Webfaqja më e mirë shqiptare sipas jush? - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Webfaqja më e mirë shqiptare sipas jush?

Webfaqja më e mirë shqiptare sipas jush?

· 59 · 6835

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-03-2008, 16:56:13
Hey përshëndetje,
Sipas titullit kuptohet edhe qëllimi i kësaj teme, kisha dëshirë të jepni mendime se cila faqe shqiptare është më e mirë sipas jush kuptohet, duke i parë psh sipas dizajnit, vizitorëve, përmbajtjes dhe shum faktorëve tjerë  ^o).
« Editimi i fundit: 08-01-2009, 23:19:11 nga M A X »

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-03-2008, 17:27:12
Ka plot faqe... po pse smund te jete edhe ZeriKosovar.com :) lol

jo eshte e imja dhe smund ti jap komplimente faqes time.

Ka plot faqe sidomos zeriyt.com qe eshte nje nder me efektivet,pastaj forumishqiptar.com , kengaime.com qe eshte e pasuruar me kenge dhe vizitore, onalb.com qe eshte nje rrjet i madh shoqeror... e shum te tjere.

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-03-2008, 17:38:58
AlbDigital të lumtë për faqen bukur me joomla po do të këshilloja
Citim
© 2008 .::. Zeri Kosovar .::. MP3 Falas , MP3 Shqip , SMS Falas , Videoklipe , Lajme Nga Vendi dhe Bota
ti heqish përveç © 2008 .::. Zeri Kosovar .::. nuk besoj se është ndonjë gjë e madhe po për estetikë  ;) sikur nuk shkojnë.

 • Postime: 255
 • Karma: +1/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-03-2008, 17:43:41
E ke harruar mbase ket ne fund :

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-03-2008, 17:52:30
E ke harruar mbase ket në fund :

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


Jo se kam harruar po po them qe teksti eshte pak si i tepert, për në copyright mendoj un ë ti bën si të duash thash që sësht ndonjë prob i madh respekte Alb ;)

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 20-03-2008, 18:01:38
Ceshte e verteta nuk mund te thuash se cila eshte faqja me e mire.

Ka shume faktore ne loje. Nje gje qe do ti jepja rendesi eshte permbajtja. Po edhe ketu ka kategori te ndryshme.

Prsh per mjeksine eshte tema MJEKSIA te forumihorizont.com qe ka mbledhur me te vertete shume anetare te interesuar rreth mjeksise dhe qe shkruajne artikuj apo tema me te vertete te forta. Shume forume te tjera zakonisht kane nje apo 2 anetare qe bejne ndonje shkrim te gjate (prsh Diabeti, canceri etj) te marra nga ndonje gazete dhe qe pothuajse nuk i lexon njeri.

Per MP3 per shkarkim do te theksoja realiteti.org , edhe pse pak a shume te gjitha websitet shqiptare ofrojne mp3 falas.

Per te degjuar muzike online po pa shkarkim jane 2-3 website te jeshil.com kane shpejtesi te mire dhe nuk ngec ndonjehere.


Per LOJRA ONLINE FALAS games.kengaime.com dhe luaj.pertaci.com se ndryshe nga websitet e tjera shqiptare qe kane 500-600 lojra keto 2 website kane mbi 1300 lojra (ajo e pertacit eshte websiti im  :engjell: )

Per SHKARKIME jane alb-warez.net dhe ne mos gabohem kaltersiashqiptare te nenforumi per shkarkim.

Per FORUME TE PERGJITHSHME do theksoja ZeriYt.com, forumihorizont.com, forumivirtual.com, forumishqiptar.com dhe albforumi.com

Per dergim SMS tani eshte cokollata.com

Per DIREKTORI eshte direktoria.net

Per WEBMASTER mendoj se ketu te zeriyt.com/webmaster ka shume diskutime dhe ndihme qe nuk i gjen ne forume te tjera.

Per te pare filma shqiptare te zemershqiptare.com ka nje liste te madhe.

Per te lexuar GAZETA REVISTA dhe Radio online eshte shkabaj.tk dhe  albania.110mb.com (website imi)

Per FOTOGRAFI padyshim galeriashqiptare.ne t!

e lista vazhdon...........PS: Keto qe kam vene ne liste nuk eshte se jane padyshim me te mirat per kategorite e tyre, keto jane ato qe mendoj une dhe mund te gabohem. Prandaj i kerkoj falje ndonje webmasteri nese nuk permenda faqen e tij.


 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 20-03-2008, 18:03:41
E ke harruar mbase ket në fund :

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Kjo lejohet të hiqet nga websiti po nuk duhet të ndryshosh këtë tjetër brenda kodit
<meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2007 Open Source Matters. All rights reserved." />

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 20-03-2008, 18:06:08
AlbDigital të lumtë për faqen bukur me joomla po do të këshilloja  ti heqish përveç © 2008 .::. Zeri Kosovar .::. nuk besoj se është ndonjë gjë e madhe po për estetikë  ;) sikur nuk shkojnë.
Citim
© 2008 .::. Zeri Kosovar .::. MP3 Falas , MP3 Shqip , SMS Falas , Videoklipe , Lajme Nga Vendi dhe Bota
Nuk e ke  idenë se sa shkojnë ato  në fund për SEO. Këto fjale rrisin keyword-density, nëse i shikon mirë janë të gjitha fjale kyçe për një website.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 20-03-2008, 20:57:25
Per mendimin tim nga ana grafike ske pothuajse asnje faqe te persosur, persa i perket te tjerave mendoj qe forumishqiptar eshte mjaftushem ne nivel po te jen persona te qjer qe e administrojne, kurse persa i perket webmasterave do thoja qe zeriyt eshte i pazevendesueshem dhe i vetmi mendoj qe eshte kaq i dobishem per webmasterat.

 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-03-2008, 01:23:54
Top-channel.tv Parajsa.com

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 21-03-2008, 02:00:46
Pa dyshimin me te vogel qe www.zeriyt.com

Jo qe t'ju bej qejfin Admineve, por jane duke bere nje pune vertet te madhe.

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 21-03-2008, 07:17:30
www.top-channel.tv  jane me te miret, por ai designi flash ta shpif fare aman. Sikur ta rregullonin pak do ishte shume mire... 

Plus qer momentin jane faqja me e vizituar shqiptare, dhe me e mira...

Forumet sme kane pelqyer ndonjehere, i kam pas gjithnje inat, ne fillim hyja te albforumi andej nga 2002 pastaj nuk hyra fare, vetem ketu po hy e lexoj nganjehere.

Nersa persa i perket punes jane serioze ato te balkanweb por teper pordhace. Sa mu be qefi qe i kaloi top-channel :D   Edhe RTKLIVE besoj qe top channel e kalon brenda 2 muajsh ne renditejen e alexas....

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 24-03-2008, 21:54:22
Top-channel.tv Parajsa.com


 :P  :P
1) Cfar kan te mirë TCH?! Flash qe e përdorin vetëm ata qe kan ngelur ne kohët prehistorike? Apo mos berja pre-load e files apo përdorimi i cache mos përdorimi i se cilave kërkon 1m+ me linjë 1Mbs ?! Apo webmasterat outdated ne dije për zhvillimet e fundit?(SEO i tyre=-1 ) për mua sepse kan bërë gabime qe edhe ai qe se ka iden me te vogël nga SEO nuk do e bënte atë gjë besoj.

2) Po PaR@jsA cfar ka te mirë? Nuk shikoj gjë tjetër përveç se një design me i keq se i disa junky faqeve te mija qe kan një qëllim specifik. Apo ka te bukur mbingarkesen dhe përhapjen gjithandej, duke u perpjekur te mbuloje imazhin e një portali qe tashmë po bëhen gjithnjë e me tepër pjes e se kaluares, imazh te cilin e ka bastarduar. Apo mungesa e SEO gjithashtu për këtë faqe? Cfar sheh te bukur aty përveç emrit parajsa?!

Për te then se është me e mirë një faqe e caktuar nuk është asnjë here e saktë sepse nuk është e caktuar e mirë për cfar? N.q.s. perfshir gjithçka, do jet e pasakte sepse nuk jan publike statistikat edhe gjëra te tjera. Por po të te thoja e mirë për nga puna qe është bërë dhe perkujdesi, ZeriYt ka pikë te mjaftueshme besoj te jet një nder me te mirat!

 • Postime: 80
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 30-03-2008, 13:24:07
Duke lexuar mire dhe me nje xham zmallues, pash edhe emrin zemershqiptare.com ne kete teme!

Flm, per konsiderimin :perqafim

 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 30-03-2008, 16:30:06
Citim nga: A&#036;H Da Master ne 24-03-2008, 21:54:22
:P  :P
1) Cfar kan te mirë TCH?! Flash qe e përdorin vetëm ata qe kan ngelur ne kohët prehistorike? Apo mos berja pre-load e files apo përdorimi i cache mos përdorimi i se cilave kërkon 1m+ me linjë 1Mbs ?! Apo webmasterat outdated ne dije për zhvillimet e fundit?(SEO i tyre=-1 ) për mua sepse kan bërë gabime qe edhe ai qe se ka iden me te vogël nga SEO nuk do e bënte atë gjë besoj.

2) Po PaR@jsA cfar ka te mirë? Nuk shikoj gjë tjetër përveç se një design me i keq se i disa junky faqeve te mija qe kan një qëllim specifik. Apo ka te bukur mbingarkesen dhe përhapjen gjithandej, duke u perpjekur te mbuloje imazhin e një portali qe tashmë po bëhen gjithnjë e me tepër pjes e se kaluares, imazh te cilin e ka bastarduar. Apo mungesa e SEO gjithashtu për këtë faqe? Cfar sheh te bukur aty përveç emrit parajsa?!

Për te then se është me e mirë një faqe e caktuar nuk është asnjë here e saktë sepse nuk është e caktuar e mirë për cfar? N.q.s. perfshir gjithçka, do jet e pasakte sepse nuk jan publike statistikat edhe gjëra te tjera. Por po të te thoja e mirë për nga puna qe është bërë dhe perkujdesi, ZeriYt ka pikë te mjaftueshme besoj te jet një nder me te mirat!

Bukuria varet nga syri atij qe e shikon.

Jeni te gjithë te fiksuar me Search engine optimization. Do e fusni ne mendje qe jo çdo faqe ka nevojë për këtë gjë?. S'kan nevojë ta ngarkojne faqen për te terhequr vizitor nga motora kerikimi. U mjaftojnë vizitoret direkt, plus ato 2 keywords qe kan lidhje me domain.

1)Top-channel.tv është perfekt për punën qe bën, news lajme.


2) Parajsa.com ka çdogjë.. portali me i mirë shqiptar bashke me shqiperia.com . Punuar ne mënyrë perfekte, pastër fare ( kodet meren ne dynamicdrive)... Faqen e pare nuk e ka optimizuar për seo ( s'ka nevojë as ky ), por tërheq boll trafik nga subdomain apo directory te tjera. Kuptohet qe është faqe zyrtare dhe nuk mund te vendosi mp3 për shkarkim apo gjera te tilla ilegale...

 • Postime: 28110
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 30-03-2008, 16:49:48
Pa dashur te ofendoj dike do doja te them dhe une dy fjale per dy faqet e fundit qe po diskutohet.
Per TCH e kam me te lehte sepse behet fjale per nje faqe komerciale te nje media gjigande ne tregun shqiptar. Faqja e TCH ben mire punen e saj, por kjo nuk do te thote se nuk mund te jete me mire.
Me Flash mund te punohen vetem faqe te cilat nuk jane menduar per trafik te madh si dhe per te gjitha grupet e publikut. Gjithashtu Flash eshte dhe per pordhe. TCh-tv do ishte shume mire nese do ishte bere me nje CMS normale.
Sa per SEO kjo faqe vertete nuk ka dhe aq nevoje, por mos harrojme se dhe gjigandet boterore te mediave dhe internetit i vene shume rendesi optimizimit per makinat e kerkimit.

Ndersa Parajsa.com dhe simotra e saj Shqiperia.com kane vlere e tyre te madhe, qe mbi te gjitha qendron tek qenia pioniere te internetit shqiptar. Nuk po ndalem tek grafika dhe sherbimet qe ofrojne, por duhet t'i bashkangjitem mendimit te A$H Da Master kur thote se jane te dala mode te tilla faqe ne forme dhe koncept. Keta koleget kane ngelur ende ne Web 1.0, ne ate forme te fundviteve '90 dhe fillim te 2000, ne nje kohe qe gjerat kane ndryshuar shume. Sidoqofte interneti eshte kaq i madh dhe ka vend per te gjithe e per cdo gje; dhe nuk ka dyshim se te lartpermendurat zene vend me rendesi ne internetin shqiptar.

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 31-03-2008, 14:37:38
MAX tha diçka shumë te drejtë, faqet pioniere shqiptare nuk po ecin me përpara. Po flas për shqiperia.com dhe Albasoul. Shqipëri.com u bene vite qe nuk po shoh ndryshime te rëndësishme, ndërsa albasoul është ashtu qe ne kohën e babaqemos. (Sorry për fjalorin eee) Këto dy faqe kanë kontrolluar për vite internetin shqiptar, por sot per sot po shikoja ne alexa  qe 2 faqe per mua amatore fare qe sdua ti përmend emrat kane afersisht te njejtin trafik me to (sipas te dhenave te alexas edhe pse nuk i besoj shume alexas). Ka pak inovativitet ne këto dy faqe, është për te ardhur keq.

Hej ASH, ke te drejtë lal, ai design flash qe perdor top channel, është shumë i shëmtuar dhe i kohës se gjyshes time. Por ato mund ti lejojne vetes cfaredolloj design sepse kanë emrin! A ka reklame me te madhe se ato i bëjnë vetes ne lajme,apo reklama extra për faqen e tyre ne internet? Për mua skane nevojë për SEO sepse e kanë nën kontroll webin shqiptar. E njeh çdo qen e qete, më pak fjale ato duan te mbreterojne te shqiptarët jo ne botë :p

Faqe intersante qe me pëlqen është dhe albayoung.com

Ndërsa forumi me i mirë shqiptar për webmaster, pikë mjaft e goditur është www.zeriyt.com ... Mbaj mend MAX kur hyja para disa vitesh këtu dhe shikoja lajmet nga shqiperia atëherë ishte diçka e papame :)

 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 31-03-2008, 23:08:41
Parajsa.com nuk ka gjëra të reja???? Jeni mirë?
Ju sfidoj te gjeni një sherbime qe e ofroni ju, dhe nuk e ofron Parajsa.com... Vetëm 1!
Ju siguroj qe parajsa.com ofron 10 fishin e gjerave qe ofroni ju dhe me teknologjinë me te fundit.
Faqja është 100% te kohës up, shpejtësia maksimale...

Po ju jap një liste nga një email qe sapo më ka ardhur:

Përshëndetje te gjithëve,
Duke ju falenderuar për pjesmarrjen tuaj ne Parajsa.com, edhe duke shpresuar qe të jeni mirë me shëndet, edhe duke uruar qe ditet ne vazhdim te jenë sa me te këndshme, po ju dergojme këtë mesazh informimi lidhur mbi të rejat e fundit ne websitin tonë, pasi na janë dërguar shumë kerkesa nga vizitoret tanë, për ti orientuar sa me mirë lidhur mbi sherbimet e ofruara nga ne:

1. Parajsa iWantMP3 Online
Është sektori me i ri i faqes sone, dedikuar te gjithë te apasionuarve te muzikes, te gjithë atyre qe deshirojne kenge shqiptare ne internet, tani nuk është me koha për te bërë kerkesa për ti patur ato kohe, mjafton vetëm një kerkim i thjeshtë ne motorin tonë edhe do tju jepet mundësia jo vetëm për ti dëgjuar këngët e deshiruara por edhe për ti shkarkuar falas. Për me shumë, klikoni këtu --> http://iwant.parajsa.com

2. Njohje Shqiptare Online
Njohje Shqiptare - Sherbimi njohjeve virtuale online, nëpërmjet te cilit ju mund te gjeni shpirtin tuaj binjak. Jeni ne kerkim te shpirtit tuaj binjak? Deshironi te njiheni me te? Pranoni te sfidoni zemren tuaj? Jeni gati te ndjeni për te? Atëherë çfarë prisni? Ne kerkim te dashurisë suaj te vërtetë ne Parajsa.com. Për tu bërë pjesë e këtij komuniteti gjithmonë ne rritje, ju lutem klikoni këtu --> http://njohje.parajsa.com

3. Parajsa Lajme Online
Parajsa Lajme Online, sektori informativ i lajmeve të ndryshme politike, ekonomike, kulturore, informatike, shendetesore, teknologjike ne gjuhën shqipe. Lajme te cilat mund ti lexoni, duke klikuar këtu --> http://lajme.parajsa.com

4. Parajsa Simply myMusic
Jeni këngëtare, dee jay, kompozitore, artiste? Krijoni, kendoni apo imitoni muzikë, mendoni se keni talent? Publikoni këngët dhe miksimet ne këtë hapsire te dedikuar vetëm për ju, për me shumë klikoni këtu --> http://mymusic.parajsa.com

5. Parajsa Video Online
Me mirë se TV! Shikoni atë qe dëshironi, kurdo qe ta doni! Ngjisni video të reja te cfaredolloj formati, shpejt dhe pa veshtiresi. Shkembeni lehtesisht video me kedo, video muzikore, filma, evenimente, humor, privatisht apo publikisht, duke klikuar këtu --> http://video.parajsa.com

6. Parajsa Njoftime Online
Ofroj pune, kerkoj pune, shitje, blerje, punesim, njoftime, shpallje, lajmerime, makina, motora, real estate, apartamente, shtepi, zyra, dyqane, lokale, magazina, garazhe, truall, troje dhe toke, celulare. Kerkoni edhe do të gjeni ...! Gjithçka duke klikuar këtu --> http://njoftime.parajsa.com


7. Parajsa Lojra Online
Sektori me i dëshiruar për të gjitha moshat, ndiheni te lodhur, kerkoni te argetoheni, keni ardhur ne vendin e duhur. Relaksohuni duke luajtur lojrat me te vleresuara dhe me te pelqyera ne internet. Mos harroni te na vizitoni here pas here sepse do të shtohen edhe shumë lojra të reja. --> http://lojra.parajsa.com

8. Parajsa Shqiptare Forum
Deshironi te shkruani, nuk dini se ku? Trokisni ne dyert e parajses dhe do të jeni te mirepritur. Gjuha shqipe është gjuha kryesore e perdorur ne këtë forum shqiptar, për tu bërë pjesë e tij klikoni këtu --> http://forumi.parajsa.com

9. Parajsa Shqiptare Chat
Sofra shqiptare. Jeni larg, keni mall për vendlindjen, dëshironi te flisni ne gjuhën tuaj? Parajsa Shqiptare jua ofron këtë mundësi bashkebisedimi. Dyert e NetWorkut të parë shqiptare janë gjithmonë te hapura për bashkeatdhetaret tanë kudo qe janë. --> http://chat.parajsa.com

10. Posta elektronike @parajsa.com
Posta juaj elektronike @parajsa.com ne Parajsen Shqiptare. Ne shqip dhe vetëm ne shqip, vetëm për ju dhe falas! Shpejtesi, cilësi, siguri dhe performance te shkelqyer. Një ere e re ne fushën e teknologjise, një metodë e re e komunikimit, një sherbim i ri ne faqet shqiptare, për ju vetëm ne shqip. --> http://mail.parajsa.com

11. Radio Parajsa - Zeri ynë për ju Live!
Zeri ynë do të trasmetohet për ju live nëpërmjet tingujve te Radio Parajsa. Jepini jetës suaj pak gjalleri e ritmicitet, ne tingujt e arte te preferencave tuaja muzikore, për tu sinkronizuar ne radion tonë, klikoni këtu --> http://radio.parajsa.com

12. Parajsa Lyrics Online
Një sektor qe i dedikohet publikimit te teksteve te kengeve te kengetareve shqiptare edhe të huaj nëpër vite. Për te kërkuar, publikuar apo lexuar këto teste këngësh, klikoni këtu --> http://lyrics.parajsa.com

13. Muzika Jone Shqiptare
Parajsa Shqiptare ju mundeson te degjoni, kendoni dhe vallëzoni nën ritmin e kengeve tuaja te preferuara, shqiptare dhe te huaja. Jepini jetës suaj pak gjalleri dhe ritmicitet, sfidoni veshtiresite e saj nën tingujt e arte muzikore! Për ti dëgjuar këto kenge te perzgjedhura ne vite, klikoni këtu --> http://muzika.parajsa.com

14. Parajsa Album Yne
Ne këtë sektor do të gjeni një përmbledhje fotografike te pamjeve të ndryshme te qyteteve tona shqiptare, pejsazhe artistike, krimtari personale, foto te anëtarëve tanë si edhe tepersonaliteve te njohura te botës se artit, modës, muzikes dhe kinematografise shqiptare, për te vendosur edhe ju fotot tuaja klikoni këtu --> http://albumi.parajsa.com

15. Direktoria Shqiptare - Motori ynë i kerkimit
Direktoria Shqiptare - Motori ynë shqiptar i kerkimit ne Direktorine Shqiptare, ju mundeson gjetjen e shpejte te të gjitha faqeve shqiptare ne internet. Hapi juaj i parë drejt orientimit te duhur ne këtë labirint informacioni, bëhet nëpërmjet Parajses Shqiptare. Keni një faqe tuajen ne internet, dëshironi ta bëni te njohur tek të tjerët, çfarë prisni me shumë, klikoni këtu --> http://kerkoni.parajsa.com

16. Reklamimi ne Parajsa.com
Nëse vendosni qe te jemi ne percjellesit dhe keshilluesit e vendit me te pershtatshem te reklamimit te biznesit tuaj, na dergoni kerkesen tuaj duke klikuar këtu, dhe ne do tju kontaktojme brenda një kohe shumë te shkurter. --> http://reklama.parajsa.com

Ju urojme gjithë te mirat,

Perzemersisht,

Parajsa.com


Për sa i përket top-channel ua thashë edhe njëherë eshte faqe televizioni qe jep news lajme, dhe e bën ne mënyrë te përkryer.

Flashi është shumë i pershtatur për atë gjë. Lajmi te hapet direkt në vend ne një dritare te vogël. Ska me mirë se kaq.

Këto gjëra shihni, thjeshtesine, punën...

Cfar prisni ju?, te bëjne faqe si këto qe bëni ju?

Muzik dhe jo muzikë? albanian chat, chat shqip, shqip lesh... bla bla bla? ky qenka web2.0??

Nuk e paskeni fare idenë e web 2.0 por mbi të gjitha shpirtin e tije.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 03-04-2008, 09:29:58
Edhe Yahoo e MSN kan gjithçka por puna është se jan kthyer dhe po kthehen gjithnjë e me shumë ne pjes te historis ;)

edhe tek parajsa jote
Kodi: [Zgjidh]
<head>
<title>Njohje Shqiptare Online - Njihuni me Shpirtin tuaj Binjak - Parajsa.com</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=">
<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">
<meta name="Robots" content="index,follow,all">
<meta name="classification" content="Dating Online">
<meta name="y_key" content="1058697125651dcc" />
<meta name="verify-v1" content="QU+GE+sddsxUTuuCIafqxIpt6Kmnt6tEwcnk4aZ5ICM=" />
<meta name="Keywords" content="njohje, shqiptare, nuse, shpirti, binjak, shqiperia, kosova, parajsa, tirane, berat, durres, gjirokaster, korce, shkoder, sarande, vlore, lezhe, kavaje, elbasan">
<meta name="Description" content="Njohje Shqiptare - Sherbimi njohjeve virtuale online, nepermjet te cilit ju mund te gjeni shpirtin tuaj binjak. Jeni ne kerkim te shpirtit tuaj binjak? Deshironi te njiheni me te? Pranoni te sfidoni zemren tuaj? Jeni gati te ndjeni per te? Atehere cfare prisni? Ne kerkim te dashurise suaj te vertete ne Parajsa.com.">
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">
<script src="http://www.google-analytics.com/urchin.js" type="text/javascript">
</script>
<script type="text/javascript">
_uacct = "UA-2119241-1";
urchinTracker();

</script>
</head>

mëso qe verify i GWT vendoset mbas <head> edhe tracker i GA vendoset përpara </body> dhe jo ne head ;)
edhe ++++ tjera por qe koha është e vlefshme këto ditë edhe është thjesht humbje kohe të merresh me historin ;)

Edhe mos u perpiq te na tregosh këtu një imazh te dikujt tjetër por thuaje hapur qe je webmaster i Parajsa.com!

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 03-04-2008, 13:28:14
 :D

Ps: Eshte e habitshme por kodi i ri i google analytics mua me hap probleme me nej script, kur dua ta hap faqen me internet explorer nuk e hap, ndersa me mozilla e hap normal. Varja sja vura fare... Do e provoj ta vej njehere te header aahhahahhaha ndoshta punon :p

 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 03-04-2008, 17:50:47
Citim nga: A&#036;H Da Master ne 03-04-2008, 09:29:58
Edhe Yahoo e MSN kan gjithçka por puna është se jan kthyer dhe po kthehen gjithnjë e me shumë ne pjes te historis ;)

edhe tek parajsa jote
Kodi: [Zgjidh]
<head>
<title>Njohje Shqiptare Online - Njihuni me Shpirtin tuaj Binjak - Parajsa.com</title>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=">
<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">
<meta name="Robots" content="index,follow,all">
<meta name="classification" content="Dating Online">
<meta name="y_key" content="1058697125651dcc" />
<meta name="verify-v1" content="QU+GE+sddsxUTuuCIafqxIpt6Kmnt6tEwcnk4aZ5ICM=" />
<meta name="Keywords" content="njohje, shqiptare, nuse, shpirti, binjak, shqiperia, kosova, parajsa, Tiranë, berat, Durrës, gjirokaster, korce, shkoder, sarande, Vlorë, lezhe, kavaje, elbasan">
<meta name="Description" content="Njohje Shqiptare - Sherbimi njohjeve virtuale online, nëpërmjet te cilit ju mund te gjeni shpirtin tuaj binjak. Jeni ne kerkim te shpirtit tuaj binjak? Deshironi te njiheni me te? Pranoni te sfidoni zemren tuaj? Jeni gati te ndjeni për te? Atëherë çfarë prisni? Ne kerkim te dashurisë suaj te vërtetë ne Parajsa.com.">
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">
<script src="http://www.google-analytics.com/urchin.js" type="text/javascript">
</script>
<script type="text/javascript">
_uacct = "UA-2119241-1";
urchinTracker();

</script>
</head>

mëso qe verify i GWT vendoset mbas <head> edhe tracker i GA vendoset përpara </body> dhe jo ne head ;)
edhe ++++ tjera por qe koha është e vlefshme këto ditë edhe është thjesht humbje kohe të merresh me historin ;)

Edhe mos u perpiq te na tregosh këtu një imazh te dikujt tjetër por thuaje hapur qe je webmaster i Parajsa.com!

LoL.

Do te ishte vërtetë mirë te isha webmaster i parajsa.com , po për fat te keq nuk jam.

Ti greko nuk meriton përgjigje megjithatë po të toleroj:

Sa për punën e statistikave google, nuk është e detyrueshme ti vendosesh para </body> , google thjesht te sygjeron ti vendosesh aty. Nuk e di pse ai i parajses i ka vënë në vend tjetër po jan pune për te... e njëjta gjë vlen për verify.

Pastaj sdo i japësh leksione ti, ato faqet e tua jan njera me cop cop se tjera. Sms shqip? wtf?  hahahaha, horoskopi shqip, horoskopi sot, horoskopi nesër, horoksopi ditor? dhe brenda na shkruan cfar ehste horoskopi për te terhequr trafik nga google.

Këto qenkan faqet moderne? Nëse këto jan faqet moderne, preferoj te rrij me historinë unë.

Ne fakt hyj çdo ditë te faqet qe ti quan historike, Yahoo Msn etj.

Ju duhet te mesoni mirë cfar do të thotë web2.0 sepse skeni kuptuar asgjë.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 04-04-2008, 08:16:00
HAHAHAHAHAHA

Akoma vazhdon të bëhesh me histerik se ke qenë.

Po Google rekomandon se nuk do të mari ty prej dorë te te thot beje kështu. Gjithsesi pune për ty as qe më intereson te te jap këshilla ;)

Hahahaha ej ta thash edhe një here po ta përsëris nuk kam kohe edhe interes qe te merrem me diskutime te tilla. Sa për faqet e mija qe përmend ta kam then diku qe kam disa junky sites me qellime te caktuara. Bën mirë te besh një rewind ;)
Edhe faqet ne fjal qe përmend Horoskopet i kisha ne rrjesht #1 #2 #3 unë kur i bëja updates edhe e çuan faqen tënde #4. Me sa duket duhet ta kthej crawlerin nga ty këtë here qe ti vendos prap #1 #2 #3.

PO të jesh pjes e historis normale qe faqet historike do vizitosh ;)

Harrova te te them se gjërat po kalojne ne Web 3.0 :D bën mirë te maresh edhe ca updates se mos i hedh dy shkall njeheresh.

I am out of this topic! Enjoy yourselves ;)

 • Postime: 36
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 04-04-2008, 14:19:51
 lol Ti qenke me te meta mendore .   :D

Epo mire pra jam une webmaster i faqes parajsa.com. hahahaha u kenaqe tani?

Nese mund te bej te lumtur nje femije, e bej skam probleme  :D .

Megjithate une s'kam faqe shqiptare.

Web 3 ti e?

Ti s'di cdo te thote fjala web 2.0 me flet per web 3.0 ...

Nje faqe tjeter nga me te mirat eshte Revista Albaniac www.albaniac.com   ( p.s nga kjo faqe kopjojne lajme per VIP 98% e faqeve shqiptare ) .

Dikur ishte nje faqe kosovare www.dardhania.com, komunitet shume i bukur tani e kan shndruar ne televizion.

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 05-04-2008, 21:53:40
Citim nga: A&#036;H Da Master ne 04-04-2008, 08:16:00
HAHAHAHAHAHA

Akoma vazhdon të bëhesh me histerik se ke qenë.

Po Google rekomandon se nuk do të mari ty prej dorë te te thot beje kështu. Gjithsesi pune për ty as qe më intereson te te jap këshilla ;)

Hahahaha ej ta thash edhe një here po ta përsëris nuk kam kohe edhe interes qe te merrem me diskutime te tilla. Sa për faqet e mija qe përmend ta kam then diku qe kam disa junky sites me qellime te caktuara. Bën mirë te besh një rewind
Edhe faqet ne fjal qe përmend Horoskopet i kisha ne rrjesht #1 #2 #3 unë kur i bëja updates edhe e çuan faqen tënde #4. Me sa duket duhet ta kthej crawlerin nga ty këtë here qe ti vendos prap #1 #2 #3.

PO të jesh pjes e historis normale qe faqet historike do vizitosh

Harrova te te them se gjërat po kalojne ne Web 3.0 :D bën mirë te maresh edhe ca updates se mos i hedh dy shkall njeheresh.

I am out of this topic! Enjoy yourselves
:)

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 06-04-2008, 00:21:41
Shum loje e bukur apache apo dikush tjeter i parajsa.com tregohuni te sinqert ne teme mos beni vet pyetje dhe vet pergjigje kete gje mund ta beja edhe une LOOL ^o) sedi anetar me nje postim tregon qarte se kush je. Te paska pelqyer tema dhe vendose te regjistrohesh dhe te postosh cfar koicidence.
Citim
E ke inat një website se gjeneron miliona klikime ne ditë? Ske përse e shan, thuaj atë qe ka? Është mirë të mësosh nga ajo faqe edhe të arrish ne nivelin e saj, duke punuar me shumë ne ide të reja, për ta konkuruar jo ti vjedhesh idetë e saj edhe te krijosh domain pa fund për te fituar një dollar me shumë!
Nuk po e shan po tregon te verteten nese e verteta eshte e hidhur per ty zgjidhe vet problemin. Mos u mundo te besh lojra ketu... ose nese do ke kendin e lojrave  :)

Temat e fundit