×
Hyrja
Profili

Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

· 1 · 494

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 05-05-2010, 10:10:08
Në SHBA është zhvilluar ceremonia e ndarjes së cmimeve Webby Award ku kanë triumfuar New York Times, Twitter dhe Economist.

Këto cmime që krahasohen më Oscar-ët në kinematografi, vlerësojnë arritjet e faqeve virtuale në disa fusha të ndryshme. Faqja më e mirë e gazetarisë shkoi për NYT, ndërsa faqja më e mirë hapëse i ka shkuar Life.com.

Economist ka fituar cmimin për përdormin më të mirë të fotografise, ndërsa cmimin e faqes televizive e ka fituar Hbo. Top Channel
 

Webby Awards 2009

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 08-05-2009, 12:50:18
nga M A X