Webmaster.Al Hacked - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Webmaster.Al Hacked

Webmaster.Al Hacked

· 52 · 4256

 • Postime: 119
 • Karma: +1/-0

ne: 04-12-2010, 01:55:40
 
« Editimi i fundit: 12-11-2020, 09:55:50 nga InfoZ »

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 04-12-2010, 02:23:59
Eshte per te ardhur keq per www.Webmaster.al sidomos nje forum webmaster se prisja te hacked...

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 04-12-2010, 03:02:20


Kjo ishte dhe foto ne hyrje te faqes..si duket tashme e paskan hequr

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-12-2010, 10:25:41
Haaahhhhahahhahahha hhahhha, ikni mer luani me PLAYSTATION, me duket se ka dal versioni 3 (me korigjoni nese gaboj).

Ho mre MAX-o qe thua te mos beni kritika te ashpra dhe dashakeqe, e shikon cu ndodh ketyre, dite per dite po hackohen, dhe me vjen me te vertete keq, sepse duhet nje forum i tille.

Dua ti bej nje thirrje albanianwizard qe tu vije ne ndihme ketyre webmaster-ave per ceshtjen e sigurise, sepse po e perseris eshte shume i thjeshte per tu hackuar si forum.

Dhe e para e punes ata duhet te nderrojne script sepse VB eshte gjithe exploit.

albanianwizard, te lutem shkoji ne ndihme atyre se lane nom.

P.S:E modifikova pak postimin tim per arsye...

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 04-12-2010, 10:28:18
Tani forumi del vec i bardhe dhe me titullin Commig soon.
Une do doja qe vec te MOS kete shprehje kenaqesie, sepse nuk eshte vendi. Behet fjale ne fund te fundit per faqe shqiptare. Le te diskutohet qete dhe me arsye!

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 04-12-2010, 10:36:44
MAX une e perseris duhet nje forum i tille dhe me vjen me te vertete keq, dhe nuk dua te fyej askend, pavaresisht qe tek ai forum mosha mesatare eshte 15 vjec, biles edhe stafit nuk i vej faj kur ben BAN ndonje femije sepse e meritojne, ndoshta kjo eshte arsyeja kryesore.

Edhe une nuk jam aneter por here pas here edhe e vizitoj.

E perseris une dua vetem te miren e internetiti shqiptar, dhe ai script hackohet aq lehte sa nuk e ke idene, biles ke edhe tutoriale verdall ne google qe te shpjegojne se si mund ta hackosh kete script.

 • Postime: 119
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 04-12-2010, 10:39:02
Do doja me shum te diskutonim rreth siguris se vBulletin, a mund te jet SMF shum me i sigurt se vBulletin apo te dyja jan njesoj?!

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 04-12-2010, 10:43:19
po te perdornin mybb ose smf me mir do ishte sepse gjithmon ka pasur tutoriale e gjera tjera per me hacku vBulletin.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#8 ne: 04-12-2010, 10:57:04
whitesnake, nga menyra sesi eshte hackuar forumi une direkt mendova se behej fjale per PHP Shell dhe kur fola me olgin morra vesh qe behej fjale per r57

Ideja eshte qe e vetmja menyre te hidhet nje file i tille eshte qe te ken pasur access ne host (ose ndo1 forme upload qe nuk pengon ngarkimin e skedareve php por qe dyshoj te kene lene nje security hole kaq te madhe ne vbulletin).

Kam pershtypjen se do kete lidhje me ndonje host falas qe ka dhene Olgi dhe kalamajt e prape u vjen inat me veten e bejne budallalleqe...

Gjithsesi, per webmaster.al nuk mund dhe nuk duhet te flisni keq sepse pavarsisht qe ka lloj-lloj tipash eshte nje komunitet i mire... Ka programues te mire, webmastera te mire, dizenjues te mire etj. qe jane te gatshem gjithmone te ndihmojne te tjeret (qofte me sherbime, qofte me mesime etj...) por te ndihmosh te tjeret nuk do te thote te ndihmosh te gjithe :)

Sa per moshen 15 vjecare, nuk ke cfare i ben webmaster.al eshte popullarizuar dhe ate e mesojne kollaj kalamajte e hyjne :p. Te vesh rregulla per t'i ndaluar nuk ia vlen sepse edhe ne kemi qene 15 vjec e kemi dashur te mesojme... Problemi eshte qe ka ca arrogant te ata 15 vjecaret qe vetem prishin pune...

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 04-12-2010, 11:20:06
OK, joni ke shume te drejte.

Dhe ti qe ben WEBDAY, dua te di nga ty a flitet tek ky eveniment (nese mund ta quajme keshtu) per sigurine e faqeve shqiptare?

Nese jo deri tani atehere ke bere gabim, dhe ne te ardhmen nese e organizon prap duhet te flitet per sigurine, dhe per kete ke mjeshtra persa i perket sigurise sic eshte albanianwizard... etj.

Persa i perket webmaster-ave atje kam nje simpati te madhe per disa (nuk ka rendesi emrat), sepse sic e thashe e vizitoj here pas here edhe vete, dhe me kane pelqyer disa prej atyre per sa i perket statusit qe ata kane krijuar ne boten e internetit Shqiptar.

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 04-12-2010, 11:29:13
whitesnake pershendetje

Nuk eshte problemi tek Skripti nuk ma mer mendja mbase ka  qen skript i licensuar dhe ska qen nulled

Por ky cuni qe ka hackuar webmaster.al  ska nje apo 2 jave qe ka hackuar nje kompani Hostimi shqiptare  dhe poashtu dhe websajtin tim qe ka qen aty
Sepse po te ishte vulnerable skripti i vB dhe faqe tjera te medha qe perdorin vB tani me do i kishin hackuar  sepse nuk mendoj qe  ky cuni ka arrit te futet tek paneli adminit me User te Olgit apo algert por direkt te FTP eshte futur me ndonje shell

Keto jan gjera qe ndodhen dhe shpresoj te mos perseriten me  siq ndodhi me WM

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 04-12-2010, 12:18:06
Shum keq...po db e kan demtu?

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 04-12-2010, 13:07:50
whitesnake, ka folur Ervis Tusha per sigurine por pak ne pergjithes... Kete here do flasi me gjate dhe me ne detaje...

Ervisin nuk e njihni besoj por ai ka punuar me Mozilla, Google, Joomla etj. per security keshtu qe e di se cfare ben/thot :)

Epoka X, mesa di une Olgi ka backup ditor :)

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 04-12-2010, 13:54:55
Më vjen keq që ka ndodhur kjo gjë me Webmaster.al. Nuk e kam idenë kush është ky Hackeri-Al, por jam kureshtar të di nëse i ka kontaktuar më parë për dobësitë e faqes, apo i ka hyrë me kokë direkt...

whitesnake, ka folur Ervis Tusha per sigurine por pak ne pergjithes... Kete here do flasi me gjate dhe me ne detaje...

Për WebDay '11 jam i sigurtë që Ervisi do të bëjë prezantim të denjë, por mendoj se duhet të mblidhen disa webmastera dhe ekspertë sigurie për të krijuar një prezantim posaçërisht për sigurinë e sistemeve dhe/ose faqeve.

#14 ne: 04-12-2010, 15:19:19
o Çuna pse lodheni kot??? Forumi ka qen shum i siguruar pas perpjekjeve te medha nuk munda ta hackoj me metoden [ Cgi-Telnet ] por 0lgi e di shum mire si eshte hackuar WM ? permjet cpanel :) i login in CPANEL and delete all databasse and all file in FTP :) mos u lodhni kot me fjal te kota jo VBULLETIN tere exploita jo google jo tutoriale ;) bye..

 • Postime: 42
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 04-12-2010, 15:22:04
Jam i bindur se kan pas harmiqsi ;)  dhe kjo eshte pergjigja... prandaj duhet te mos  behen aleanca interesi mes shqiptareve se vetem sherre ka persa me perket... e kam vene re qe shum here ai sensi qe fiton leke  me rreklamat ben qe njerzit te sulen kunder njeri tjetrit  nuk shikojn te bejn dicka qe ta ket zili bota...:( , dhe pse kohet e fundit shum site shqiptare jan down...

#16 ne: 04-12-2010, 15:28:48
Haaahhhhahahhahahhahhahhha, ikni mer luani me PLAYSTATION, me duket se ka dal versioni 3 (me korigjoni nese gaboj).

Ho mre MAX-o qe thua te mos beni kritika te ashpra dhe dashakeqe, e shikon cu ndodh ketyre, dite per dite po hackohen, dhe me vjen me te vertete keq, sepse duhet nje forum i tille.

Dua ti bej nje thirrje albanianwizard qe tu vije ne ndihme ketyre webmaster-ave per ceshtjen e sigurise, sepse po e perseris eshte shume i thjeshte per tu hackuar si forum.

Dhe e para e punes ata duhet te nderrojne script sepse VB eshte gjithe exploit.

albanianwizard, te lutem shkoji ne ndihme atyre se lane nom.

P.S:E modifikova pak postimin tim per arsye...


whitesnake ? me te vertet ti duhet te jesh ndonje haker i fort ??? hahahahaah !! kush te tha ty qe WM ishte i leht per tu hakuar ? hehehe bye bye mos flsini fjale te kota ;) 0lgi e ka dasht haked qe me heret kur me ka ber BANNED vetem pse kisha nickname me pseudo... (Hacker) nejse ska rendesi cao..

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#17 ne: 04-12-2010, 15:42:52
HackeriAL dhe ti mos u mundo te na besh budallenj :)
jo per gje por cpanel perdor http authentication gje qe jo ti po asnje i mencur tjeter nuk e kalon dot... jo nese nuk ka access ne server (jo ne host) por edhe nese ka, eshte e veshtire sepse ruhen te enkoduara... por besoj se ti e dije kete ;)

edit: qe te mos keqkuptohemi, nuk ka gje te pamundur por jo ashtu sic e mendon Hackeri i famshem ;)

 • Postime: 1161
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 04-12-2010, 16:13:16
une mund te jem me i madh sesa ju bashke te gjithe  :detari

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 04-12-2010, 17:20:34
o Çuna pse lodheni kot??? Forumi ka qen shum i siguruar pas perpjekjeve te medha nuk munda ta hackoj me metoden [ Cgi-Telnet ] por 0lgi e di shum mire si eshte hackuar WM ? permjet cpanel :) i login in CPANEL and delete all databasse and all file in FTP :) mos u lodhni kot me fjal te kota jo VBULLETIN tere exploita jo google jo tutoriale ;) bye..

WTF MAN?

NO COMMENT

P.S: Ndoshta ne boten tende te ZION-it ka whitesnake and blacksnake(whitehat and blackhat), por nickname im ka te beje me nje grup muzikor qe quhet whitesnake, kontrollo ne google apo ne youtube.

#20 ne: 04-12-2010, 18:06:02
Ja Kalamojat e fierit. shkojne e shikojne ndonje tutorial si te bejne hacked me ndonje shell dhe vijne ketu !!!
Ne vend te jete krijues, jane shkaterrues. cfare ju kaloi ne dore qe bene hacket wm.al ???

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 04-12-2010, 19:51:10
Albos e kane perjashtuar pra mua me kane perjashtuar duke me shajtur nga motra si arsyje po vk.
me vllain do kene probleme live jo me indexe e me cpanele
Webmaster.al jane me teper nje gurp shokesh e jo nje forum ideal per te mesuar.
Nje forum ku gati te gjitha temat i ka te mbyllura kurse ti i thua kalamo keti Fierakut
Kalamo jane ato qe i duket vetja se kane kapur qellin me dore me nje access shkr qe kane.

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 04-12-2010, 20:41:58
Ne qytetin e torinos ishte ndertuar nje qender komerciale(Auchan) ndertes luksoze dhe me shume vlere, nejse pa u futur ne detaj, ishnim 3 shoke dhe njeri pa ndertesen per here te pare dhe ngeli me goje hapur, kurse tjetri (edhe ky e pa per here te pare)direkt beri pyetjen sa kohe duhet qe ta prishim kete  :D, kjo ka te bej me mentalitetin e shqipetarve :P, nese ai hakeri kishte probleme me Olgin mund te hackonte ate dhe jo te sulmonte forumin mendoj se kaq mjafton per te kuptuar ca hackeri ishte, uroj qe mos te ndodhin me keto budalleqe, pasi eshte turp dhe jo zotesi :)

Klm Darknet02

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 04-12-2010, 21:04:52
Eshte vertet per te ardhur keqe qe nje shqiptar sulmon nje tjeter edhe per te teper ne kete menyre.
Jam dakort me 6@rjol9, nese ky ka pasur probleme vetem me njerin admin, mund te hackonte ate dhe jo te sulmonte forumin mendoj se kaq mjafton per te kuptuar ca hackeri ishte por budalla nuk eshe ai qe bene si budalla por ai qe merret me te edhe ne te tille rasti eshte treguar HackeriAL ^o).

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 04-12-2010, 21:52:29
0lgi e ka dasht haked qe me heret kur me ka ber BANNED vetem pse kisha nickname me pseudo... (Hacker) nejse ska rendesi cao..

No comment...

Temat e fundit