Webmaster.Al Hacked - 2 - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Webmaster.Al Hacked

Webmaster.Al Hacked

· 52 · 4252

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 04-12-2010, 22:42:02
Eshte me te vertete per te ardhur keq, nje forum i tille down????

WebMaster.AL - Hacked By Hackeri-AL

Nuk mund ta di cfare komenti tu besh ketyre palaco webmaster-ash qe nuk dine te mbrojne forumin e tyre.

#26 ne: 04-12-2010, 22:48:11
akoma nuk e kuptoj pse beni komente palidhje? shiko une nuk jam nje njeri i keq qe dua ti bej keq shqiptareve? une ne fushen e HACKING jam i mire jo per ti ber qefin vetes... shiko ne zone H http://zone-h.org/archive/notifier=UAH-Crew kontrolloni per domaina .RS ( Republik of Serbia ) jan diku mbi 350 domaina hacked 9 qellimi jon eshte ti bejm deme shkijeve e jo shqiptarit ... ama kur shqiptari po qon kry duhet me ja jep 1 msim qe mos u fry shum se e pson... arsye e HACKED-IT ka kon kjo! dikur une regjistrohem ne wm me nickun Hackeri-AL kur pas pak kohe marr nje banned palidhje? qe as vet nuk edi... 2. jam regjistruar me nickname ndryshe zbatova regulloren por perseri nuk mund te kisha acces ne ate forum... e pas disa mendimeve me veten :) thash po ja le nje index ktij 0lgit qe te marri 1 msim. Kaloni bukur ~

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 04-12-2010, 23:51:38
akoma nuk e kuptoj pse beni komente palidhje? shiko une nuk jam nje njeri i keq qe dua ti bej keq shqiptareve? une ne fushen e HACKING jam i mire jo per ti ber qefin vetes... shiko ne zone H http://zone-h.org/archive/notifier=UAH-Crew kontrolloni per domaina .RS ( Republik of Serbia ) jan diku mbi 350 domaina hacked 9 qellimi jon eshte ti bejm deme shkijeve e jo shqiptarit ... ama kur shqiptari po qon kry duhet me ja jep 1 msim qe mos u fry shum se e pson... arsye e HACKED-IT ka kon kjo! dikur une regjistrohem ne wm me nickun Hackeri-AL kur pas pak kohe marr nje banned palidhje? qe as vet nuk edi... 2. jam regjistruar me nickname ndryshe zbatova regulloren por perseri nuk mund te kisha acces ne ate forum... e pas disa mendimeve me veten :) thash po ja le nje index ktij 0lgit qe te marri 1 msim. Kaloni bukur ~

Ore ty hallall ta bofte zoti sepse aty ku do te gjesh aty do te besh...nuk e di c'te te them tjeter

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 05-12-2010, 01:30:12
Imazhet te klikueshme per verifikim.
Ka shume mundesi te kete dore dhe nje cerr i vogel, antar i webmaster.al, pjesetar i http://mhg-ks.org/web/blog/member.htm i cili ka dhe nje profil ne fb: http://www.facebook.com/profile.php?id=1332901274 - pati hapur nje teme ku lajmeronte Olgin per nje vulnerability, e cila ishte fshire nga nje moderator me arsyje per te lajmeruar Olgin, gje e cila une nuk di nese eshte bere apo jo, sepse pas dy tre minutash kur po vazhdoja te kontrolloja per postime te reja faqja ra.

Ja pra dhe hackerat tone: njeri ble domaine ne emer te vet kurse tjetri perdor te njejten adrese hotmaili per facebook e nxjerr tellalin une jam haxx0r. Kalamajt duan dru te rriten. Nje 16 vjecar qe i duket vetja anonim ka bythe e thote qe shqiptareve ju eshte rritur hunda e duhet me ju dhene mesime. Turp te vije cerr. Do e kuptosh me vone, vazhdo kesaj rruge.

ps. ti whitesnake paske qene ifar skuthi patetik. Krishtlindjet dhe Viti i Ri s'kane ardhur akoma.

Hajt shnet.

Se harrova... une jam moderator ne Webmaster.al dhe kto info nuk kane te bejne fare me Olgin sepse nuk kam fol akoma me te. Forumi do rikthehet shpejt.

#29 ne: 05-12-2010, 01:35:22
Imazhet te klikueshme per verifikim.
Ka shume mundesi te kete dore dhe nje cerr i vogel, antar i webmaster.al, pjesetar i http://mhg-ks.org/web/blog/member.htm i cili ka dhe nje profil ne fb: http://www.facebook.com/profile.php?id=1332901274 - pati hapur nje teme ku lajmeronte Olgin per nje vulnerability, e cila ishte fshire nga nje moderator me arsyje per te lajmeruar Olgin, gje e cila une nuk di nese eshte bere apo jo, sepse pas dy tre minutash kur po vazhdoja te kontrolloja per postime te reja faqja ra.

Ja pra dhe hackerat tone: njeri ble domaine ne emer te vet kurse tjetri perdor te njejten adrese hotmaili per facebook e nxjerr tellalin une jam haxx0r. Kalamajt duan dru te rriten. Nje 16 vjecar qe i duket vetja anonim ka bythe e thote qe shqiptareve ju eshte rritur hunda e duhet me ju dhene mesime. Turp te vije cerr. Do e kuptosh me vone, vazhdo kesaj rruge.

ps. ti whitesnake paske qene ifar skuthi patetik. Krishtlindjet dhe Viti i Ri s'kane ardhur akoma.

Hajt shnet.

Se harrova... une jam moderator ne Webmaster.al dhe kto info nuk kane te bejne fare me Olgin sepse nuk kam fol akoma me te. Forumi do rikthehet shpejt.

Hollow o Çerr une sjam ai person qe mendon ;) reselleri ku jan hapur ato domaine ska qen rreseller im ;) pyete Xhoenin kush jam une :) ok bebi cao [fjalori i rrugëve nuk lejohet këtu.].....
« Editimi i fundit: 05-12-2010, 01:38:51 nga Syrgjyn »

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0

#30 ne: 05-12-2010, 01:43:59
Doja te shtoja dicka.Te besh webmasterin e webmasterave duhet te kesh aftesi teknike.

Te besh nje faqe te sukseshme duhet staf.

Nuk eshte hera e pare qe ju keni probleme me menaxhimin e sherbimeve,jo vetem kaq por edhe radhen e kaluar deklarime si "brenda 24 oreve jemi online" nuk i keni mbajtur.

Duket sikur ju nuk keni kohe te merreni me kete site.O lerja dikujt tjeter ose ne staf afro profesionist.

Me duket apsurde qe keni probleme sigurie.

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 05-12-2010, 01:56:31
Fol fol mas tastjeres, knaqu. Friksoji dhe kto qe kane dhene pergjigje ktu se me ca po shof e paskan myll gojen te gjithe, bjeri ne faqes time po te dush, po ki parasysh qe une snjof as xhoen e as xhoan e grupin shurupin tuj. Une nqs kam probleme i zgjidh me menyra te tjera jo me internet, edhe sinqerisht nuk du me u marr me kalamaj si puna jote se eshte e jashteligjshme per mua. Edhe kur te behesh 18 do kete kush te merret me ty me kte rruge qe ke nisur. Pastaj icik moral cerrash: Pse do me i bo keq faqeve shqiptare kur vete je shqiptar edhe grupi shurupi i bi gjoksit virtual qe mbrojme faqet tona? Edhe rracen tone kemi mangut ne. Ne vend qe ta cojme internetin shqiptar perpara duke e dit sa vk eshte, vijne ca buzequmesht hipokrita si puna jote edhe thone ahha you're a faggot. [Jo këtu...]

@sektor Ke plotesisht te drejte, mgjt nuk ka staf, moderatoret thjesht mirmbajne forumin, pastrojne temat sipas rregullores e te tilla gjera. Webmaster.al eshte i Olgit.
« Editimi i fundit: 05-12-2010, 02:05:58 nga Syrgjyn »

 • Postime: 3783
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 05-12-2010, 02:06:09
A ka mundësi të ruani gjakftohtësinë?

E kam vënë re një mënyrë të ngjashme të shprehuri edhe në një temë tjetër, ajo për "webmasterizimin e kalamajve shqiptarë." Nëse doni të nxirrni mllefe apo të përpiqeni të ulni dhe shani njëri-tjetrin, ju lutemi bëjeni diku tjetër, jo këtu.

#33 ne: 05-12-2010, 08:18:33
Fol fol mas tastjeres, knaqu. Friksoji dhe kto qe kane dhene pergjigje ktu se me ca po shof e paskan myll gojen te gjithe, bjeri ne faqes time po te dush, po ki parasysh qe une snjof as xhoen e as xhoan e grupin shurupin tuj. Une nqs kam probleme i zgjidh me menyra te tjera jo me internet, edhe sinqerisht nuk du me u marr me kalamaj si puna jote se eshte e jashteligjshme per mua. Edhe kur te behesh 18 do kete kush te merret me ty me kte rruge qe ke nisur. Pastaj icik moral cerrash: Pse do me i bo keq faqeve shqiptare kur vete je shqiptar edhe grupi shurupi i bi gjoksit virtual qe mbrojme faqet tona? Edhe rracen tone kemi mangut ne. Ne vend qe ta cojme internetin shqiptar perpara duke e dit sa vk eshte, vijne ca buzequmesht hipokrita si puna jote edhe thone ahha you're a faggot. [Jo këtu...]

@sektor Ke plotesisht te drejte, mgjt nuk ka staf, moderatoret thjesht mirmbajne forumin, pastrojne temat sipas rregullores e te tilla gjera. Webmaster.al eshte i Olgit.

Kot u bejme moral shqiptareve te mos sulmojne faqet shqiptare. 98% e sulmeve qe behen ne faqet shqiptare, per ti hackuar, per ti rrezuar e te ngjashme behen nga Shqiptare. Eshte deshperuese, por e vertete!

#34 ne: 05-12-2010, 08:59:09
Keta Trimat pas tastjeres duhen lidhur me kokeposhte e duhen vrare me buke ne goje  !!!

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#35 ne: 05-12-2010, 09:48:47
o cuna mos tju genjej mendja se askush ktu nuk fshihet pas tastieres e bukura ktu eshte se kur te na dilni ball per ball do thoni ca i kemi ber vetes! ka shum cerra ktej rrotull si puna e hollow e genjen mendja se u be nje cop moderatori ne wm.al po nuk i plasi k....... njeriu se ca eshte ber hollow se pas nje tastiere dhe me mijera kilometra larg jan te gjith trima.

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 05-12-2010, 09:59:39
ps. ti whitesnake paske qene ifar skuthi patetik. Krishtlindjet dhe Viti i Ri s'kane ardhur akoma.

Hollow per momentin ndodhesh ne Tirane?
Nese po me kthe nje pergjigje.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#37 ne: 05-12-2010, 10:24:58
mir mir, sherre beni sa te doni! une inatin e kam me kte Hackeri-Al qe kerkon te na bej per budallenj.

ktheji pergjigje atij postimit tim ti njeher po je kaq i afte ;)

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#38 ne: 05-12-2010, 10:49:52
kur dalim ball per ball... nuk dalim dot ball per ball se keni dhe ca vite per tu zgjat ju script kiddies  :)
Ju e bete ate tuajen, e prishet nje faqe shqiptare per nje dite, bravo ju qofte, shpresoj te ndiheni krenar. Edhe Xhoen, une jam 24 jo cerr, nuk kam ide aspak te njejta me ty per te qenurit moderator ose trim, keshtuqe mos u be qesharak me shume sec duhet. edhe boll tani se jemi dhe tek zeriyt c'kusur kane kto te lexojne budalliqet tona?

@whitesnake Ne fakt te kerkoj falje, gabimi im se u shpreha ashtu, po ishte dhe eshte mendim i sinqerte sepse mu duk sikur mezi e prisje dicka te tille te ndodhte, sikur rrezimi i nje faqeje shqiptare te ishte feste, me siguri dhe ti do jesh mosha e ketyre... mbase e kam gabim, gjithsesi Jo nuk jam ne Tirane, megjithate kur ta kesh mbare te me rrahesh me thuaj te pres bileten.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#39 ne: 05-12-2010, 11:01:20
Hollow, sikur po e tepron me duket!
si moderator i wm.al qe je nuk duhet te besh shkrime te tilla sepse nuk i prish pune VETEM vetes tende por edhe forumit!

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#40 ne: 05-12-2010, 11:06:56
@whitesnake Ne fakt te kerkoj falje, gabimi im se u shpreha ashtu, po ishte dhe eshte mendim i sinqerte sepse mu duk sikur mezi e prisje dicka te tille te ndodhte, sikur rrezimi i nje faqeje shqiptare te ishte feste, me siguri dhe ti do jesh mosha e ketyre... mbase e kam gabim, gjithsesi Jo nuk jam ne Tirane, megjithate kur ta kesh mbare te me rrahesh me thuaj te pres bileten.

Une ne rradhe te pare nuk jam 15 vjec po deshe mund te pyesesh adminet e ketij forumi.
Dhe e para e punes une thashe realitetin qe po ndodhte me WM.al, une biles po te them qe e vizitoj here pas here edhe vete, si mund te kenaqem kur kjo faqje ishte down? E ke gabim!

Gjithsesi une keto gjera si Hacker-AL i kam bere vite me perpara per zbavitje sot e kesaj dite po mundohem te hap biznesin tim ne fushen e dizajnit, une punoj si faqoses me Adobe pagemaker dhe adobe InDesign dhe sigurisht edhe bej punen e webmasterit pra krijoj website dhe nuk e lejoj nje si puna jote te me thote skuth.

Edhe urime qe u rikthye ONLINE faqja, dhe do tu lutesha ta merrni me seriozisht kete punen e sigurise sepse shume faqe Shqiptare jane jashtezakonisht te thjeshta per tu hackuar.

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#41 ne: 05-12-2010, 11:38:37
lol Jon une spo bej shkrime mor burr, thjesht po bej muhabet, pasi e gjeta te shtrum, nuk e hapa une kete teme, as kte tipin pergjegjes nuk e solla ktu. Me bene pershtypje reagimet dhe normalisht dhashe mendimin tim si dikush qe ka nje cope faqe online e neser pasneser mudn ti ndodhe e njejta gje. Me vjen cudi me mentalitetin tend kur thua se qenkam moderator dhe i prishkam pune atyre qe po kerkoj te mbroj kur ke kte tipin qe ka hacku me gjithe garden personale te tij i ke ketu duke bere trololo. E cfare eshte moderatori njehere se dhe ti mendjen e ktyre ke; ma ke permend dikur je bo moderator edhe mpaska hyp vetja nqef eh mire mire. Ju jeni akoma me konceptet e gradave neper forume, e bej si them une se ta ndali websitin lol prandaj ndodhin dhe te tilla budalliqe qe nje shqiptar ti kundervihet nje tjetri per arsyje qesharake. Or plak une ktu jam antar i zeriyt.com, ti nqs ke ankesa per imazhin tim virtual shko raporto ke organet e partise a ku di gjo une, po mos e kthe kte teme tek nje nickname Hollow, se po ta shohesh me nje thjerrez eshte pakashume nje teme per te ardh keq. S'do doja qe shqiptaret ti benin keq faqeve shqiptare, as ditari.im e as zeriyt.com - boll i kemi bere keq njeri tjetrit.

@whitesnake Edhe une ate profesion kam Graphic Arts/Design kshuqe si puna ime si puna jote. Nejse, te kerkova falje per shprehjen qe perdora, mbase te kam keqkuptu, por ate pershtypje me la. Gjithe te mirat.

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#42 ne: 05-12-2010, 11:44:33
Kaloj ky problem dhe WM u kthye online

Po ky HackeriAL hackoj kompanin hosting-professional dhe aty ishte e hostuar faqja ime  dhe me kan fshire nga FTP rreth 37 GB pa pik keqardhje  kjo me ka deshperuar tej mase

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#43 ne: 05-12-2010, 12:53:21
Lol eshte me te vertet per te ardhur keq kur lexon shkrimet e Hackeri-Al apo shokeve te tij, jeni komplet cuna vari k..., me kuptimin e plot te fjales(me falni per fjalorin por me duket me i pershtatshem per ta :) )  vjen kokerra e injorantit dhe thote: pse flisni pa lidhje, pyet ate kush jam une, ciao, bejbi, bebi, nuk ishte e lehte per te hackuar WM e plot budalleqe, thjesht je nje i smure mendor i fiksuar per gjera hak*r, do te tregosh se ke aftesi me kete qe bere?
Ti o hak*r dhe shoket e tu nuk beni gje tjeter ne jeten tuaj vetem te flisni se sa hackova dhe sa veshtire e kishja(kjo vlen gjithmone per ty dhe shoket e tu 15 vjecar), ka gjera me te mira ne jeten reale sesa ne ate te jetes virtuale ku u nxjerrin gishtat gjak nga tastiera(pa ofenduar te tjeret), te them te drejten nuk te njohe as te kam degjuar me pare, por me vjen inat se nga keto kaprico jane mbyllur disa faqe shqiptare te mira, vetem sepse injorant si puna jote i sulmojne vazhdimisht, dhe ata nga ajo qe sulmohen vazhdimisht detyrohen ta mbyllin faqen.
Nuk ka pse e peson Forumi per nje kaprico qe pate ti me admini e atij forumi ;)


Ky mendim qe dhashe eshte i bazuar ne ato qe shkruajte ti ;)

Kerkoj falje staffit te ZeriYt dhe Respekt!

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0

#44 ne: 05-12-2010, 12:55:17
Shume keq.

Besoj se nuk ju ndjek me njeri ne ate forum.Ju jeni webmaster dhe me detyrim duhet te keni nje backup.Shpresoj per ju qe ta keni.

Me vjen shume keq per ate forum.Kishte goxha dokumenta me vlere. :S

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#45 ne: 05-12-2010, 12:57:13
Hollow, kujdes kur me drejtohesh mua me ato fjale! Po te flisja me te mire e nuk te ofendova keshtu qe mbaj gojen (gishtat!)

Po te lexosh mire e kam mbrojtur para teje wm.al une ne kete teme.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#46 ne: 05-12-2010, 12:58:46
ja dhe pallat e tjere


"Janë sulmuar sonte rreth orës 21:45 minuta web faqet zyrtare të kryeministrit në dorëheqje të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi si dhe të ushtruesit të detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi.

Në ballinë të web faqeve për momentin ndodhet logo me mbishkrimin “Albania Hacker’s Group”.

Ende nuk ka ndonjë reagim nga këto dy institucione për këtë sulm ndaj web faqeve të tyre zyrtare në internet."

http://www.albeu.com/kosove/sulmohen-faqet-e-kryeministrise-dhe-presidences/26252/

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#47 ne: 05-12-2010, 15:09:23
tenxherja ka gjet kapakun vdiqa tu qesh amon
 :D
Kujt i behet vone se eshte hackuar webmaster.al apo eshte kthyer online.
Shqiptari kete mentalitet ka jo jam une me i fort se ty jo je ti sic duket edhe nga postimet shyqyr qe nuk jena ne ring boxi :)
Shkurt fare muhabeti ju si staf keni krijuar nje antipati tek te gjith antaret kosovar ose ato qe nuk jane nga Tirana sepse i trajtoni sikur ato jane me injorant se ju dhe ju Tironcit jeni padronat e Internetit.
Hollow ti je pak me ndryshe ne ate forum nuk meresh shume me lloqe me llafe por me thuaj mua sa forume ke par ne jeten tate me aqe shume tema te mbyllura me aq shume antare te perjashtuar?
Nuk e kam me te gjith Tirancit mos te keqkuptojne te tjeret por e kam me kete grupin e webmasterave qe bejne sikur marin vesh dhe jane me dy ftyra qe nuk dijne akoma se ku perdoret paddin ne css :)
http://www.webmaster.al/ndihme/10834-kerkoj-ndihme-per-html.html
Hollow me keto do heci Interneti Shqiptar perpara ?
Joni ty te njohim te gjith nuk kam komente per ty por keto jane te vertetat ato shoket e tuaj do bejne edhe forum lol :)

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#48 ne: 05-12-2010, 17:07:35
Albcoder nuk e di per njohurit qe mund te kete nje persone ne net por ajo qe di te theme edhe e theme me plote gojne se je gabim kur thuaj se ne nje forum nuk duhen te perjashtohen, Se kur nje forum ka nje rregullore edhe ti e shkele eshte normale qe do te perjashtojne.
Ne faqen time nese te gjithe antaret nuk i permbahen normave ju jap BAN edhe jo vetem emrit te antarit por edhe IP ndoshta  :D

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#49 ne: 06-12-2010, 00:12:49
Mungesa e transparences ne webmaster.al nuk me pelqen...forumi esht hap ka nje tem per te po e mbyllur pa dhen shpjegime pa leju komente.

Temat e fundit