×
Hyrja
Profili

Windows Live Spaces do te kalojne ne Wordpress.Com

Windows Live Spaces do te kalojne ne Wordpress.Com

· 2 · 511

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-09-2010, 00:46:41
Sherbimi i Microsoft Windows Live Spaces duket se do t'i mbylle dyert brenda 6 muajve ne vazhdim dhe kush ka nje blog atje do te mundet te kaloje ne Wordpress.com falas dhe pa shume komplikime. Sipas nje marreveshje mes Microsoft dhe Automattic (kompania qe posedon Wordpress dhe Wordpress.com) ky migrim do u mundesohet te gjitheve atyre qe kerkojne te kene blogjet e tyre edhe pas kohes kur MS do te mbylle sherbimin per blogje falas.

Pjese e marreveshjes do te jete dhe integrimi i Wordpress.com dhe Live Messenger. Shume shpejt kush ka nje blog ne Wordpress.com mund te beje qe postimet e reja te shkojne dhe ne Live MSN duke lajmeruar te gjithe miqte.

Kjo duket nje marreveshje shume e rendesishme si per Microsoft, qe heq qafe nje produket jo shume te sukseshem, por mbi te gjitha per Wordpress, qe rritet akoma me shume. Faqet e ndertuara me Wordpress dhe ato te hostuara falas ne Wordpress.com perbejne sot 8.5% te te gjithe websiteve qe ekzistojne sot ne bote, nje tregues i fuqise se madhe qe ka sot Wordpress.  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 29-09-2010, 13:08:53
Ka shume mundesi qe te MS te kete blere apo te bleje Automattic. http://wpmu.org/so-when-exactly-are-microsoft-going-to-buy-automattic/
Ne fakt eshte cudi qe Microsoft i kalon Live Spaces direkt ne Wordpress.com pa marre asgje ne kembim.
 

Si te bejme Screenshot ne Windows?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 20:54:45
nga M A X
Shkarkoni Windows 8

Nisur nga PoshnjariRubrika Guida & Tutoriale

Postimi i fundit 23-11-2012, 22:16:30
nga Poshnjari
Steve Ballmer optimist për shitjen e pajisjeve Windows Phone

Nisur nga InfoZRubrika Informatike

Postimi i fundit 10-02-2020, 00:23:37
nga Ωμέγα
Problem me windows genuine

Nisur nga V per VendettaRubrika Guida & Tutoriale

Postimi i fundit 26-08-2013, 05:18:36
nga albanianwizard
Windows Phone Marketplace

Nisur nga M A XRubrika Microsoft | Windows

Postimi i fundit 29-12-2011, 09:14:11
nga M A X