WhatsApp do te pushoje se funksionuari ne keto telefona.. - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

WhatsApp do te pushoje se funksionuari ne keto telefona..

WhatsApp do te pushoje se funksionuari ne keto telefona..

· 2 · 711

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-12-2019, 17:17:42
 

WhatsApp njofton se prej 1 shkurtit 2020 nje seri telefonash te vjeter nuk do te kene me mundesine te perdorin WhatsApp. Sipas kompanise kjo behet per arsye sigurie. Ne kete liste futen nje seri celularesh nga Apple, shume me Android dhe shumica me Windows Phone.
Keshtu, WhatsApp nuk do te suportoje me iPhone qe perdorin iOS8 ose me te vjeter. Kush ka nje iPhone 6 a me te ri nuk ka pse te shqetesohet. Kush ka me te vjeter se keto mund ta harroje perdorimin e WhatsApp.
Nga telefonat me Android ne liste futen te gjithe ato qe perdorin Android 2.3.3 (Gingerbread) ose me te vjeter. Ketu futen nje liste e gjate telefonash nga Samsung, Huawei, Sony apo vete Google.
Nga celularet me Windows Phone do te vazhdojne te suportohen nga WhatsApp vetem ato qe perdorin versionin 8.1 ose me te ri. Kush perdor OS me te vjeter nuk do mundet me te perdore WhatsApp. Beni kujdes dhe pregatituni!

  • Postime: 1116
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-12-2019, 12:51:16
keta modele jane vertet te vjeter. une bej cudi nese do kete akoma telefona qe perdorin android 2.

Temat e fundit