“Webmasterizimi” i kalamajve Shqiptar - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Webmasterizimi” i kalamajve Shqiptar

“Webmasterizimi” i kalamajve Shqiptar

· 41 · 3391

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

ne: 03-08-2010, 02:05:23


Ja ku po kthehemi ne realitetin e hidhur shqiptar..

Sot isha duke vizituar edhe njehere webet shqiptare, (shpresoj per here te fundit) te gjithe nga pak, mos tu ngeli hatri. Me ndodhi qe njerit ti beja nje pen-testing (lol  1/100 e ecuris normale)  dhe me skanimin e pare doli me mbi 600 blind sql injection vulnerabilitete dhe rreth 400 remote code execution, ky tipi ka server microsock dhe nje sit ne asp, mendova mah duhet te kene ndonje ide se per ç’fare behet fjale dhe mbas emailit (ku u çova raportin e vulnerabiliteteve), as qe ka levizur bishtin per ta ndryshuar, nejse puna e tyre.

Ndersa po vizitoja nje forum, vura re postimet e fundit, dhe fillova te qeshja..  Do te doja shum te mos e beja por ja qe u vu buza ne gaz. Tek “Temat e Reja” te ketij X forumi vura re qe te gjitha postimet qe ishin bere ishin ne seksionin “Faqe Shqiptare” dhe te gjith ata qe postonin benin thjesht rreklam te faqeve te tyre bajate pa pik kuptimi. Ne fillim ka qene ne mod vbulletin, alla tbc-crew me ndonje shqiponje dykrenare dhe me nje LIDHU ME NA!!! qe linkonte ne forum.. U hap nje blog, uuu oburraaaaa te gjith blogjeeeee , kapeni se na iku ah qeniiii….veç po e mori vesh sali protopapa :S

E pse kjo do thoni?, sepse ska ngelur shqiptar pa hapur nje webfaqe personale, sa me hoste me pagese, sa me hoste free, e po behen me shume webe se sa shqiptare, prandaj sa hapet nje web shumica e postimeve jane rreklama te webmasterave te tjere per faqen e tyre, e vetem kur mbushen 2 faqe forum pastaj..

Mendoni se po u sulmoj?, jo nuk eshte ashtu, thjesht po perpiqem tju jap realitetin e asaj qe jeni dhe te ndryshoni drejtim sepse nuk behesh webmaster vetem me njohurit : wordpress (instalimi jo me shum), vbulletin, filezilla, mysql dhe chmod.  Nese do u sulmoja do thoja vbkiddie, kalamawordpress. Ja ndaloni nje moment dhe mendoni, e mbushet faqen plot me muzik, lajme si ( firefox ka publikuar betan, google chrome, vidjoja e javes apo ku ta di une se ç’fare u shkon neper mend), ja edhe moret nje tuf bagetish per vizitor qe nuk u plas shum se si e shpenzojn kohen dhe a kane perfitime nga koha qe jane duke shpenzuar, cili eshte perfitimi i kesaj faqeje? ç’fare u jepni vizitoreve? dhe akoma me mire, CILI ESHTE NDRYSHIMI JUAJ NGA 101 Klonet qe gjenden ne net?

Me kete nuk dua te hedh posht punen e askujt qe perpiqet te japi diçka origjinale, por si keta mund te numurohen me gishta te tjeret jeni mere me lang se mishi u hang thot populli. Mendoni per ato qe jane shkruajtur, dhe mos u tregoni me shqiperine aq te keqinj saç eshte treguar shqiperia me ju, jepini diçka e mos ja merrni edhe ato pak tru qe i kan ngelur. Te sherbesh ka thene dikush eshte Cilesi Hyjnore, kur nuk di ta besh me mire meso e mesimi nuk merret ndryshe vetem se me durim, e nese nuk i ke as keto te dyja hap kraun e mos ngarko internetin kot. Jan ber te gjith kalamajt me webe, e perveç spamit spo shoh gje tjeter verdall.

Ah, gallata me  e madhe ishte kur pash nje tip ne foto qe i kishte nja 13 vjeç, e ishte sikur e kishte peshty lopa dhe thoshte: “firma INC (:L INC HAHAHAH)” sherbime web hosting 100% te sigurta,,..

100% te sigurta?  100% te sigurta? hahahaha, po ç’te presesh tjeter, femij u falet por i ftoj ‘ata qe perpiqen te bejn diçka ne atmosferen e netit shqiptar’ qe ti denoncojn keto fenomene dhe te pastrojn dhe veten e tyre pasi pak jane qe jane komplet te paster nga cilesit e ktyre copy\paste.

PS, ti tipi i firmes INC, sa per info siguria eshte thjesht nje koncept per ti bere njerezit me te sigurt, /fjale, premtime, fushat elektorale, dhe perderisa je ne planetin TOKE nuk eshte asnjehere 100%. Ja, lexo pak me posht dhe do e kuptosh se per ç’fare behet fjale ( gjithmon nese merr vesh se per ç’fare flitet).

copyright http://albanianwizard.org/1-shqiptar-1-web-webmasterizimi-i-kalamajve-shqiptar/

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-08-2010, 17:09:57
Edhe se ne disa pika kritika e ketij djalit te AlbanianWizard qendron, ne pergjithesi mendoj se artikulli eshte i tepruar dhe nuk i pergjet aq shume realitetit. Te pakten gjerat nuk kane pse te shihen nga prizmi qe ky i sheh.

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 04-08-2010, 01:32:57
Ky  Djali i Albanianwizard eshte krenar qe ka host dhe domain legal apo cfar apo eshte nje qullash :)
Artikull shume i tepruar

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 24-11-2010, 22:03:01
lol

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-11-2010, 09:44:21
ncncnc e paska fshir artikullin ne menyr qe te mos behet gazi i botes:S

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 25-11-2010, 15:22:35
Ky  Djali i Albanianwizard eshte krenar qe ka host dhe domain legal apo cfar apo eshte nje qullash :)
Artikull shume i tepruar

edhe atij tjetrit qe ka postuar mbrapa teje.
O kokrra injoranteve, po kur jepni dhe ju opinione per webmaster.!!
Ti kopil i vogel djal thuaj sateme mir?
Kur kam pasur une hoste ilegale e forume hacking ti sdije te ndizje kompiuterin.

Ai kllufi tjeter:

A nuk shikon qe eshte ndryshuar struktura e linqeve? (e di se ç'do te thote strukture linqesh?)
A nuk shikon qe blogu ne shqip eshte mbyllur dhe eshte anglisht?
A nuk shikon se sa linqe te vdekura ka tek shqip.albanianwizar d.org?

Ç'do dite e me shume qe kalon verteton thjesht se ato qe jane shkruajtur aty jane me se te verteta, dhe e verteta mund te jete edhe shpulle per disa.

Ja 2 kllufat psh, me injorancen me te madhe japin gjykime.

Po ikni mesoni se si te instaloni nje server apache e te shkruani nje aplikacion ne php se sja keni idene se ku jetoni.
Fucking childrens!

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 25-11-2010, 16:10:03
Ky  Djali i Albanianwizard eshte krenar qe ka host dhe domain legal apo cfar apo eshte nje qullash :)
Artikull shume i tepruar

Hahahaha
shikoje pak indeksin e faqes, e mos thuaj se e kam bere une
http://argetohupak.com/

Citim
BAA!!!! Prap hacked ti ? Nuk more vesh ? BAAA!!!! besoj se e di kush BaBDoY ! :) Suprise.!

Kurse ky kllufi tjeter 16 vjeçar ka dardankrasniqi.word press.com
a ke mesuar ta instalosh wordpresin o WEBMASTER?
16 vjeç bytha jote me thua mua "ky djali"?

po e kuptoj se pse ju ka meriztur shkirmi se eshte tamam per ju lepurusha.

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 25-11-2010, 16:23:34
Edhe se ne disa pika kritika e ketij djalit te AlbanianWizard qendron, ne pergjithesi mendoj se artikulli eshte i tepruar dhe nuk i pergjet aq shume realitetit. Te pakten gjerat nuk kane pse te shihen nga prizmi qe ky i sheh.
o o, edhe olti e paska kap me djalin, po "ky djali" u thua moshatareve?, po nese jane me te medhenj?
nejse, you'r the big boy, and the unix hax0r, ps, te shkonte me shume avatari perpara me kafken.
Ciao

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-11-2010, 16:31:38
Po mir mer po te them plak se e paske keq me fjalen "djali". Kjo eshte vetem menyre te drejtuari dhe nuk e dija se eshte per t'u ofenduar. Gjithsesi.
Plus qe menyra jote e te drejtuarit mesiper le vend shume per konflikte verbale te panevojshme. S'eshte fare e nevojshme qe te shash te tjeret qe nuk e pelqejne mendimin tend. Mjafton te shprehesh mosaprovimin tend me ato qe jane shkruar nga te tjeret dhe per kete pune ka plot fjale qe nuk futen te sharjet e ofendimet personale.

 • Postime: 28062
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 25-11-2010, 16:33:41
PS: Avatari im ndryshon sa here karikohet faqja!

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 25-11-2010, 16:43:01
Kurse ky kllufi tjeter 16 vjeçar ka dardankrasniqi.word press.com
a ke mesuar ta instalosh wordpresin o WEBMASTER?
16 vjeç bytha jote me thua mua "ky djali"?

po e kuptoj se pse ju ka meriztur shkirmi se eshte tamam per ju lepurusha.

cka di ti me shum se un? ti edhe nese je 50 vjec prap se prap mbetesh budalla, por nuk kam deshir te merrem me njerez si ti, me nje fjal per mua je nje fmi ne kals te par. poashtu edhe ti perdor WP dhe nuk ke lidhje te krijosh nje dizajn ta faqes por perdor at dizajn se frikesohesh  nga ai.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 25-11-2010, 17:07:10
Ore ky qe ka shkruajtur kete artikull, si duket ska kuptuar nje gje nga jeta.
Qe pjes e jetes eshte dhe konkurenca, ne gjithe fushat e saj.

Si ne webfaqet qe hapen cdo dite, dhe ketu eshte e pranishme konkurenca, pasi eshte gje normale.
Kjo eshte nje pjese e golablizimit te gjerave dhe eshte normale qe do kemi shume faqe qe hapen brenda nates e blogje e gjera tjera.

Deshiron te mbijetosh si webfaqe, ateher mundohu te jesh aktiv dhe mos te te ze gjumi duke krijuar ide te reja ne lidhje me webfaqen tende.

Vdiq koha e munizmit, nje per te gjithe, sot eshte koha e te gjitheve, dhe duhet pranuar, nese dikush di me shume se ty, pasi jeta eshte bere aq dinamike, sa te shkel.

Ka shume faqe, qe hapen, por jan te paktat faqet qe pelqehen dhe shume te pakta jan ato faqe qe behen hite sot.

Nje keshille te vogel per te gjithe qe merren me webfaqe :).
Beni nje pune te mire, por do jete mire te beni nje skript te vogel dhe ta shperndani neper internet, qe te mesojn te gjithe ato qe kan deshir te mesojn.

Naten dhe kalofshi mire.
Gjumashi

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 25-11-2010, 17:20:03
cka di ti me shum se un? ti edhe nese je 50 vjec prap se prap mbetesh budalla, por nuk kam deshir te merrem me njerez si ti, me nje fjal per mua je nje fmi ne kals te par. poashtu edhe ti perdor WP dhe nuk ke lidhje te krijosh nje dizajn ta faqes por perdor at dizajn se frikesohesh  nga ai.

O kalama  (ne fjale te tjera), eshte e kote te flasesh me ty se ti aq ke dhe aq kupton, kujton se eshte shkenc te instalosh wordpress?
nese di te instalosh wordpress quhesh webmaster?
E ke lexuar shkrimin?
Kupton ndonje gje nga ai?
Ku e ke mesuar shqipen ne banjo?
Ti sdi te flasesh shqip, lere pastaj me pune te tjera.
une nuk jam webmaster o cop mishi me dy sy, dhe faqen 1 here ne vit e shoh per vete, e tani faqa qe thua ti eshte ne njehost ku une nuk kam as passworded dhe kam pertuar ta hedh ne host tjeter qe e kam une dhe edhe te dua skam kohe per ta bere nje gje te tille sepse nuk e kam qellimin tim te jetes faqen siç e ke ti.
E kupton tani se sa rendesi i jap une estetikes apo se ç'fare CMS-je kam instaluar?
e ke pare se sa "shpesh" postoj?
Ah pall arushe pa bisht.
Te rroft twiteri ;)
por aq tru sa ke ne koke, normal qe nuk kupton gje.
Une perpiqem qe kur kam kohe, tu jap administratoreve nje ndihme , si psh:
http://albanianwizard.org/ubuntu-10-0-4-lucid-lynx-ldap-configuration-the-working-how-to.albanianwizard

qe eshte listuar tek:
http://stackoverflow.com/questions/3687083/configure-openldap-inside-unbuntu-10-04-server-for-svn-user-and-group-administrat

http://www.openldap.org/lists/openldap-technical/201010/msg00053.html (mailing lista zyrtare e atyre qe kan bere openldap , nese e di se ç'fare eshte)

Shikoje dhe tek ubuntu.com

@gjumash, per kete skript e pate fjalen apo per te tjere qe jane ne faqe?

O dardano,
Arrin ta kuptosh tani se ç'fare kllufi je?
Apo do qe ta shpjegoj une me nga afer?

@MAX , nuk i duroj dot kalamajt qe flasin pa lidhje,  hmmmmm:


Problemi me ne shqiptaret eshte se jemi ne kulmin e injorances dhe na duket sikur jemi te ditur, flasim pa kompentenc, e pa ditur asgje , japim verdikte dhe nuk dime ti argumentojm.

Po e ka pasur mire ai qe ka thene "sbehet shqiperia me shqiptare".

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 25-11-2010, 17:26:02
ti me te vertet nuk qenke normal, un nuk te thash se po te instaloj njs CMS je webmaster, un kam 5 vite qe merem me faqet dhe ende nuk i them vetes Webmaster por nejse suksese ti ne jet se do te arrish shum me keto mend qe ke, e sa per gjuh gjuhen e di mir por nuk flas me gjithkee ne gjuhen shqipe se njerezit si ti nuk kuptojn shqip. me dhimbsesh

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 25-11-2010, 17:28:24
Guys calm down...

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 25-11-2010, 17:44:25
ti me te vertet nuk qenke normal, un nuk te thash se po te instaloj njs CMS je webmaster, un kam 5 vite qe merem me faqet dhe ende nuk i them vetes Webmaster por nejse suksese ti ne jet se do te arrish shum me keto mend qe ke, e sa per gjuh gjuhen e di mir por nuk flas me gjithkee ne gjuhen shqipe se njerezit si ti nuk kuptojn shqip. me dhimbsesh

Degjo dardanjan  ;),
nuk kam as moshe dhe as kohe per tu marr me ty, nese edhe mbas kesaj deshiron prap info apo sqarime do te sqaroj personalisht nese me dergon nje email tek adresa ime emailit.
PS: me ato qe thua je shume qesharak, shko pi qumesht e fli gjum se te ka kaluar orari.

 • Postime: 72
 • Karma: +1/-1

#16 ne: 25-11-2010, 19:58:32
Eshte mire qe hapen keto tema dhe shihet mentaliteti i disave ketu.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 25-11-2010, 22:06:07
jo por un se pata me asgje te keq por ky me nje fjal nuk qenka mir ne mendje. ende si femijet jo ta hacka webin, jo ta bona kto, jo i paske kaq vjet jo kshtu jo ashtu, shikoje punen tende, sepse cdokush ka te drejt te te kritikoj e nese ti i merr kritikat per mir mund te permiresohesh e nese i merr per te keq ather edhe mua me vjen keq per ty.

 • Postime: 1160
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 25-11-2010, 22:57:37
Ata qe s'dine, mbase nje dite do mund te mesojne me teper - te zhvillohen. Edhe ata qe s'dine diku duhet filluar. Mos ia nenvlereso punen, por rikujtojani arritjet e tij/saj dhe deftojeni per mundesite e tjera qe ekzistojne. Fjale popullore: "Askush s'lind i mesuar".

Me vjen mire qe ka kritikues si Epoka X. Po te mos kishte, te gjithe do te ngelnin ne te njejtin nivel, p.sh. ne nje shtet ku nuk ekziston 'OPOZITA', shteti nuk ecen para.

Kini parasysh thenien e Al-Kadir Ahmed Fuad Sefti Maksud Vakar (po, e di, emer i gjate, ama i shkathet eshte ky); "nese ju bejne kritika, kjo do te thote se ju keni arritur t'ua terhiqeni vemendjen te tjereve.".

Mos kaloni ne fyerje e ofendime. Respekt. E di se do te me fyeni, por s'ka gje.

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 25-11-2010, 23:04:23
he mo i ndate tokat :P

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 26-11-2010, 10:50:10
jo por un se pata me asgje te keq por ky me nje fjal nuk qenka mir ne mendje. ende si femijet jo ta hacka webin, jo ta bona kto, jo i paske kaq vjet jo kshtu jo ashtu, shikoje punen tende, sepse cdokush ka te drejt te te kritikoj e nese ti i merr kritikat per mir mund te permiresohesh e nese i merr per te keq ather edhe mua me vjen keq per ty.

ne kemi nje fjale te urte,

pirdh pirdh se lirohesh :)

Te kam shkruajtur gje "ta hacka webin" haahah 'hacka' lolz, te kam then po qe je kalama dhe kjo eshte e vertete.
Ajo qe nuk kupton ti nga tema, eshte pikerisht ajo qe je ti dhe forma se si flet dhe jeton ti.
Ti skupton gje as nga tema, dhe as ke per te kuptuar gje.
Siç nuk kuptohet edhe nga personi qe ka komentuar poshte teje,
tema nuk i drejtohet atyre qe nuk dine dhe qe duan te mesojn, kjo eshte thene 100000 here.
Askush nuk lind i mesuar, perfshir ketu edhe une njehere e nje kohe vizitoja w3schools per te mesuar html/css dhe kur bera faqen e pare ne html ne host falas, u thoja te tjereve "shihni faqen time".
Asgje nuk eshte thene kunder ketij fenomeni?

Por problemi eshte prap qe ngaqe je shume i vogel nuk i kupton gjerat, se te kane djegur ato qe jane shkruajtur aty.
Ajo qe eshte dashur te sulmohet me kete shkrim eshte pikerisht nje faqe si e jotja me permbajtje te tipit:

"28 Nentori – Festa kombetare, na mbeten edhe pak dit deri tek dita e flamurit tone kuq e zi, te gjith te gezuar, krenar, te lumtur etj. etj. te gjithe festojn.:p"

"Shi shi shi dhe vetem shi, e tere dita vetem shi edhe ne shkoll nuk mund te shkoj rehat, po afrohet dimri, bile mbrem ka rene edhe bore.:p"

ç'fare eshte kjo, lidhja jote ne twitter lol?

Perseri nuk kupton qe ti nuk ke te drejte te japesh opinion per kete çeshtje sepse nuk di se nga lidhet gomari, e jo me te flasesh per keto fenomene qe ekspozojn mentalitetin tuaj te semure.

Njohurite e tua, si webmaster (qe paske 5 vjet ti lol) jane 0, kurse une qe po flas per kete teme, kam vite si webmaster, si administrator rrjetesh dhe ne kete moment punoj si inxhinier per sisteme UTM linux. Ku e gjen ti te drejten te flasesh dhe te japesh opinionin tend ne kete teme, apo se viziton ca larva si ast te duket vetja aker, apo se di diçka?

Gjithsesi mos te dalim shume  nga tema, ajo qe kam thene me ate qe kam shkruajtur eshte se shumica e te vetquajturve webmaster, nuk dine e para se ç'do te thote webmaster, dhe e dyta se ç'fare duhet te dije nje person qe quhet webmaster.
Injoranca normalisht u djeg disave por perseri, per mua nuk eshte ky problemi.

Problemi eshte TEMATIKA dhe ajo qe keta "webmaster" i servirin popullit shqiptar.
Ja psh si ky tipi ketu, nuk po them pse nuk jep ndihma se si te konfigurohen servera,
(http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1609907&page=4 - shih komentin e  dyte se ç'fare thote) apo te ndihmosh ne sigurimin e sistemeve (e di se ç'do te thote security?)  por problemi eshte pse i MBUSHNI FAQET TUAJA ME IDIOTIZMA?

Sot pordhi kali
neser do pjerdhi keci.
uaaaaaa
Taulanti kerkon nje moter
nje puthje per arixhiun ,
hajdari pershendet faslliun
etj etj.

Pra nuk eshte problemi vetem qe jeni ne kulmin e injorances persa i perket faqeve tuaja, nuk dini SEO, nuk dini se si te merrni vendet e para ne motorret e kerkimit.

Ja te tregoj nje rast se thoni pastaj qe nuk flet me fakte,
kerko ne google me Informatika Shqiptare dhe shiko kush del #1
por kjo nuk eshte e çuditshme  ;) me e çuditshme eshte si shpjegohet qe Informatika shqiptare nuk eshte pedoru as ne Titull dhe as ne description , as ne keywords nga "ky djali" dhe faqa eshte prap ne #1 ??????

Vazhdojm me ato qe nuk dini, nuk dini se ç'fare eshte nje SQL Injection, nje XSS, nje RFI, nje LFI dhe nuk dini as te ofroni sigurine dhe gjerat me minimale per faqen tuaj.

Por prap ky nuk eshte problemi

Problemi eshte qe perveç kesaj , ngaqe keni luajtur shume play station, ju eshte ber truri paçe pilaf, dhe tematika qe trajtoni neper keto faqet tuaja 6 mujorshe (normal se skalojn shume online) eshte nje tematik qe vetem ata gomere vizitore qe bejn postime tek ju mund ti lexonin.

Dhe prap ky eshte problemi juaj , jo i imi, por kur vjen muabeti per te dhene "gjykimet dhe analizat tuaja te vlefshme" ne tema webmasterash apo ku kerkohet vertet dije per te dhene gjykim dhe per ti pare gjerat ashtu siç jane, jeni TE PARET qe pellisni me te madhe eshte keshtu siç themi ne, e jo ashtu siç thua ti.

Po ç'fare argumenti ke sjelle lol?

Ej o acher, ty te eshte bllokuar truri, dhe jeton ne boten tende te fantazis, te pakten mbaji brenda trurit ato fantazi e mos na i sill ne te tjereve te na i shesesh per te verteta.
Ka akoma njerez me mend ne koke dhe me dije, panvarsisht se ti e urren dijen dhe i largohesh.
Do te doja shume te te pyesja se kur ka qene hera e fundit qe ke hapur nje PDF , por do te mesoja qe ti nuk di se ç'fare eshte nje pdf  :D

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 26-11-2010, 11:05:34
o djal ty nuk te intereson cka shkruaj un ne blogun tim dhe sidomos ti nuk ke asnje te drejt te me kritkosh mua per blogun tim, shikoje veten ore je bere si qakall e mullirit. poashtu qe e paske zene ket fjal Twitter Twitter nese ti me thua mua kshtu me Twitter ashtu me Twitter, Twitter eshte gati faqja me e perdorur ne bote, ti me mir te shikosh te besh dicka ne jeten tende e jo te lodhesh koken ketu dhe fjalet qe i ke te shumta dhe pa kuptim. dhe twitterin kemi te drejt ta perdorim te gjith.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 26-11-2010, 11:13:31
ke thene qe te kerkojm ne google me termin ''Informatika Shqiptare'' ti je i katerti ne radh eshte romeolab njeher pastaj albpc etj pastaj vjen ti ne fund:S se ti na qenke profesionist dhe nese je profesionist tregoje veten dhe na trego dicka qe ke bere vet dhe qe ne do te krenohemi me ty ne te ardhmen

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 26-11-2010, 11:15:27
Kam mbajtur barkun me dore nga te qeshurat per nja 10 minuta nga ky debat qe eshte me lidhje dhe do te perfundoje pa lidhje.

Une jam 100% me ate qe thote albanianwizard, shume nga kalamonjt jo qe s'dine,por te japin edhe men se si duhet te veprosh,kur vete websiti yt eshte hacked.

@albanianwizard besoj se ti e ke hackuar http://argetohupak.com/   jo per gjo po po deshe te jap nje liste me nja 200 faqe kalamonjsh qe t'i hackosh edhe ato mund te te paguaj me paypal po deshe.

Me kthe nje pergjigje ne PM.

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 26-11-2010, 11:21:00
ke thene qe te kerkojm ne google me termin ''Informatika Shqiptare'' ti je i katerti ne radh eshte romeolab njeher pastaj albpc etj pastaj vjen ti ne fund:S se ti na qenke profesionist dhe nese je profesionist tregoje veten dhe na trego dicka qe ke bere vet dhe qe ne do te krenohemi me ty ne te ardhmen
Vogelush ai e ka fjalen kerko me termin "informatika shqiptare" dhe jo domaini www.informatikashqiptare.com.
Pra ta ka thene qarte fare kerko me termin "informatika shqiptare" ne google dhe te del ne vendin e pare websiti:http://www.albanianwizard.org
Kurse ato qe ti permende dalin poshte.
Dhe duhet ta mendosh qe nuk e ka vene as si fjale kyqe as tek titulli dhe as tek permbajtja, dhe prape del i pari ne google, une per vete do t'i thosha nje BRAVOOO te madhe.

Temat e fundit