YouTube mbush 5 vjec - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

YouTube mbush 5 vjec

YouTube mbush 5 vjec

· 1 · 626

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-04-2010, 21:00:27
Faqja më e klikuar e videove në internet, YouTube ka festuar 5 vjetorin e lindjes.
Ishte prilli i vitit 2005 kur kjo faqe u shfaq për herë të parë në hartën e madhe virtuale por shumë shpejt arriti të ngjitë shkallët, duke mos njohur kundërshtarë.

Sot pas 5 vjetësh, miliarda klikime në ditë pushtojnë faqen e krijuar nga një grup të rinjsh, mes të cilëve edhe Jaëed Karim, i cili hodhi në rrjet një video 19 sekondëshe pa shumë cilësi. Që nga ajo kohë, YouTube ka bërë shumë rrugë, madje në vitin 2006 u ble nga kolosi Google për 1.65 miliardë dollarë.

Në 9 tetor 2009 kur u festua 3 vjetori i blerjes nga Google, YouTube njoftoi se kishte mbi 1 m iliardë klikime në ditë. 

Top Channel

Temat e fundit