Youtube pergaditet per dizajnin e ri !! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Youtube pergaditet per dizajnin e ri !!

Youtube pergaditet per dizajnin e ri !!

· 4 · 660

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-08-2009, 15:03:26
Faqja numër një në botë për video përmbajtje, YouTube është duke planifikuar të bëjë ri-dizajnimin e faqes së saj, bashkë më kanalet brenda, të cilat janë në procesin e testimit të brendshëm të kompanisë, tashmë disa muaj.

Mirëpo, ajo që të gjithë përdoruesit e dëshirojnë është që faqja gjithashtu të mbajë edhe opsionin për ta mbajtur atë me dizajn të vjetër. Anëtarët e YouTube kanë lënë 316 faqe me mijëra komente, një pjesë e madhe e të cilave kanë qenë negative, menjëherë pas njoftimit nga kompania se faqja e njohur do të ndryshojë pamjen, duke filluar nga data 15 Korrik.

Ndërsa, kompania Google gjithashtu ka paralajmëruar se të gjitha ndryshimet e reja që bëhen në faqe do të përmbajnë copëza të dizajnit të ri, duke i dhënë përdoruesve një ndjenjë të re, më ndryshe.

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-08-2009, 10:38:27
Dizajni i ri duket goxha premtues, edhe se nuk ka shume ndryshim nga ai aktuali. Youtube edhe se eshte numer 1 duhet te punoje qe te vazhdoje te jete i tille, sepse sherbiet e tjera alternative ofrojne shume here me teper mundesi se Youtube. Psh DailyMotion shpesh me pelqen me shume se Youtube dhe kjo per shume arsye. Cilesia te DailyMotion eshte me e madhe dhe aty gjen cdo video qe kerkon, ndryshe nga c'ndodh me Youtube, ku shpesh shume video s'mund t'i shohesh sepse nuk lejohet per nje vend te caktuar.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 18-08-2009, 11:12:18
Ndoshta me fillimin e dizajnit te ri do te ndryshojne disa gjera apo te 'meta' te Youtubes qe besoj qe i ka ndodhur cdo kujt...
Edhe pse tani per tani eshte webfaqja nder me te mdhajat ne bote per nga numri i vizitave, ate pozicion mund ta humbe fare lehte, meqe po ndryshon dizajnin diqka mundet te arrije edhe me larte..

 • Postime: 79
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-08-2009, 02:58:04
Ne nr e vizitoreve besoj se e ndihmon google,pasi ajo eshte faqe e blere nga google,dhe cdo informacion qe kerkon ne google te con drejt e ne youtube,nejse,neve te pakten na interesojne sherbimet cilesore dhe te shumta.

Temat e fundit