin  e fundit i cili eshte ne beta version nuk kishe nevoj per te krijuar nje database perpara se te fillosh instalimin thjesht ajo e krijon automatikisht, (te pakten keshtu ndodhi me mua e shkruajta emrin e db pa krijuaj nje te till).

Per momentin kam instaluar joomla 1.7 dhe po e verej qe gjithcka eshte ne rregull.

Shkarko: WampServer 2.2a (32 bits) http://www.wampserver.com/en/dl32.php (Softueri eshte falas).

  • Postime: 26635
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 16-12-2011, 15:57:09
Me kishte shpetuar kjo tema. Faleminderit qe e ndave me ne :)

  • Postime: 328
  • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#2 ne: 17-12-2011, 23:37:41
Linku me lart nuk funksionon sepse wampserver ka publikuar verzionin perfundimtar.

Ja te rejat ne wamp server:

2.2-a -- 26/09/2011
VC9 Build
Passage à PHP 5.3.8
Passage à Apache 2.2.26
Passage à Mysql 5.5.16
Passage à PhpMyadmin 3.4.5
Passage à SQLBuddy 1.3.3
Passage à XDebug 2.1.2

Shkarko: WampServer 2.2a (32 bits):              http://downloads.sourceforge.net/project/wampserver/WampServer%202/WampServer%202.2/WampServer2.2a-x32.exe?r=http%3A%2F%2Fwww.wampserver.com%2Fen%2Fdownload-wampserver-32bits%2F&ts=1324161376&use_mirror=freefr