Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Poshnjari
« ne: 23-12-2019, 12:51:16 »

keta modele jane vertet te vjeter. une bej cudi nese do kete akoma telefona qe perdorin android 2.
Postuar nga: M A X
« ne: 17-12-2019, 17:17:42 »

 

WhatsApp njofton se prej 1 shkurtit 2020 nje seri telefonash te vjeter nuk do te kene me mundesine te perdorin WhatsApp. Sipas kompanise kjo behet per arsye sigurie. Ne kete liste futen nje seri celularesh nga Apple, shume me Android dhe shumica me Windows Phone.
Keshtu, WhatsApp nuk do te suportoje me iPhone qe perdorin iOS8 ose me te vjeter. Kush ka nje iPhone 6 a me te ri nuk ka pse te shqetesohet. Kush ka me te vjeter se keto mund ta harroje perdorimin e WhatsApp.
Nga telefonat me Android ne liste futen te gjithe ato qe perdorin Android 2.3.3 (Gingerbread) ose me te vjeter. Ketu futen nje liste e gjate telefonash nga Samsung, Huawei, Sony apo vete Google.
Nga celularet me Windows Phone do te vazhdojne te suportohen nga WhatsApp vetem ato qe perdorin versionin 8.1 ose me te ri. Kush perdor OS me te vjeter nuk do mundet me te perdore WhatsApp. Beni kujdes dhe pregatituni!