Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

Webby Award, triumfojnë NYT dhe Twitter

· 1 · 550

  • Postime: 28193
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 05-05-2010, 10:10:08
Në SHBA është zhvilluar ceremonia e ndarjes së cmimeve Webby Award ku kanë triumfuar New York Times, Twitter dhe Economist.

Këto cmime që krahasohen më Oscar-ët në kinematografi, vlerësojnë arritjet e faqeve virtuale në disa fusha të ndryshme. Faqja më e mirë e gazetarisë shkoi për NYT, ndërsa faqja më e mirë hapëse i ka shkuar Life.com.

Economist ka fituar cmimin për përdormin më të mirë të fotografise, ndërsa cmimin e faqes televizive e ka fituar Hbo. Top Channel
Webby Awards 2009

Nisur nga M A XRubrika Zeri.tech

Temat e fundit