Web.Archive.Org - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Web.Archive.Org

Web.Archive.Org

· 3 · 791

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 18-09-2008, 01:56:52


Archive.Org i quajtur edhe The Wayback Machine është një arkiv interneti qe ka te ruajtur gati të gjitha website-t qe kanë ekzistuar apo ekzistojne ende. Por këtu mund te shohësh vetëm versionet e vjetra.

Kjo e bën shumë te veçantë këtë makine kerkimi sepse është e vetmja qe lejon një vështrim ne historikun e faqeve të ndryshme të internetit.
P.sh. këtu mund te shihni versionin fillestar te Zeri YT! (cool, e? :) ) http://web.archive.org/web/20040613113604/http://www.zeriyt.com/
( Të gjithë versionet ndodhen këtu http://web.archive.org/web/*/http://zeriyt.com )

Kusht mundet le të postoje edhe faqe te tjera te ruajtura nga WebArchive.
Shfletim te mbarë dhe diskutim te kendshem.

http://www.archive.org

  • Postime: 260
  • Karma: +2/-5

#1 ne: 18-09-2008, 04:47:14
21 september 2004 zeri yt duket shume cool.Se kisha pare versionin e vjeter.

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-09-2008, 11:27:05
Vertet Qenka shum i bukur, shikova se si kan qen sitet me te vjetra shqiptare dhe vertet shum argetuese...

Temat e fundit