×
Hyrja
Profili

Webmasterat shqiptare me sukses boteror

Webmasterat shqiptare me sukses boteror

· 5 · 1209

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 09-01-2009, 01:56:31
Do doja qe te flisnim dhe te permendnim ata shqiptare qe kane sukses te madh, apo te konsiderueshem me faqe boterore. Kur them boterore kuptoj faqe jo ne shqip, pra qe perdoren e vizitohen nga nje publik kryesisht nderkombetar dhe jo vetem shqiptar.

Une separi do te permendja administratorin dhe poseduesin e nje prej forumeve me te medha boterore per warez, konkretisht per Final4Ever Forums http://www.final4ever.com/
Me sa di nga komente qe jane lene ne kete forum, ne tema te tjera, ky qe ka Final4Ever eshte nje djale nga Kumanova.
Nga sa kam kuptuar prej favicon te disa faqeve qe ai i ka linkuar te Final4Ever, atij i perkasin dhe disa faqe te tjera me natyre te ngjashme.
Konkretisht:
http://www.easyddl.org/
http://www.erotixporn.com/
Gjithashtu Final4Ever ka nje seri domenesh nder te cilet eshte edhe http://www.albweb.net/
Final4Ever ka edhe disa rubrika per muzike shqip; http://www.final4ever.com/forumdisplay.php?f=158

Nje tjeter webmaster i suksesshem qe ka forum me trafik te madh boteror eshte dhe ai qe administron http://symbianism.com/ nje forum te madh kushtuar celulareve dhe pajisjeve te tjera per komunikim mobil.
Qe Symbianism administrohet nga nje shqiptar e mora vesh pasi lexova kete ketu http://algert.net/about/

Alsat.co.uk eshte nje tjeter faqe qe administrohet nga shqiptare dhe i kushtohet pajisjeve satelitore dhe gjerave te tjera ne lidhje me to. Edhe Alsat.co.uk ka po ashtu nje trafik te madh, qe eshte kryesisht joshqiptar. http://www.alsat.co.uk/forum/
Alsat Forums ashtu si dhe Final4Ever jane komunitete me mbi 100 mije anetare.

*******

Keto njoh une, nese ka dhe te tjere do ju lutesha qe t'i postonit ne kete teme.

  • Postime: 33
  • Gjinia: Mashkull
algert
#1 ne: 12-01-2009, 22:37:57
pershendetje, sapo jam regjistruar ne kete forum dhe vura re kte teme ku jeni keni permendur forumin tim, me behet shume qefi megjithate them se ka shume faqe te tjera te cilat jane me te mira :)

faleminderit

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 12-01-2009, 22:58:10
Nese nuk e ke problem prezantoi ketu t'i shohim ;)

  • Postime: 33
  • Gjinia: Mashkull
algert
#3 ne: 12-01-2009, 23:04:41
sapo ti gjej do i prezantoj sigurisht  :engjell:

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 17-12-2010, 00:54:00
symbianism.com qenka mbyllur.
Ne fakt me gati vdekjen e Symbian OS edhe forumet ne lidhje me te s'kishin si te jetonin gjate.
 

SA dhe SI fitojne Webmasterat Shqipetar

Nisur nga Dr0mAsRubrika Si te fitosh para online

Postimi i fundit 09-11-2011, 11:35:40
nga M A X
Webmasterat e mediave Shqiptare me pushime

Nisur nga FloriVLRubrika Albwebmaster

Postimi i fundit 17-08-2011, 01:38:13
nga M A X
Ide per Webmasterat Shqiptare.

Nisur nga erNisRubrika Tech

Postimi i fundit 14-01-2011, 15:51:25
nga reklamat
Twitter ofron butona te rinj per webmasterat

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 13-08-2010, 01:15:31
nga M A X
Cfare celulari perdorin webmasterat?

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 07-12-2010, 11:58:10
nga M A X